Author Topic: Olajcsere/olajszűrő  (Read 71567 times)

bi22o

  • Guest
Re: Olajcsere/olajszűrő
« Reply #60 on: 2008 May 05, 08:10:01 am »
szerintetek EZ jó olaj mk3 1.1i-be? vagy inkább 10W40-es  ???

Offline Vadika

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1317
  • Segített?: +49/-4
Re: Olajcsere/olajszűrő
« Reply #61 on: 2008 May 05, 09:22:24 am »
Szerintem nem rossz olaj! ;)Igaz nem vagyok autószerelő lehet hogy hibássan de én is 15W-40 olajat használok igaz én omv-t.
Ezt a Castrolt a metró áruházakban is hasonló áron árulták szerintem látogass el egybe ;)
Mindenkinek Fiestát :D 
Vagy Zum Zum   :D

- Ki az abszolút irigy?
- ???
- Aki azért nem kefél, hogy a másik ne élvezzen

Jester43

  • Guest
Re: Olajcsere/olajszűrő
« Reply #62 on: 2008 May 05, 09:23:14 am »
Én személy szerint shell helix 15W-40-es olajjal itattam a lovakat a generál előtt, a 100km-enkénti 1 literes olajfogyasztásnál már szinte mindegy a minősége... :P egyébként azóta is azt veszek bele ha kell kicsit utántölteni..

bi22o

  • Guest
Re: Olajcsere/olajszűrő
« Reply #63 on: 2008 May 05, 10:25:54 am »
 :notworthy: köszi a gyors választ...  ;) 1ébként nektek is 1.1-es?  :-X

Offline Vadika

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1317
  • Segített?: +49/-4
Re: Olajcsere/olajszűrő
« Reply #64 on: 2008 May 05, 10:29:47 am »
Nekem mk1 1,1 a fityuszom ;)
Mindenkinek Fiestát :D 
Vagy Zum Zum   :D

- Ki az abszolút irigy?
- ???
- Aki azért nem kefél, hogy a másik ne élvezzen

Jester43

  • Guest
Re: Olajcsere/olajszűrő
« Reply #65 on: 2008 May 05, 10:34:38 am »
nekem is 1.1 igen, mk3

welder

  • Guest
Re: Olajcsere/olajszűrő
« Reply #66 on: 2008 May 05, 10:37:50 am »
Nekem Mk3 1.8 16v benzines fiestám van, és pontosan ezt az olajat töltöttem bele tavaly nyáron.
8000 km-et mentem vele de még mindig tiszta az olaj (szűrőt is az olajcsere alkalmával cseréltem).

Atisss

  • Guest
Re: Olajcsere/olajszűrő
« Reply #67 on: 2008 May 22, 15:54:25 pm »
hali
a téma elején olvastam erről a motorátmosós cuccról amit aztán lekell engedni és beletenni a rendes olajat, nem volt kedvem végigolvasni az összes hozzászólást ezért érdeklődnék afelől, hogy mi ennek a neve és honnan tudom beszerezni ezt és kb mennyibe kerül egy ilyen? köszi!

RyAn

  • Guest
Re: Olajcsere/olajszűrő
« Reply #68 on: 2008 May 22, 17:59:38 pm »



hali
a téma elején olvastam erről a motorátmosós cuccról amit aztán lekell engedni és beletenni a rendes olajat, nem volt kedvem végigolvasni az összes hozzászólást ezért érdeklődnék afelől, hogy mi ennek a neve és honnan tudom beszerezni ezt és kb mennyibe kerül egy ilyen? köszi!


ebben a hozzászolásban ott van a motormosó is "madaras zacskóban"  1000 forint körül van!

http://www.fordfiestaklub.hu/component/option,com_smf/Itemid,95/topic,437.msg5844/#msg5844

bi22o

  • Guest
Re: Olajcsere/olajszűrő
« Reply #69 on: 2008 May 22, 18:05:43 pm »
én is pont most vettem VALVOLINE ENGINE FLUSH a neve ilyen fekete doboz, asszem 3 és fél deci, a régi olajhoz kell adni csere előtt, járatni alapjáraton 5 percig és utána leengedni, remélem erre gondoltál  ;)
ja és 1400Ft az ára  :D

ilyen:
« Last Edit: 2008 May 22, 18:10:52 pm by bi22o »

