Author Topic: Fiesta Mk3 ba milyen hangszórókat  (Read 15621 times)

Offline lacccus

  • A mester
  • *****
  • Posts: 638
  • Segített?: +39/-5
Re: Sony S2200 Fiesta Mk3 ba milyen hangszórókat
« Reply #15 on: 2007 November 03, 18:12:49 pm »
Egyébként ha valakit érdekel jó minőségű hangszóró baráti áron,az nézze meg az apróhirdetést! 8)
Minden ami autĂł hifi!:)

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Sony S2200 Fiesta Mk3 ba milyen hangszórókat
« Reply #16 on: 2007 November 03, 18:18:44 pm »
Az aktív azt jelenti,hogy beépített erősítője van,
szóval be kell húzni a tápkábeleket az akksitól,az RCA vezetéket a fejegységtől,és gyakorlatilag van mélyhangod a csomagtartóból! ;D
Egyébként el kell hogy keserítsek mindenkit:a 4 szer 50w jobb esetben is 4 szer 17-21w-ot jelent névleges teljesítményben!
Aki nem hiszi,nézze meg a rádiója használati utasításának utolsó oldalait,ott általában leírják,mennyi a kézhez kapott teljesítmény! :-X

vagy még annyi se. egy átlagos fejegység amire rá van írva h 4x50W az általában max 9-15W között produkál hosszabb távon, maxba lehet kihoz 17-et is, de az elég ritka. pont ezért mondtam h tök fölös teljesítményről beszélni, mert nem mutat semmit se. hangszóróknál a felhasznált anyagok(membrán, kosár), a tekercselés és a tekercs mérete a meghatározó, ill még az hogy hogyan van beszerelve, és h ki hallgatja, mert ez a téma innen meglehetősen szubjektív, ami valakinek nagyon tetszik az lehet h a másiknak nem. :)

aktív mélyláda: beépített erősítős, azaz ahogy LACCCUS is mondta, húzol neki egy tápot meg egy testet, plusz a jelet megküldöd neki egy RCA-n és máris működik. :)

Offline lacccus

  • A mester
  • *****
  • Posts: 638
  • Segített?: +39/-5
Re: Sony S2200 Fiesta Mk3 ba milyen hangszórókat
« Reply #17 on: 2007 November 03, 19:09:52 pm »
Én sem vagyok híve ezeknek a wattozásoknak,de 10-ből 10 ember azt kérdezi a rendszerem láttán hogy hány wattos??? :-X
Általában azt válaszolom erre,hogy hallgassa meg,utána nem fogja érdekelni a watt,de ha akarja,elmondom.
Én a hangzásra mentem rá,nem a hangerőre és az idők során,hosszú-hosszú próbálgatások,és kidobott pénzek után JBL fan lettem. 8)
Minden ami autĂł hifi!:)

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Sony S2200 Fiesta Mk3 ba milyen hangszórókat
« Reply #18 on: 2007 November 03, 20:20:50 pm »
Én sem vagyok híve ezeknek a wattozásoknak,de 10-ből 10 ember azt kérdezi a rendszerem láttán hogy hány wattos??? :-X
Általában azt válaszolom erre,hogy hallgassa meg,utána nem fogja érdekelni a watt,de ha akarja,elmondom.
Én a hangzásra mentem rá,nem a hangerőre és az idők során,hosszú-hosszú próbálgatások,és kidobott pénzek után JBL fan lettem. 8)

nem is értem miért lettél JBL fan 8) Vhogy azt én is nagyon komázom azt a márkát. :D mondjuk az olcsóbb kategben meg Hertz nálam a favorit :) egyelőre még azok vannak, remélem a köv rendszerhez már lesz cash-em JBL-t venni :D

amúgy nálam is, akárki meghallgatta, h mi van a kocsimban mikor meglátta az erősítőn a 280W-ot, meg a 4x45W-os 10 éves pio cd-s fejegységet, nézett h ez hogy a rákba szól így? :D mikor haverommal beépítettük haverom mondta h ettől a cucctól ne várjak sokat, mondom neki majd meglátod h hogy fog szólni :D beleült a verdába és nem akart hinni a fülének h ez a cucc ezt tudja :D

pyt

  • Guest
Re: Sony S2200 Fiesta Mk3 ba milyen hangszórókat
« Reply #19 on: 2007 November 03, 20:45:49 pm »
igazából nekem blau rendszer van a kocsiba 1 600-as impulse méllyel, sztem a blau jól szól és 60 wattos RMS re képes, 1 hétig tartott amíg olyan hangszorót találtam ami bírja az erősítőt.

