Author Topic: Tetőcsomi (ki hogyan?)  (Read 7269 times)

Hartyi

  • Guest
Tetőcsomi (ki hogyan?)
« on: 2008 June 16, 18:35:22 pm »
Sziasztok!

Nem gondoltam volna, hogy ez ennyire nehéz lesz. Szóval szeretnék tetőcsomit rakni az MK3-as (3 ajtós) Fityeszre. Arra gondoltam, hogy ennél a típusnál is úgy van, mint sok másnál, hogy a tetőn található díszlécek helyére fel lehet rakni  kocsival párhuzamos síneket, amik részben elfedik az a vájatot, amit amúgy a díszlécek. Namost ilyet nem találok. Lehet, hogy nincs is?

De milyen megoldás van a kulturált tetőcsomira. Az nagyon gány, ha kiszedem a díszléceket és beleakasztok valami univerzálisat. Akkor ott maradnak szabadon hornyok (bemegy a kosz na meg ronda is).

Van erre valami megoldás? Vagy tetőcsomi csak ronda fityesszel elképzelhető?

Köcce

Hartyi

  • Guest
Re: Tetőcsomi (ki hogyan?)
« Reply #1 on: 2008 June 18, 18:04:09 pm »
Help pls!

RyAn

  • Guest
Re: Tetőcsomi (ki hogyan?)
« Reply #2 on: 2008 June 18, 18:17:02 pm »
én még nem is hallottam arról a csomiról amiről beszélsz!
létezik h van de nem tudok róla amit láttam azok mind azok amiket a sin helyére kell rakni!

norbert8210

  • Guest
Re: Tetőcsomi (ki hogyan?)
« Reply #3 on: 2008 June 18, 18:29:11 pm »
Szerintem olyanra gondol mint ami az igniseken van pl. szerintem.olyan viszont nincs fiestara sajna marad az univerzális.

Hartyi

  • Guest
Re: Tetőcsomi (ki hogyan?)
« Reply #4 on: 2008 June 19, 12:25:29 pm »
Igen, asszem olyan van az IGNIS-en is. Meg jópár más típuson is. Igazából csak az lenne a fontos, hogy valami kulturaltan takarja azt a vájatot, amit fed a díszléc, amikor nincs fenn tetőcsomi.

Ilyenre gondolok egyébként:

http://www.fordfiestaklub.hu/component/option,com_adsmanager/page,show_ad/adid,477/catid,7/Itemid,192/

Egyre inkább úgy tűnik, hogy nincs ilyen. Tegnap végigtúrtam vagy 250 képes Fityesz hirdetést a neten és egyiken sem volt ilyen. :(

sztrakk9

  • Guest
Re: Tetőcsomi (ki hogyan?)
« Reply #5 on: 2008 June 19, 19:02:37 pm »
Ford márkaszervízben sincs!?

wistler

  • Guest
Re: Tetőcsomi (ki hogyan?)
« Reply #6 on: 2008 June 19, 22:23:46 pm »
Ha hossztartót akarsz felrakni,bontó ,választasz egy törött IGNIS t ,leszereled,haza viszed,furogép,és már kész is.Van olyan rögzités is ahol nem kell leszedni a diszlécet,gumitalpakon áll a tetön és az ajtó feletti lemezben kapaszkodik.

Hartyi

  • Guest
Re: Tetőcsomi (ki hogyan?)
« Reply #7 on: 2008 June 20, 16:17:33 pm »
Ford márkaszervízben sincs!?

Nincs. Legalábbis ahol megkérdeztem...

Hartyi

  • Guest
Re: Tetőcsomi (ki hogyan?)
« Reply #8 on: 2008 June 20, 16:18:58 pm »
Ha hossztartót akarsz felrakni,bontó ,választasz egy törött IGNIS t ,leszereled,haza viszed,furogép,és már kész is.Van olyan rögzités is ahol nem kell leszedni a diszlécet,gumitalpakon áll a tetön és az ajtó feletti lemezben kapaszkodik.

Gondolod, hogy az kompatibilis lehet? Hosszban, szélességben ugyanaz?
Most én is olyanokat nézegettem, amihez nem kell leszedni a léceket. Végeredményben az lehet a legegyszerűbb megoldás...

bende

  • Guest
Re: Tetőcsomi (ki hogyan?)
« Reply #9 on: 2008 June 21, 21:41:59 pm »
szia,

nekem is 3 ajtós van tetőcsomagtartóval.. igen azt az említett díszlécet le kell szedni, és mivel 3ajtósról van szó, ezért fixpontos rögzítésű tetőcsomit lehet rá feltenni.. én gyorsan túl akartam esni a problémán, nem értem rá napokat szörfözni a neten a témával kapcsolatba.. -jó az idő, bringázni kell :) ezért gátlástalanul kicsengettem a zsíros lét a thule 4304-ért.. viszont most már tudom, hogy ugyanezt szerelik a corsák-ra (B és C) astrákra (92-98) stb... -> majdnem az egész opel családra jó kb 90 és 2004 között
 
ha nagyon allergiás vagy a hornyokra, akkor vágd ki a fixpontok helyén a lécekből darabokat a lábaknak, de szerintem lécek nélkül is rendben van így a kocsi kinézete, sőt egész megkomolyodott a tetőcsomival a képe.. nem olyan kisautós :)

szóval áruházi univerzálisat a gépre, 3 ajtósra szerintem nem fogsz találni.. mész a fordhoz vagy körbenézhetsz az opel házánál.. hátha olcsóbb (és működőképes is), mint az én verzióm..

bende

*egyébként ha jól emléxem van a th-nál olyan 3 ajtósra univerzális, ami a hásóablakok fölött nem a fixpontra rögzülnek a lábak a tetőcsomi végén, hanem azt is az első ajtóknál rögzítik konzollal -> na az aztán tényleg ocsmányul néz ki.. és kb 2x annyiba is fáj..

