Author Topic: Kormány + kürt...  (Read 4366 times)

KeFear

  • Guest
Kormány + kürt...
« on: 2008 September 15, 15:57:52 pm »
Sziasztok!


A kérdés: szedte már szét valaki a kisautó kormányát? MK6-os TDCI a kicsike...
Az a bajom, hogy elromlott a kürtöm, és furcsán jár a légzsák takaró műanyag, szóval lötyög...
Kérdés hogy lehet szétszedni annélkül, hogy a pofámba robbanna a légzsák, mert ettől fosok csak :D...
Akinek volt már ilyen az kérem szóljon, irjon...
Azért gondoltam, hogy az/ott ment tönkre valami, mert amikor egy BMW-s próbálta rámhuzni a kormányt akkor kisebb ütés érte ököllel a kormányt...  :-\

Üdv
KeFear

Offline kobold79

  • Vezetett már fiestát
  • *****
  • Posts: 183
  • Segített?: +45/-0
Re: Kormány + kürt...
« Reply #1 on: 2008 September 15, 19:21:02 pm »
Én már hallotam olyanról aki, látott már olyat aki csinált már ilyet. Na ő mesélte el hogy kell csinálni. Szóval ha leveszed az akkusarut akkor elvileg nem nyilhat a fejedbe. De én levétel után várnék még 30 percet mert van benne egy dióda ami meg tartja az áramot. :) Határozott mozdulattal kétoldalt megfogod a kormányburkolat felső részét és meghuzod magad átlosan felfelé. ha elvált az alsó résztől akkor a műszer alatti műanyagot erősen meghuzod magad felé. És hozzáférsz a műszeregység csavarjaihoz! Ezt azért kell kivenni hogy jobban hozzáférj a kormányhoz hátulról!!! Szerzel egy tükröt ha nincs kéznél egy ovatos mozdúlattal Megtolod felfelé a középső tükröd. A tükör használatával bepillantást nyersz a kormány hátuljára. És most jön a kiszerelés! Fogsz egy vékony csavarhuzót és a kormányoszlop tetején lévő V-é alakú bevágásba helyezed És addig tekered a kormányt amig nem találsz rajta hátul két lyukat.(gyengébbek kedvéért 9óra 15percnél vannak a lyukak) Ezekbe a lyukakba kell betolni a csavarhuzót és amikor felütközik egy határozott mozdulattal huzzuk meg felfelé a csavarhuzót, amig a zsák ki nem ugrik. Ha meg van mind a kettő akkor még a neheze hátra van. Mert alul nincs ilyen lik! :) Na mi ilyenkor a teendő? Alul két kézzel be kell nyulni a zsák alá és határozottan meg kell rántani kifelé. De ésszel mert rövid a spagoca ami összeköti a zsákot a légzsák szallaggal. Röviden ennyi. Ha a leírás ellenére sem menne akkor Forduljatok hozzám bizalommal!
Üdv Kob!
kobold

KeFear

  • Guest
Re: Kormány + kürt...
« Reply #2 on: 2008 September 16, 08:07:16 am »
Szia Kobold!

Köszi a választ, de tegnap este kiderült máshol van a hiba... ugyanis, én azt hittem, hogy a kormány kürt kapcsolója ment tönkre, de tegnap beriasztottam a kocsit és akkor néha megszólalt néha nem... teljesen bizonytalan mikor szólal meg... Azt gondolom hogy a kürtnél van valami kontakt hiba, vagy csak egyszerűen megy tönkre, bár furcsa hogy egy 3,5 éves kocsinál tönkre megy... de persze ennek is ellent mond, mert a riasztót az okos elöző tulaj a kürtre kötette... Ez sem tesz neki jót...
Köszi
Üdv
KeFear

Offline tarcsy

  • Megszállott fiestás
  • ***
  • Posts: 310
  • Segített?: +10/-1
  • prof. dr.
Re: Kormány + kürt...
« Reply #3 on: 2008 September 16, 17:19:13 pm »
gyári rianya is kürtre van kötve  ::)

Offline kobold79

  • Vezetett már fiestát
  • *****
  • Posts: 183
  • Segített?: +45/-0
Re: Kormány + kürt...
« Reply #4 on: 2008 September 16, 19:21:55 pm »
Üdv! Nem baj. Egyszer biztos hasznát veszi valaki. :)
Van gyári bontott kürtöm ezerért. :D
kobold

Offline kobold79

  • Vezetett már fiestát
  • *****
  • Posts: 183
  • Segített?: +45/-0
Re: Kormány + kürt...
« Reply #5 on: 2008 September 16, 19:24:26 pm »
Vagy két kis kola!
kobold

KeFear

  • Guest
Re: Kormány + kürt...
« Reply #6 on: 2008 September 17, 19:12:29 pm »
Hi! köszi!
Élek vele, de döntsd el mi kell az 1000-es vagy a cola? light vagy sima? :D
Privátba dobd el a számod lécci, akkor felhivlak!
Üdv KeFear

Offline kobold79

  • Vezetett már fiestát
  • *****
  • Posts: 183
  • Segített?: +45/-0
Re: Kormány + kürt...
« Reply #7 on: 2008 September 17, 19:49:31 pm »
nulla6 hetven 9negyvenhárom 92 nyolcvannyolc
Alkudozol?! Jó akkor legyen két kis koala! :D :D :D
kobold