Author Topic: Önindító probléma MK3  (Read 13130 times)

Thunder

  • Guest
Önindító probléma MK3
« on: 2007 October 15, 07:25:50 am »
Sziasztok!

Következő problémám akadt az 1.1-es MK3-asommal: hideg reggeleken nem akar beindulni, mert indításnál nem kapja el az önindító a motort, tehát csak magában pörög ... "nem húz be". Okosok tanácsát kérve azt mondták, biztosan a bronzkefék kopása, és az ebből származó salakanyag miatti beszorulás a hibás, tehát pucoljam ki, de addigis ha nem megy akkor kopogtassam indítás közben az önindítót, mert akkor a megszorulásból kijöhet. Na most ez 5-ből 1 alkalommal segít is  >:( Bár nem vagyok benne biztos, hogy olyankor is ez volt a megoldás. Melegen szinte tökéletesen pöccre indul a szekér. Sajna saját kezű hosszútávú szerelgetésre, és szétpakolásra csak korlátozottak a lehetőségeim az "utcai garázsban", szóval ha van valami ötletetek szívesen veszem, hogy oda nyúljak egyból ahova kell!

Offline doubleo

  • Megszállott fiestás
  • ***
  • Posts: 343
  • Segített?: +16/-1
Re: Önindító probléma MK3
« Reply #1 on: 2007 October 15, 08:32:58 am »
Ebből akárhogy olvasom javítás lesz! vagy szerelőnél vagy magad az utcán! >:( Érdeklődj utánna  a javítási költségeknek oszt ha túl sok, küldj egy privit mert van egy bontott önindítóm ha kell kb tízért! Ha ez segít a talira elviszem!
Apám mindig azt mondta: Fiam a munkát és a sarat, messziről kerüld! Nekem ez eddig bevált!

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Önindító probléma MK3
« Reply #2 on: 2007 October 15, 11:36:01 am »
önindító cseréhez kell a kocsi gyári emelője a pótkerék amivel kibakolod, meg pár villáskulcs, jobb esetben racsni plusz csőkulcskészlet, amivel leszeded az önindítót... kábé 10 perc a csere és utcán is tökéletesen kivitelezhető...

Dipper

  • Guest
Re: Önindító probléma MK3
« Reply #3 on: 2007 October 15, 12:31:37 pm »
Az enyimet pont ma vittem autóvilleshez...ugyan ezzel a gondal...de nekem már nem is búgott magában!Blendix' csere lessz!
Mellesleg igaz az,hogy a búgó hangot(magában forgást)a szorulás okozza,vagy a töltetlen aksi!
A kopogtatás viccesen hangzik!nekem amikor búgot a 4.inditásra kopogtatás nélkül elindult....a vége a szerelő lett!
« Last Edit: 2007 October 15, 12:34:11 pm by Dipper »

Offline doubleo

  • Megszállott fiestás
  • ***
  • Posts: 343
  • Segített?: +16/-1
Re: Önindító probléma MK3
« Reply #4 on: 2007 October 15, 15:19:27 pm »
és mennyit fizettél Dipper?
Apám mindig azt mondta: Fiam a munkát és a sarat, messziről kerüld! Nekem ez eddig bevált!

Dipper

  • Guest
Re: Önindító probléma MK3
« Reply #5 on: 2007 October 15, 15:25:58 pm »
1x már vittem!akkor generátort is csináltak!50-volt összesen!öninditó/generátor!
Most még nem tom mennyi lessz...még ott van!majd mondom ha visszakaptam!

Offline doubleo

  • Megszállott fiestás
  • ***
  • Posts: 343
  • Segített?: +16/-1
Re: Önindító probléma MK3
« Reply #6 on: 2007 October 15, 15:37:03 pm »
ocke nyomon leszel követve! :D
Apám mindig azt mondta: Fiam a munkát és a sarat, messziről kerüld! Nekem ez eddig bevált!

jocc

  • Guest
Re: Önindító probléma MK3
« Reply #7 on: 2007 October 15, 15:44:25 pm »
Hi!

