Author Topic: sötétítőfólia házilag  (Read 41505 times)

Offline bruno13

  • Vezetett már fiestát
  • *****
  • Posts: 179
  • Segített?: +18/-6
Re: sötétítőfólia házilag
« Reply #45 on: 2009 May 17, 10:39:25 am »
Szabályok azért vannak hogy megszegjük őket :-X
Az xr-em fullra levolt sötétítve nagy sport dob rajta és mindig simán átment a műszakin mindig.
És a mozaik utcában vizsgáztattam.
A rendőr soha nem baszogatott.
Lehet hogy szerencsés vagyok ??? ::) ;D :-X

Hajni77

  • Guest
Re: sötétítőfólia házilag
« Reply #46 on: 2009 May 17, 13:53:05 pm »
sziasztok,én most megcsináltam a két hátso oldal ablakot,nekem a fiaim miatt is jó,hisz a napellenző sz.rt nem ért..hátso szélvédőre is felakarom rakni,csak még eröt kell hozzá vennem:)
Amugy én épp egy autosboltba vettem,és volt hozzá vmi német nyelvü bizonyitvány szerüség,ha nem lehetne házilag felrakni akkor minek árulnák??

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: sötétítőfólia házilag
« Reply #47 on: 2009 May 17, 14:06:19 pm »
nade norbi! :D ejnye bejnye  ;D de tény hogy mo-n nincs lehetetlen. Sőt amennyi fóliázott kocsi van ahhoz képest alig történik szankció. Amúgy tényleg szerencsés vagy. :D nekem is átment eddig minden kocsim minden műszakin.

Hajni: sajnos a magyar jogszabály csak a magyarországi engedélyt fogadja el. Hiába a TÜV engedély sokkal szigorúbb és simán jobb mint az a fólia ami magyarországon is megkapta a felügyeleti engedélyt, de szabálytalan mert nem rendelkezik magyarországon elismert műbizonylattal. És hogy miért árulják? egyszerű, mert van rá kereslet, mert elég sokan tojnak bele, és felrakják, mert olcsóbb mint csináltatni. Házilag technikailag fel lehet rakni de pepecs meló. :D

Offline Cincóbincó

  • A mester
  • *****
  • Posts: 984
  • Segített?: +39/-0
Re: sötétítőfólia házilag
« Reply #48 on: 2009 May 17, 14:25:21 pm »
Na, most már rám hoztátok a frászt. Én már úgy vettem a kocsit, hogy a két hátsó ablak le van fóliázva, és elöl van a csík. Na, a csík miatt nem aggódok,azt írjátok az szabályos, de a két hátsó ablak miatt elkezdhetek??? Nincs róla bizim. Utólag lehet vhol szerezni?
a biliárdbajnok

Offline lacccus

  • A mester
  • *****
  • Posts: 638
  • Segített?: +39/-5
Re: sötétítőfólia házilag
« Reply #49 on: 2009 May 17, 14:30:00 pm »
sziasztok,én most megcsináltam a két hátso oldal ablakot,nekem a fiaim miatt is jó,hisz a napellenz? sz.rt nem ért..hátso szélvéd?re is felakarom rakni,csak még eröt kell hozzá vennem:)
Amugy én épp egy autosboltba vettem,és volt hozzá vmi német nyelvü bizonyitvány szerüség,ha nem lehetne házilag felrakni akkor minek árulnák??
A hátsóra,zsugorítás nélkül nem fog felmenni,mert a fólia sík,az ablak meg homorú belülről. :P
Na, most már rám hoztátok a frászt. Én már úgy vettem a kocsit, hogy a két hátsó ablak le van fóliázva, és elöl van a csík. Na, a csík miatt nem aggódok,azt írjátok az szabályos, de a két hátsó ablak miatt elkezdhetek??? Nincs róla bizim. Utólag lehet vhol szerezni?
Cincóbincó!Szerintem semmi baj nem lesz műszakin,nem szőrösszívűek :P Nekem a fater suzukija simán átment a csíkkal,és a két hátsó oldalüveg fóliázással :-X
...ha meg mégis le kell szedned,akkor viszonylag könnyen lejön egyben, ::)általában
Minden ami autĂł hifi!:)

Offline Cincóbincó

  • A mester
  • *****
  • Posts: 984
  • Segített?: +39/-0
Re: sötétítőfólia házilag
« Reply #50 on: 2009 May 17, 14:39:49 pm »
Oké, de én nem szeretném leszedni. :-\ Nem lehet vhogy utólag legalizálni? ???
a biliárdbajnok

Offline lacccus

  • A mester
  • *****
  • Posts: 638
  • Segített?: +39/-5
Re: sötétítőfólia házilag
« Reply #51 on: 2009 May 17, 14:41:54 pm »
Nem :-\
Az azonosító szám,és a "H"jel a fólia alatt van,ha legálisan teszik fel.
Minden ami autĂł hifi!:)

Hajni77

  • Guest
Re: sötétítőfólia házilag
« Reply #52 on: 2009 May 17, 14:55:44 pm »
Engem szeretnek a rendörök:DVoltam én már lejárt forgalmival,zöldkártya és biztositás nélkül,akkor is elengedtek:D
Na ha ez miatt megbüntettnek,lesz indok miért tettem fel..ott a 3 fiam,akinek süti a nap a szemét,most csori menet közbe kinlodjon?:))))))

Hajni77

  • Guest
Re: sötétítőfólia házilag
« Reply #53 on: 2009 May 17, 14:57:53 pm »
Akkor nix mese,zsugoritom elötte,de hogy vhogy rárakom az fix..oldalsot is mire feltettem az anyját emlegettem párszor de csak sikerült:D

Offline bull84

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1241
  • Segített?: +42/-0
Re: sötétítőfólia házilag
« Reply #54 on: 2009 May 17, 15:37:40 pm »
Nekem körbe van fóliázva az egész autó nincs róla papirom mivel én csináltam és műszakin csak az első kettőt kellett levenni!

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: sötétítőfólia házilag
« Reply #55 on: 2009 May 17, 18:19:19 pm »
na azért jó hallani hogy nem olyan szőrösszívűek mindenhol, haver most intézi hogy visszakapja a forgalmiját, mert neki meg a fólia miatt elvették a rendőrök 1 hete.

Offline bull84

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1241
  • Segített?: +42/-0
Re: sötétítőfólia házilag
« Reply #56 on: 2009 May 17, 21:36:03 pm »
Ez csakis az igazoltató rendőrön múlik, meg hogy milyen napja van! :-X

Hajni77

  • Guest
Re: sötétítőfólia házilag
« Reply #57 on: 2009 May 18, 19:45:18 pm »
Mosolyogjatok szépen rendörbácsira ;) :D

Offline bull84

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1241
  • Segített?: +42/-0
Re: sötétítőfólia házilag
« Reply #58 on: 2009 May 19, 06:06:43 am »
És ha visszamosolog? Akkor van gáz ;D

Hajni77

  • Guest
Re: sötétítőfólia házilag
« Reply #59 on: 2009 May 19, 10:49:07 am »
Háááát akkor ártatlan pofa vágás:D Csak bejön vmelyik változat:D