Author Topic: mk3 1.1 üzemanyagszivattyú  (Read 10686 times)

lewi

  • Guest
mk3 1.1 üzemanyagszivattyú
« on: 2007 November 28, 14:56:45 pm »
hey!
nem működik az üzemanyagszivattyúm, nem hallom hogy gyújtásnál búgna és persze el sem indul a szekér.
az lenne a kérdésem hogy hol található a szivattyú és hogy mi lehet a gondja.
biztosíték, gyújtás ok
(igaz hogy mielőtt leállt volna a gép jól meghúzattam mert bekoszolódtak a gyertyák aztán mire hazaértem már csak gurultam mert leállt útközben :-\)
köszke! :notworthy:
(remélem nem úgy nyitottam témát hogy nem kellett volna)

Ryan

  • Guest
Re: mk3 1.1 üzemanyagszivattyú
« Reply #1 on: 2007 November 28, 15:11:42 pm »
valahol a benzin tankon belül van!

imi911

  • Guest
Re: mk3 1.1 üzemanyagszivattyú
« Reply #2 on: 2007 November 28, 15:27:33 pm »
szia ,a szivattyú az üzemanyagtankban található  hátsó ülés alatt van egy nagy gumidugó ott van az elktromos bekötése négy vezeték megy rá két vastag két vékony
meg kell nézni hogy fekete piroson van-e12volt(gyujtáson) vastag barnán test ha ezek megvannak akkor a szivatty magát .de probáld megmozatni a vezetékeket mert ha szerencséd van csak a csatlakozó nem érintkezik.Kontakt hibás.

lewi

  • Guest
Re: mk3 1.1 üzemanyagszivattyú
« Reply #3 on: 2007 November 28, 15:40:54 pm »
áh zsírkutya!! köszke
de én azt olvastam a FIESTA könyvben, hogy "az üzemanyagszivattyú a motorblokkon oldalt (OHV motor) ill. a hengerfejen (CVH motor) van."
és már látom is a képen hogy hol van (elég hülye helyen, miért ne)
azért megnézem amit írtatok, köszke még1x!!!
(bocsika jobban meg kellett volna néznem a könyvet!  :-[ :-[ :-[ )
remélem csak érintkezésproblema

lewi

  • Guest
Re: mk3 1.1 üzemanyagszivattyú
« Reply #4 on: 2007 November 28, 15:48:43 pm »
olvastam a tankról épp:
" a 42 literes üzemanyagtartály a hátsó ülésnél a fenéklemez alatt található. A szintjelző adója a tartály felső részén van beszerelve és csak kiszerelt tartálynál építhető ki. Az adó vezetékei a fenéklemez egy nyílásán, a hátsó ülésnél vannak elhelyezve. A befecskendezős motornál az elektromos ÜZEMANYAGSZIVATTYÚ a szintjelző adóval együtt van beépítve."
 
most akkor mivan!?
na mind1 jobb mintha semmi nem lenne róla

jocc

  • Guest
Re: mk3 1.1 üzemanyagszivattyú
« Reply #5 on: 2007 November 28, 16:54:24 pm »
Hi!
Hát ahogy írták is, egybe van építve a jeladóval, hátul a tankban van benne, asszem hátsó ülés felől ki lehet szedni.
Amúgy ez milyen könyvben is szerepel?  - Engem a könyv érdekelne (ha letölthető/elküldhető ;D)...

lewi

  • Guest
Re: mk3 1.1 üzemanyagszivattyú
« Reply #6 on: 2007 November 28, 17:34:25 pm »
hey!
köszke az infót, a tank közelében van (megnéztem és nincs a motornál  :P )
a könyv az Így csináld sorozat Fiesta tagja
a digitális változat már készül csak sajna pénteken államvizsgázok úgyhogy max utána lesz digitalizálva teljesen (lefényképezem az oldalakat mert szkennelés az elég gáz eredményt produkált)
köszke még1x! aztán készül a könyv

zoli

  • Guest
Re: mk3 1.1 üzemanyagszivattyú
« Reply #7 on: 2007 November 28, 20:56:47 pm »
hey!
köszke az infót, a tank közelében van (megnéztem és nincs a motornál  :P )
a könyv az Így csináld sorozat Fiesta tagja
a digitális változat már készül csak sajna pénteken államvizsgázok úgyhogy max utána lesz digitalizálva teljesen (lefényképezem az oldalakat mert szkennelés az elég gáz eredményt produkált)
köszke még1x! aztán készül a könyv

>>>A szivattyút csak kiszerelt tanknál lehet kivenni nem fér ki az ülés alatti lyukon. Úgyhogy teljesen jól írta a könyv.

Offline viktorwrz

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1015
  • Segített?: +29/-3
Re: mk3 1.1 üzemanyagszivattyú
« Reply #8 on: 2007 November 29, 06:23:30 am »
A régebbi 1.1-eseknél még mechanikus AC van a motoron (a blok oldalán - ahogy olavastad is) amit a vezérműtengely hajt, tehát semmi köze az elektromos rendszerhez...ergo kontakthiba kizárt ;D. Nézd meg az üzemanyagszűrődet, lehet az a koszos. Ha nincs szerencséd átszakadt az AC membránja és cserélni kell, de nem igen szokott ilyen történni. Ellenőrizni úgy tudod, hogy lehúzod a benzinvezetéket a karbiról/injektorról egy vödör fölé tartatod valakivel a csövet és ráindítózol, ha a csőből jön benzin akkor az AC működik és máshol kell keresni a hibát.
« Last Edit: 2007 November 29, 06:36:07 am by viktorwrz »
Eddigi autóim:
Ford Mondeo Turnier 1.8 Zetec '96
Renault Express 1.9D '93
MB E200 aut. 2.2CDi (123LE) '06
WV Polo 1.9SDi '96
MB E220 T aut. Avangarde 2.2CDi (143LE) '00
Ford Mondeo Turnier 1.8TD '97
Ford Fiesta 1.1c MK3 '89
Trabant 601S '89
Trabant 601S '87

lewi

  • Guest
Re: mk3 1.1 üzemanyagszivattyú
« Reply #9 on: 2007 November 29, 08:27:47 am »
vettem, köszke!