Nekem is ez volt a gond kb. fél évvel ezelőtt. A bontókban 10-15 között mozog egy önindító. Egyszer már végigzongoráztam az összeset, míg végül találtam egyet 5ezerért. A pontos címre nem emléxem, de Ferihegytől nincs messze, közvetlenül Vecsés előtt, a Match-raktár mellett.
100, hogy ezek közt van, itt megtalálod:
http://www.ford-klub.hu/index.php?option=com_content&task=view&id=13&Itemid=38

geriagyik

  • Guest
Re: Önindító probléma MK3
« Reply #8 on: 2007 October 15, 16:32:54 pm »
Hali,ha érdekel van egy ,1.8as-ról származó BOSCH öninditóm!8000 az alja!Jó,és müködik!

Dipper

  • Guest
Re: Önindító probléma MK3
« Reply #9 on: 2007 October 15, 17:00:32 pm »
NA! Megvan a szekér!Bendix és valami forgatóizé(búgóhang)!Kompletten 10ezer!!+szerelés!

jocc

  • Guest
Re: Önindító probléma MK3
« Reply #10 on: 2007 October 15, 19:11:52 pm »
NA! Megvan a szekér!Bendix és valami forgatóizé(búgóhang)!Kompletten 10ezer!!+szerelés!

Hát igen... nekem is ez volt. De én erre aszondtam, hogy akkor inkább veszek egyet.

Thunder

  • Guest
Re: Önindító probléma MK3
« Reply #11 on: 2007 October 16, 06:42:14 am »
Huha ... köszi az infókat mindenkinek. Nem gondoltam, hogy ez ekkora gond, hogy az egész önindítót cserélni kell. :S Akkor utánnanézek, s szerintem elgurulok vele egy szerelőhöz, először csak ránézésre, majd megmondja, ha kell akkor viszek neki egy másikat :D

Dipper

  • Guest
Re: Önindító probléma MK3
« Reply #12 on: 2007 October 16, 10:31:01 am »
Tunder!Te olcsóbban jössz ki a szereléssel!Neked csak Forgórészt kell cserélni.Újat venni oltás mert drága,bontottal meg nem érdemes szórakozni....lehet 2 hét mulva ugyan olyan xar lessz!
Hamár ott vagy akkor érdemes még a bronzkefét is cserélni,az nem tétel,de fontos része!
A legolcsóbb új öninditó 25ezer pénz!ÉS az a gyenge műanyag utángyártott!

Thunder

  • Guest
Re: Önindító probléma MK3
« Reply #13 on: 2007 October 16, 11:21:07 am »
Tunder!Te olcsóbban jössz ki a szereléssel!Neked csak Forgórészt kell cserélni.Újat venni oltás mert drága,bontottal meg nem érdemes szórakozni....lehet 2 hét mulva ugyan olyan xar lessz!
Hamár ott vagy akkor érdemes még a bronzkefét is cserélni,az nem tétel,de fontos része!
A legolcsóbb új öninditó 25ezer pénz!ÉS az a gyenge műanyag utángyártott!

Najó, de forgórészt kapok csak úgy külön? (nem láttam még belülről, szal lehet hülyeséget kérdek  :P)

Dipper

  • Guest
Re: Önindító probléma MK3
« Reply #14 on: 2007 October 16, 12:23:19 pm »
Persze hogy kapsz!De az autóvillamosságis megrendeli és be is szereli!
Figy...ezekből áll az önindító(bal szélén egymás alatt)...
 http://www.fordalkatresz.com/index.php?cromax=kategoriak2004.php&main=26666639&action=alkat&open=26681955&autotipus=I

Ezek mind külön alkatrészek!
« Last Edit: 2007 October 16, 12:26:00 pm by Dipper »