**a fixpontosnak van egy másik erénye.. hogy nem cseszi össze a tető fényezését.. tesóm autóján egy kölcsön univerzálissal, ami gumitalpakon fekszik a tetőn -sikerült összebarmolni alatta.. mintha egy csiszolópapírt húztál volna végig :(

FordTom

  • Guest
Re: Tetőcsomi (ki hogyan?)
« Reply #10 on: 2008 June 21, 22:40:40 pm »
sztem csúnya lesz tőle a kocsi  ::) de ha valakinek sikerűl felraknija az durrjon fel egy képet hogy hogy nézki.. mert így kébzeletben öhm.. picit furán nézki főleg az Ignis tető sínnel.. kompikon meg egyterűkön mutatjól... de az ignisé nagy lenne nem? már mint hosszúságra ::)

Hartyi

  • Guest
Re: Tetőcsomi (ki hogyan?)
« Reply #11 on: 2008 June 24, 19:54:02 pm »
Hát ja. Feltehetőleg valami hasonló megoldás lesz belőle. Ez a lécvagdosás elég sufnituning megoldás, de még ez lehet a legkulturáltabb. Láttam pár fityeszt a díszléc nélkül tetőcsomival, de nem győzött meg a látvány... ízlések és pofonok. Na de akkor hogy gondolta a Ford a gyári tetőcsomit?
Nekem is bicajra meg kajakra kellene, szóval jó lenne, ha rendesen tartana.



szia,

nekem is 3 ajtós van tetőcsomagtartóval.. igen azt az említett díszlécet le kell szedni, és mivel 3ajtósról van szó, ezért fixpontos rögzítésű tetőcsomit lehet rá feltenni.. én gyorsan túl akartam esni a problémán, nem értem rá napokat szörfözni a neten a témával kapcsolatba.. -jó az idő, bringázni kell :) ezért gátlástalanul kicsengettem a zsíros lét a thule 4304-ért.. viszont most már tudom, hogy ugyanezt szerelik a corsák-ra (B és C) astrákra (92-98) stb... -> majdnem az egész opel családra jó kb 90 és 2004 között
 
ha nagyon allergiás vagy a hornyokra, akkor vágd ki a fixpontok helyén a lécekből darabokat a lábaknak, de szerintem lécek nélkül is rendben van így a kocsi kinézete, sőt egész megkomolyodott a tetőcsomival a képe.. nem olyan kisautós :)

szóval áruházi univerzálisat a gépre, 3 ajtósra szerintem nem fogsz találni.. mész a fordhoz vagy körbenézhetsz az opel házánál.. hátha olcsóbb (és működőképes is), mint az én verzióm..

bende

*egyébként ha jól emléxem van a th-nál olyan 3 ajtósra univerzális, ami a hásóablakok fölött nem a fixpontra rögzülnek a lábak a tetőcsomi végén, hanem azt is az első ajtóknál rögzítik konzollal -> na az aztán tényleg ocsmányul néz ki.. és kb 2x annyiba is fáj..

**a fixpontosnak van egy másik erénye.. hogy nem cseszi össze a tető fényezését.. tesóm autóján egy kölcsön univerzálissal, ami gumitalpakon fekszik a tetőn -sikerült összebarmolni alatta.. mintha egy csiszolópapírt húztál volna végig :(

Hartyi

  • Guest
Re: Tetőcsomi (ki hogyan?)
« Reply #12 on: 2008 June 24, 19:54:53 pm »
Igen, igen, csúnya bezony. Valami szebb megoldás kellene. Keresős szmájli

sztem csúnya lesz tőle a kocsi  ::) de ha valakinek sikerűl felraknija az durrjon fel egy képet hogy hogy nézki.. mert így kébzeletben öhm.. picit furán nézki főleg az Ignis tető sínnel.. kompikon meg egyterűkön mutatjól... de az ignisé nagy lenne nem? már mint hosszúságra ::)

FordTom

  • Guest
Re: Tetőcsomi (ki hogyan?)
« Reply #13 on: 2008 June 24, 21:13:16 pm »
őő most így hírtelen az új fiat pandának a tető sínje ugrott be... már mint méretben lehet hogy jó lenne..  ::)

Hartyi

  • Guest
Re: Tetőcsomi (ki hogyan?)
« Reply #14 on: 2008 June 25, 13:55:32 pm »
Az lesz egyébként, hogy elgurulok néhány bontóba, felszerelkezve méretekkel meg egy mérőszallaggal. És megpróbálok sufnituningozni egy kicsit. Hátha... :)

őő most így hírtelen az új fiat pandának a tető sínje ugrott be... már mint méretben lehet hogy jó lenne..  ::)