Author Topic: Önindító probléma MK3  (Read 13129 times)

Thunder

  • Guest
Re: Önindító probléma MK3
« Reply #15 on: 2007 November 10, 17:33:37 pm »
Na végül megcsináltattam a gépet, mert kétszer lefulladtam hungárián, úgy hogy utánna nem indult  :-\ gondoltam inkább fizetek :D

Bendix csere
behúzó mágnes, fedél+híd csere
kefe, persely garnitúra
+kapott egy indító relét tehermentesítés céljából

ez így mind fájt szereléssel együtt 15e Ft-ba ... sztem nem olyan rossz.

Dipper

  • Guest
Re: Önindító probléma MK3
« Reply #16 on: 2007 November 10, 18:58:24 pm »
igen!teljesen korrekt,de már faxa minden?

Thunder

  • Guest
Re: Önindító probléma MK3
« Reply #17 on: 2007 November 12, 07:52:59 am »
igen!teljesen korrekt,de már faxa minden?

Elektromos rész már jó ... csak alapjárattal kell valamit kezdenem, mert szeret fulladozni. Benzinszűrőre gyanakszom, az régi darab már :D

Dipper

  • Guest
Re: Önindító probléma MK3
« Reply #18 on: 2007 November 12, 08:09:51 am »
Csak hidegen szeret fulladozni?

Thunder

  • Guest
Re: Önindító probléma MK3
« Reply #19 on: 2007 November 12, 18:06:08 pm »
Csak hidegen szeret fulladozni?

nemigazán ... inkább melegen! Pesti dugókba ez is növeli a fogyasztásomat, hogy túráztatnom kell állóhelyzetben, le ne álljon :-\

Layosh

  • Guest
Re: Önindító probléma MK3
« Reply #20 on: 2007 December 02, 14:43:45 pm »
Csak hidegen szeret fulladozni?

Ez mit jelent pontosan?
Nekem hidegen szereti csinálni. Van hogy indulás utánn állok a lámpánál, válltó üresben, kuplung fent és leáll a motor. Ha a kuplung kivan nyomva akkor nem fullad.

Dipper

  • Guest
Re: Önindító probléma MK3
« Reply #21 on: 2007 December 02, 16:56:26 pm »
Hmm....Nekem a hideg fulladozás a rossz lambda szondátol van...de neked lehet az alapjárati motortól is!
Próbáld meg(meleg motornál)az alapjárati motor kábelét leszedni(xr-nél így van)ha nem változik az alapjárat,akkor rossz a szondád(valószinüleg)!
Vagy szimplán pucold ki az alapjárati motort és fúj bele 1 nagyon nagyon pici wd 40-et!
Nem tok most hirtelen mit mondani,bocsi!

Thunder

  • Guest
Re: Önindító probléma MK3
« Reply #22 on: 2007 December 04, 08:03:04 am »
Csak hidegen szeret fulladozni?

Ez mit jelent pontosan?
Nekem hidegen szereti csinálni. Van hogy indulás utánn állok a lámpánál, válltó üresben, kuplung fent és leáll a motor. Ha a kuplung kivan nyomva akkor nem fullad.

Nekem is hasonlóan viselkedett ... a két benzinszűrő cseréje megoldotta a dolgot!

david_csaba

  • Guest
Re: Önindító probléma MK3
« Reply #23 on: 2008 September 22, 12:38:40 pm »
Hello!

Én is ilyen önindító bajokkal küszködtem, küszködök, legalábbis eddig azt hittem, a probléma az, hogy nekem sem indul mindig a kocsi, de amikor nem indul nincs is semmi hangja, tehát nem búg semmi, pedig valami áramot vesz fel, mert indítózáskor a visszajelző lámpák halványodnak. Ekkor gondoltam arra, hogy mint másoknak sz*r az önindító, ezért csere volt, hát persze azzal sem megy rendesen. Innentől kezdve meg vagyok lőve, mert fogalmam sincs, hogy mi a baja lehet, cromax-nál mondták, hogy gyújtáskapcsoló zárbetéttel van a baj, hát nem tudom, szerintetek? Vagy csak egyszerű kontakthiba valahol? Segítsetek!!!

Köszi!

RyAn

  • Guest
Re: Önindító probléma MK3
« Reply #24 on: 2008 September 22, 17:00:16 pm »
benzinesnél ugyan ez volt nekem is!

kis zöld relét(motorvezérlö relé) cseréld ki a bizti táblába ha van  :-\ többet nem tok hozzá szolni sry!

Offline viktorwrz

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1015
  • Segített?: +29/-3
Re: Önindító probléma MK3
« Reply #25 on: 2008 September 23, 10:30:21 am »
Hello!

Én is ilyen önindító bajokkal küszködtem, küszködök, legalábbis eddig azt hittem, a probléma az, hogy nekem sem indul mindig a kocsi, de amikor nem indul nincs is semmi hangja, tehát nem búg semmi, pedig valami áramot vesz fel, mert indítózáskor a visszajelző lámpák halványodnak. Ekkor gondoltam arra, hogy mint másoknak sz*r az önindító, ezért csere volt, hát persze azzal sem megy rendesen. Innentől kezdve meg vagyok lőve, mert fogalmam sincs, hogy mi a baja lehet, cromax-nál mondták, hogy gyújtáskapcsoló zárbetéttel van a baj, hát nem tudom, szerintetek? Vagy csak egyszerű kontakthiba valahol? Segítsetek!!!

Köszi!

Próbáld meg direkbe. Adj egy pozivítat a behúzótekercsnek. Ha így tekeri rendesen akkor az önindító-behúzótekercs párossal nincs gond.
Lehet keresgélni a kontakthibát máshol... :-\
Csak azért mondom nézd meg, mert mint írtad az önindítót cserélted, de behúzótekercset is?
Esetleg még nézd meg, hogy az önindító kábelek érintkezése megfelelő-e.
Eddigi autóim:
Ford Mondeo Turnier 1.8 Zetec '96
Renault Express 1.9D '93
MB E200 aut. 2.2CDi (123LE) '06
WV Polo 1.9SDi '96
MB E220 T aut. Avangarde 2.2CDi (143LE) '00
Ford Mondeo Turnier 1.8TD '97
Ford Fiesta 1.1c MK3 '89
Trabant 601S '89
Trabant 601S '87