De a lényeg, ajánlom a blau-t

Offline tarcsy

  • Megszállott fiestás
  • ***
  • Posts: 310
  • Segített?: +10/-1
  • prof. dr.
Re: Sony S2200 Fiesta Mk3 ba milyen hangszórókat
« Reply #20 on: 2007 November 03, 21:07:41 pm »
Az aktív azt jelenti,hogy beépített erősítője van,
szóval be kell húzni a tápkábeleket az akksitól,az RCA vezetéket a fejegységtől,és gyakorlatilag van mélyhangod a csomagtartóból! ;D
Egyébként el kell hogy keserítsek mindenkit:a 4 szer 50w jobb esetben is 4 szer 17-21w-ot jelent névleges teljesítményben!
Aki nem hiszi,nézze meg a rádiója használati utasításának utolsó oldalait,ott általában leírják,mennyi a kézhez kapott teljesítmény! :-X

vagy még annyi se. egy átlagos fejegység amire rá van írva h 4x50W az általában max 9-15W között produkál hosszabb távon, maxba lehet kihoz 17-et is, de az elég ritka. pont ezért mondtam h tök fölös teljesítményről beszélni, mert nem mutat semmit se. hangszóróknál a felhasznált anyagok(membrán, kosár), a tekercselés és a tekercs mérete a meghatározó, ill még az hogy hogyan van beszerelve, és h ki hallgatja, mert ez a téma innen meglehetősen szubjektív, ami valakinek nagyon tetszik az lehet h a másiknak nem. :)

aktív mélyláda: beépített erősítős, azaz ahogy LACCCUS is mondta, húzol neki egy tápot meg egy testet, plusz a jelet megküldöd neki egy RCA-n és máris működik. :)

maradjunk a wattozásnál...
poéntos... a régi fejegységemre 2*8,5W volt ráírva.. akkor az mennyit adott le? 0,1 W ot? vagy hogyvanez ???
ha meg nem azért találták ki a W ot hogy valahogy jellemezzék akkor nem tom  ::)  :notworthy:
és valóban subjektív hogy kinek mi tetszik :)
üdv!  8)

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Sony S2200 Fiesta Mk3 ba milyen hangszórókat
« Reply #21 on: 2007 November 03, 21:28:58 pm »
a teljesítmény mutatna, ha tényleges teljesítmény adatokat tudnánk, de mivel szinte semmin se tüntetik fel a tényleges teljesítményét így nem ér semmit az adat.
tarcsy az a régi fejegységed, pár W-ot teljesített. teljesítményt le tod mérni műszerrel, és messze azok alatt teljesítenek az átlagos cuccok mint ami rá van írva. körübelül úgy jellemezném, h felezd meg és még egyszer felezd meg.

pyt

  • Guest
Re: Sony S2200 Fiesta Mk3 ba milyen hangszórókat
« Reply #22 on: 2007 November 03, 21:34:32 pm »
igazából van a pillanatnyi leadott wattszám, és a tényleges(RMS). a feltüntetett watszám fele + még az egynegyede, azért nem a fele, nekem a 4*200 ad erősítő rmsbe 4*70 watt

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Sony S2200 Fiesta Mk3 ba milyen hangszórókat
« Reply #23 on: 2007 November 03, 21:50:05 pm »
mérd le egyszer, kiváncsi vagyok mit mutat a mérés. általában az RMS-t se teljesítik, de az már közelít a ténylegeshez, nagyjából annyi. :) hozzáteszem nem vagyok szakember, de ha ténylegesen teljesítenék a hangcuccok azt ami rájuk van írva, már nem lenne egy tuning autó se egybe... meg nem hallana egy hifiőrült se ;)

Offline lacccus

  • A mester
  • *****
  • Posts: 638
  • Segített?: +39/-5
Re: Sony S2200 Fiesta Mk3 ba milyen hangszórókat
« Reply #24 on: 2007 November 04, 15:35:40 pm »
A tényleges (RMS) wattszám sok mindentől függ.
Nem lehet rámondani hogy mondjuk 200w-nak ennyi meg ennyi az RMS-e,mert ez függ az erősítő belső kialakításától,hatásfokától.
Szóval ahány,annyi féle.
Minden ami autĂł hifi!:)

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Sony S2200 Fiesta Mk3 ba milyen hangszórókat
« Reply #25 on: 2007 November 04, 15:43:42 pm »
ezzel egyetértek, csak azt mondom h általában azt se teljesítik amit RMS-nek feltűntetnek, de az már nagyjából korrekt érték szokott lenni :)

