Csevegő > Szervizekről általában

Szerelős átveréses tapasztalatok, és ellenpéldák!

(1/3) > >>

Silverx:
Irjátok le tapasztalaitokat!
Pl:
Két éve cseréltem kormányművet. Nemrégen azt kezdtem tapasztalni, hogy egyre nehezebben tudom kormányozni az autót. Odáig fajult hogy a végén már komoly erőfeszítésembe került akárcsak megmozdítani is a kormánykereket.
Elvittem egy szerelőhöz, mert nem tudtam mire vélni a dolgot.
A szerelő alánézett és közölte hogy kormányműcsere.
Köszönöm szépen 45000 forint (haveri alapon!!). Elhoztam az autót, javíttatás nélkül, mivel nem volt ennyi pénzem.
Két hónap múlva összegyűlt a lóvé, de már egy másik szerelőhöz vittem a gépet.
Két nap múlva szólt hogy kész a kocsi, és hogy nem kell érte fizetnem semmit.
Megállt bennem a szikra. Kiderült, hogy a kormányműnek semmi baja, csupán beporosodott a kormányrudat, és művet összekötö csukló. Megpucolta és kész.
Tapasztalat: ezentúl mindig elviszem több műhelybe is a verdát mielőtt, hagynám hogy lehúzzanak!

tibszi:
Én egy kicsit jobban megszívtam ezt a témát!
Nekem kicserélték a kormányművet, miután tök boldogan hazahúztam, hiába 40 pénzzel könnyebb lett a tárcám.
Másnap reggel alig bírtam kiállni a parkolóból, a kátyúk kerülgetésére meg már nem is maradt erőm....
Visszavittem. Furcsa mosoly és "bocsi" kijelentés után abban maradtunk, hogy "mostmár addig nem megy el innen az autó amíg meg nem oldjuk a hibát" .
Újabb 8.500Ft az új kormánycsuklóért, de "munkadíjat nem fogadunk el, mert előzetesen nem jól állapítottuk meg a hibát" kijelentés után távoztam. Idesejövöktöbbet meg minden, de akkoris gáz hogy 40 rugót kidobtam az ablakon.
Amikor felvetettem hogy  ilyenkor mi van, válasz: "hát így legalább már nem kell tartani a kormánymű meghibásodásától mert mostmár az is új"
Tanulság: semmi.
A legtöbb szerelő csak találgat, (a tisztelt autótulaj kontójára) de rosszabb, hogy még a szakszervizek is.
El vagyok keseredve..........Nincs mese, új autót kell venni és 5 évente cserélgetni!
Szevasztok!

viktorwrz:
Hát az utolsó mondatoddal lehetne vitatkozni, mert nem sokan tehetik meg ebben az országban új autót vegyenek. Ha jobban belegondolsz lehet te sem akarsz új autót venni....
Azért, hogy 3 év múlva már a felét se érje az autód? Aztán meg csak fizeted, fizeted és fizeted.
Míg bele nem szakadsz és talán 6 év után elmondhatod mostmár az enyém. Befizettél minimum 4 millát és az autót jó esetben beszámítják 1 milláért.
Aztán kezded előről.......

tibszi:
Hát igen! Nincs mese valahogy marhára meg kell előtte gazdagodni!

(kis iróniával és annál több szomorúsággal írtam az előbbieket, ha lenne pénzem új autóra, meg a cserélgetésére nem nyavajognék "rongyos" 40E forinton)

De akkor is fenntartom, hogy sok a lehúzós és hozzá nem értő szerelő!

Kuti:
Igen sajnos a kadettal mi is megbántuk!
Az állandó megbízható szerelőnk 2 hét mulva tudta volna fogadni a bálnát, így azt montuk nem (hiba volt)
Hazafele láttuk: Opel szervíz! Na adjunk ennek egy lehetőséget. Maszek volt, de csak opellal foglalkozott. Az első rugókat mondtuk, hogy cserélje csomagtartóba van az új, már megvettük, semmi máshoz ne nyúljanak! Elmondtuk, hogy nincs első fék se...

Gondolhajátok!
A rugót kicserélte, de nem a miénkre (lenyulta, valami használtat tett fel). 25000HUF mondta vigyorogva. Anyázás meg minden és akkor még ők vannak felháborodva: Örüljön neki kicseréltük a fékeket, mert tudta hogy nem volt semmi fékbetét, meg semmi benne?
---Vajon?---
Ezek után mégegy széles vigyor és egy másik számlát is elénk nyomtak: 61000HUF
Azaz összesen 86000HUF.
Mondanom se kell ki kellett fizetni mindent, merthogy rályukhívtam a fogyasztóvédelmet is. Namost a 8 az 1 hez nem igazán nyerő állítás. Ráadásul még 1500HUF a fogyasztóvédelemnek, csak hab a tortán volt.
Tehát kicserélték, mit nem kellett volna, használt alkatrészt tettek a fékrendszerbe, a rugók is használtak voltak, a vadi új alkatrészeimet lenyulták, és még az FVF-nek is fizethettem!
Na ennyit a szerelőkről.

Hogy ne csak roszvélkemény legyen erről a különös fajról:
Akire nem vártunk az igaz hogy 2 héten belül nem tud fogadni soha, de olcsó, megbízható, lelkkiismeretes, alkatrészekből a megbízhatót hozza, de ingyen utánajár és beszeri, valamint gyors a melója, ha a kocsid van soron!

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version