Atisss

  • Guest
Re: Olajcsere/olajszűrő
« Reply #70 on: 2008 May 22, 22:32:46 pm »
nem tudom mire gondoltam én olyat hallottam hogy leengedem az olajat beleteszem a mostót utánna azt is leengedem és utánna meg beleteszem a rendes motorolajat, nekem is csak valaki említette hogy ő ílyenről hallott tehát semmit nem tudok biztosra, nekem az a bajom hogy hozzámkerült egy 1990-es fiesta és nagyon régen volt cserélve az olaj, ezt onnan tudom, hogy leszedtem a szelepfedelet és televolt mindenféle trutyival, odaégett olajjal meg ilyenek, hála istennek úgy tűnik a motor nem halt meg, az kosok aztmondták hogy lekéne venni a hengerfejet és elmosni, de ahoz még nincs kedvem addig is gondoltam átmosom egy ilyen dologgal...most mit tudtok mondani?
köszi szépen a segítségeket!

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Olajcsere/olajszűrő
« Reply #71 on: 2008 May 22, 22:43:39 pm »
nem tudom mire gondoltam én olyat hallottam hogy leengedem az olajat beleteszem a mostót utánna azt is leengedem és utánna meg beleteszem a rendes motorolajat, nekem is csak valaki említette hogy ő ílyenről hallott tehát semmit nem tudok biztosra, nekem az a bajom hogy hozzámkerült egy 1990-es fiesta és nagyon régen volt cserélve az olaj, ezt onnan tudom, hogy leszedtem a szelepfedelet és televolt mindenféle trutyival, odaégett olajjal meg ilyenek, hála istennek úgy tűnik a motor nem halt meg, az kosok aztmondták hogy lekéne venni a hengerfejet és elmosni, de ahoz még nincs kedvem addig is gondoltam átmosom egy ilyen dologgal...most mit tudtok mondani?
köszi szépen a segítségeket!
ha tele volt olajsárral én javaslom hogy szedd le a hengerfejet, és takarítsd ki még amíg megy. ne várd meg amíg, vmi eltömődik, és szétkopik. és ha olajsárral tele van a motor, nem ajánlom a motormosót se. leoldja az olajsarat, és az olajjáratokba beszorul egy esetlegesen nagyobb darab és kész a baj.

Atisss

  • Guest
Re: Olajcsere/olajsz?r?
« Reply #72 on: 2008 May 22, 22:49:14 pm »
jelenleg nem jár a kocsi ugyanis nincs jogsim se, de én kiszedtem amennyire tudtam a "sarat" szóval nincs már benne semmi, csak gondoltam átmosnám, meg érdemes-e meg ilyenek, szóval értitek, de sztem egy kb 1000ft-ot megért, baja csak nem lesz....

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Olajcsere/olajszűrő
« Reply #73 on: 2008 May 22, 22:59:11 pm »
azért érdemes levenni a hengerfejet, mert a láthatatlan helyeken is lehet olajsár sajnos, jobb a békesség, főleg ha most nem jár az autó akkor még nem is probléma hogy egy ideig szét van kapva. legalább át is tudjátok nézni hogy ténylegesen milyen állapotban van a motor.

RyAn

  • Guest
Re: Olajcsere/olajszűrő
« Reply #74 on: 2008 May 23, 06:29:17 am »
nem tudom mire gondoltam én olyat hallottam hogy leengedem az olajat beleteszem a mostót utánna azt is leengedem és utánna meg beleteszem a rendes motorolajat, nekem is csak valaki említette hogy ő ílyenről hallott tehát semmit nem tudok biztosra, nekem az a bajom hogy hozzámkerült egy 1990-es fiesta és nagyon régen volt cserélve az olaj, ezt onnan tudom, hogy leszedtem a szelepfedelet és televolt mindenféle trutyival, odaégett olajjal meg ilyenek, hála istennek úgy tűnik a motor nem halt meg, az kosok aztmondták hogy lekéne venni a hengerfejet és elmosni, de ahoz még nincs kedvem addig is gondoltam átmosom egy ilyen dologgal...most mit tudtok mondani?
köszi szépen a segítségeket!

vedd le takaritsd ki! és ajánlom figyelmedbe a következö topicot!

http://www.fordfiestaklub.hu/component/option,com_smf/Itemid,95/topic,502.msg6548/#msg6548

nekem ugyan ez volt halogattam és végén motorcsere volt a legolcsobb megoldás! :-\