zoli

  • Guest
Re: mk3 1.1 üzemanyagszivattyú
« Reply #10 on: 2007 November 30, 22:33:44 pm »
A régebbi 1.1-eseknél még mechanikus AC van a motoron (a blok oldalán - ahogy olavastad is) amit a vezérműtengely hajt, tehát semmi köze az elektromos rendszerhez...ergo kontakthiba kizárt ;D. Nézd meg az üzemanyagszűrődet, lehet az a koszos. Ha nincs szerencséd átszakadt az AC membránja és cserélni kell, de nem igen szokott ilyen történni. Ellenőrizni úgy tudod, hogy lehúzod a benzinvezetéket a karbiról/injektorról egy vödör fölé tartatod valakivel a csövet és ráindítózol, ha a csőből jön benzin akkor az AC működik és máshol kell keresni a hibát.

Mk3-ba is rakták ezt a mocit? Nem csak a Mk2-be? Én úgy tudtam hogy Mk3-om mind központis és ecu-s.

Offline viktorwrz

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1015
  • Segített?: +29/-3
Re: mk3 1.1 üzemanyagszivattyú
« Reply #11 on: 2007 December 01, 06:00:12 am »
A régebbi 1.1-eseknél még mechanikus AC van a motoron (a blok oldalán - ahogy olavastad is) amit a vezérm?tengely hajt, tehát semmi köze az elektromos rendszerhez...ergo kontakthiba kizárt ;D. Nézd meg az üzemanyagsz?r?det, lehet az a koszos. Ha nincs szerencséd átszakadt az AC membránja és cserélni kell, de nem igen szokott ilyen történni. Ellen?rizni úgy tudod, hogy lehúzod a benzinvezetéket a karbiról/injektorról egy vödör fölé tartatod valakivel a csövet és ráindítózol, ha a cs?b?l jön benzin akkor az AC m?ködik és máshol kell keresni a hibát.

Mk3-ba is rakták ezt a mocit? Nem csak a Mk2-be? Én úgy tudtam hogy Mk3-om mind központis és ecu-s.
Az összes 1.1-es és 1.3-as Fityesz OHV (oldaltvezérelt, láncos, lökőrudas) motorral szerelt. Az hogy milyen üzemanyagellátó-rendszer van ráépítve az már egy máskérdés...
« Last Edit: 2007 December 02, 12:46:19 pm by viktorwrz »
Eddigi autóim:
Ford Mondeo Turnier 1.8 Zetec '96
Renault Express 1.9D '93
MB E200 aut. 2.2CDi (123LE) '06
WV Polo 1.9SDi '96
MB E220 T aut. Avangarde 2.2CDi (143LE) '00
Ford Mondeo Turnier 1.8TD '97
Ford Fiesta 1.1c MK3 '89
Trabant 601S '89
Trabant 601S '87

lewi

  • Guest
Re: mk3 1.1 üzemanyagszivattyú
« Reply #12 on: 2007 December 01, 09:32:30 am »
hey!
reggel elindult a gép fogalmam sincs hogy mi volt vele.rendesen szív a szivattyú.
du jön szerelő azt megnézi.

lewi

  • Guest
Re: mk3 1.1 üzemanyagszivattyú
« Reply #13 on: 2007 December 02, 11:21:09 am »
hey!
probléma megoldva!!
régebben is volt már gondom a RIASZTÓval de elintéztem egy új akksival de most megint letiltotta a gyújtást úgyhogy kikötöttük azt a vezetéket emi letiltja így most minden zsír! nem kellett semmit cserélni!
kösz mindenkinek a választ!!! :notworthy:
ablaktörlőmotort is megcsináltuk mert elrágták a patkányok az egész vezetékköteget meg a ford.számmérő vezetékét is.
köszke

zoli

  • Guest
Re: mk3 1.1 üzemanyagszivattyú
« Reply #14 on: 2007 December 02, 19:45:00 pm »
A régebbi 1.1-eseknél még mechanikus AC van a motoron (a blok oldalán - ahogy olavastad is) amit a vezérm?tengely hajt, tehát semmi köze az elektromos rendszerhez...ergo kontakthiba kizárt ;D. Nézd meg az üzemanyagsz?r?det, lehet az a koszos. Ha nincs szerencséd átszakadt az AC membránja és cserélni kell, de nem igen szokott ilyen történni. Ellen?rizni úgy tudod, hogy lehúzod a benzinvezetéket a karbiról/injektorról egy vödör fölé tartatod valakivel a csövet és ráindítózol, ha a cs?b?l jön benzin akkor az AC m?ködik és máshol kell keresni a hibát.

Mk3-ba is rakták ezt a mocit? Nem csak a Mk2-be? Én úgy tudtam hogy Mk3-om mind központis és ecu-s.
Az összes 1.1-es és 1.3-as Fityesz OHV (oldaltvezérelt, láncos, lökőrudas) motorral szerelt. Az hogy milyen üzemanyagellátó-rendszer van ráépítve az már egy máskérdés...

>>>Ok. köszi akkor csak én nem taliztam vele.