Offline lacccus

  • A mester
  • *****
  • Posts: 638
  • Segített?: +39/-5
Re: Sony S2200 Fiesta Mk3 ba milyen hangszórókat
« Reply #26 on: 2007 November 04, 15:58:22 pm »
Sudye!
Az én rendszerem most így néz ki:Blaupunkt fej(rövidesen cserés Alpine-ra),JBL GTO első szett(kétutas komponens),egy GTO75.4 négycsatornás erősítő,GT4-12 mélyláda egyedi dobozban,bőrkárpittal.Zealum RCA kábel,DLD tápkábelek.
A mélynyomóra nagy büszkén rá van írva hogy 1000w,de igazából ez úgy néz ki hogy 250w RMS,és 1000w rövid távú terhelhetőség.
Igazából jobban tetszene ha nem lenne rajta az 1000w írás,de a hangja miatt vettem meg,mert nagyon lágy,kellemes,de egyben nagyon pontos is.
Az erősítő most kábé fél gőzzel megy,a mély még bírna többet,de figyeltem az arányokra is,hogy a mély ne nyomja el az első szettet,mert az csak 45wRMS teljesítményű,és maximálisan ki van használva.(rövidesen ez is cserés nagyobbra)
A szett is az erősítőről megy,a mélyláda szekciója pedig hidalva van.
Ez az egész most nagyon jó,de én mindig maximalista vagyok,úgyhogy ezért akarok néhány dolgot cserélni,mert tudom hogy még több van a rendszeremben mint amit most mutat.
szóval a fejlődés nem állhat meg! ;)
Minden ami autĂł hifi!:)

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Sony S2200 Fiesta Mk3 ba milyen hangszórókat
« Reply #27 on: 2007 November 04, 16:55:03 pm »
Sudye!
Az én rendszerem most így néz ki:Blaupunkt fej(rövidesen cserés Alpine-ra),JBL GTO első szett(kétutas komponens),egy GTO75.4 négycsatornás erősítő,GT4-12 mélyláda egyedi dobozban,bőrkárpittal.Zealum RCA kábel,DLD tápkábelek.
A mélynyomóra nagy büszkén rá van írva hogy 1000w,de igazából ez úgy néz ki hogy 250w RMS,és 1000w rövid távú terhelhetőség.
Igazából jobban tetszene ha nem lenne rajta az 1000w írás,de a hangja miatt vettem meg,mert nagyon lágy,kellemes,de egyben nagyon pontos is.
Az erősítő most kábé fél gőzzel megy,a mély még bírna többet,de figyeltem az arányokra is,hogy a mély ne nyomja el az első szettet,mert az csak 45wRMS teljesítményű,és maximálisan ki van használva.(rövidesen ez is cserés nagyobbra)
A szett is az erősítőről megy,a mélyláda szekciója pedig hidalva van.
Ez az egész most nagyon jó,de én mindig maximalista vagyok,úgyhogy ezért akarok néhány dolgot cserélni,mert tudom hogy még több van a rendszeremben mint amit most mutat.
szóval a fejlődés nem állhat meg! ;)

Jó kis rendszer ez már. :) de tény h mindig van mit fejleszteni. :D nekem az eddig rendszerem ami megy át az orosz csodába most, az egy 10 éves Pio cd-s fejegység, erről megy a 4 hangszóró (elől Hertz DSK 130 szett, hátul Hertz ESK 130 kétutas), hátul csomiba meg 30cm-es Magnat mélynyomó egyedi ládában(ezt készen vettem havertól mert szépen szól, paramétereit pontosan nem ismerem), és ezt a ládát hajtja egy SAL Pro 280W névleges teljű erősítő hidalva. az egész így szépen szól (ahhoz képest amennyibe van világszenzációs), de tény ha meglesz az új kocsi akkor mindenből új kell :D
« Last Edit: 2007 November 04, 18:09:16 pm by sUdYe »

Offline Frequence

  • Ült már fiestában
  • ****
  • Posts: 133
  • Segített?: +2/-0
Re: Sony S2200 Fiesta Mk3 ba milyen hangszórókat
« Reply #28 on: 2008 January 20, 13:17:02 pm »
Hali!
Nem értek a hifikhez (még) ;D , ezért lenne pár kérdésem...
Mi a lényegi különbség a szubcsövek és a ládák között? csak a kialakítása, vagy minőségben is más?
A másik hogy 2ohmosat merjek venni, vagy inkább 4ohm?

(Bocsi a láma kérdésekért) :P
Low & Slow...

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Sony S2200 Fiesta Mk3 ba milyen hangszórókat
« Reply #29 on: 2008 January 20, 13:57:04 pm »
Hali!
Nem értek a hifikhez (még) ;D , ezért lenne pár kérdésem...
Mi a lényegi különbség a szubcsövek és a ládák között? csak a kialakítása, vagy minőségben is más?
A másik hogy 2ohmosat merjek venni, vagy inkább 4ohm?

(Bocsi a láma kérdésekért) :P

A különbség számomra az h más a hangja. :) én se vagyok nagy szaki, HIFInél alapszabály h hallgatsd meg hogy szól mielőtt megveszed. ha tetszik vedd meg. :) Nekem ládám van, nekem ez jött be leginkább, de más meg a szubcsőre eszküszik.

Nekem egyszer azt mondták inkább 4 ohm :D én hiszek nekik. :D

majd a nálam okosabbak mondanak többet is. :D