Author Topic: Több hiba mk3-ban  (Read 6861 times)

Offline Peet85

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 33
  • Segített?: +0/-0
Több hiba mk3-ban
« on: 2008 August 11, 12:38:39 pm »
Hali!Remélem tud valaki segíteni,a következő problémákkal találkoztam a fiestámban:
Néha nem akar indulni a kocsi,arra bendixet mondtak.Kb mennyibe kerül a csere?
Már 2x volt hogy nem akart leállni miután levettem a gyújtást...csak ha leszállok a fékről
 Főtengely csukló cserére szorul,ez milyen összeg lenne?
Olajos és kormos a gyertya,de nem kormos a kipuff,nem is füstöl a kocsi.
Ha valakinek vannak ötletei,szívesen fogadom.
Köszi,ciao
Fiesta 1.3

FordTom

  • Guest
Re: Több hiba mk3-ban
« Reply #1 on: 2008 August 11, 12:44:10 pm »
a nehézkes indulás nálam is meggvan lassan teker az önindító miközben frissen tőltött az aksim... 1x tökéletes 1x meg nem önindító a hibás a blendix az 2000-10.000ig terjed itt szegeden attól függ kihez viszed
a kormos gyertya meg lassan /szerintem/ olajcserére szorúl.... vidd el a kocsit egy hosszabb útra mondjuk balcsi egyenletes gázon folyamatosan égesd ki egy kicsit
főtengely csuklóra nem tudok semmit se mondani mivel nem találkoztam még azzal a hibával de viszont beszéltem egy szakival aki nem előszőr látott már fiestát a mi fajtánkból... azt mondta hogy hátúl a felfügesztésnél ahol van a merev híd ott valami csavar szokta magát megadni tud valaki valamit erről?

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Több hiba mk3-ban
« Reply #2 on: 2008 August 11, 12:51:07 pm »
Néha nem akar indulni a kocsi,arra bendixet mondtak.Kb mennyibe kerül a csere?
Milyen körülmények között nem indul? hidegen? melegen? vagy változó?
Már 2x volt hogy nem akart leállni miután levettem a gyújtást...csak ha leszállok a fékről
ez lehet gyújtáskapcsoló hiba, vagy biztitábla.
Főtengely csukló cserére szorul,ez milyen összeg lenne?
főtengely csuklóról még nem hallottam max féltengely csuklóról, az csere változó, típusfüggő, ár miatt nézz körül a cromax oldalán
Olajos és kormos a gyertya,de nem kormos a kipuff,nem is füstöl a kocsi.
ez nem éppen jó jel, ha katalizátoros a kocsid, akkor jó hír hogy jól működik a katalizátor, ha nem akkor elégeted a cuccot. olajosnak nem szabad lenni a gyertyának. az gyűrű problémára utal. a kormos gyertya, meg dús üzemanyagkeverékre utal, sok benzint kap adott mennyiségű levegőhöz.

Offline DVZs

  • Adminisztrátor
  • *****
  • Posts: 2064
  • Segített?: +56/-9
Re: Több hiba mk3-ban
« Reply #3 on: 2008 August 11, 12:54:11 pm »
...viszont beszéltem egy szakival aki nem előszőr látott már fiestát a mi fajtánkból... azt mondta hogy hátúl a felfügesztésnél ahol van a merev híd ott valami csavar szokta magát megadni tud valaki valamit erről?

Ha közben nagyon szigorúan nézett hogy érzékeltesse a dolog súlyát, akkor más lesz a gond - de ha nem, akkor szerintem simán a hátsó stabrúd-rögzítő bilincs. Nekem is el volt törve konkrétan a bilincs, párszázért jött az új aztán csere és kész. Félek nem ez lesz, mi?
D.V.Zs.

Offline Peet85

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 33
  • Segített?: +0/-0
Re: Több hiba mk3-ban
« Reply #4 on: 2008 August 11, 12:57:02 pm »
Bocs,igen féltengelyt akartam írni...elírás
hidegen és melegen is szórakozik velem néha,csak kattan egyet és nem forgatja meg a motort.aztán a másik próbára már indul rendesen
Fiesta 1.3

FordTom

  • Guest
Re: Több hiba mk3-ban
« Reply #5 on: 2008 August 11, 12:59:40 pm »
ilyen bilincs szerű hátúl a kerék felfüggesztésnél ahogy a kasztnihoz csatlakozik ott állítólag tipus hiba van csak hogy nálatok hogy néz ki a helyzet mert nálam picit rozsdázs de nincs oda rá rá nézésre hogy szét akarna tőrni

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Több hiba mk3-ban
« Reply #6 on: 2008 August 11, 13:08:55 pm »
Bocs,igen féltengelyt akartam írni...elírás
hidegen és melegen is szórakozik velem néha,csak kattan egyet és nem forgatja meg a motort.aztán a másik próbára már indul rendesen
az bendix hiba, valszeg, meg van kopva 4-10e között van kábé a csere

Offline DVZs

  • Adminisztrátor
  • *****
  • Posts: 2064
  • Segített?: +56/-9
Re: Több hiba mk3-ban
« Reply #7 on: 2008 August 11, 13:12:18 pm »
Igy nezett ki az enyem (csere elott nyilvan :) ). Ha nem erre gondoltal, akkor passz...


ilyen bilincs szerű hátúl a kerék felfüggesztésnél ahogy a kasztnihoz csatlakozik ott állítólag tipus hiba van csak hogy nálatok hogy néz ki a helyzet mert nálam picit rozsdázs de nincs oda rá rá nézésre hogy szét akarna tőrni
D.V.Zs.

FordTom

  • Guest
Re: Több hiba mk3-ban
« Reply #8 on: 2008 August 11, 13:16:00 pm »
előrébb van egy kicsivel ::)

RyAn

  • Guest
Re: Több hiba mk3-ban
« Reply #9 on: 2008 August 11, 17:02:59 pm »
nekem egy relé füstölt el azon belül is a bizti táblában a zöld színű nézd meg azt !
néha elindult a kocsi de néha nem !