Author Topic: Fiesta Mk3 ba milyen hangszórókat  (Read 15623 times)

martonkremo

  • Guest
Fiesta Mk3 ba milyen hangszórókat
« on: 2007 March 26, 08:52:00 am »
Sziasztok egy 92 es mk3 as Fiestába van egy Sony S2200-as rádióm kérdés az első ajtókba mindenféle át alakitás nélkül és a hátul a hangszóróknak kialakított helyre milyen tipusu 13 cm es hangszótót vegyek hogy hangja is legyen az elsők azok lehetnek komponens szettek 2 magas és a lenre való két mély. a kalaptartót nemszeretném kivágni. a rádió 4*50 wattot tud leadni.
« Last Edit: 2008 January 20, 13:28:12 pm by viktorwrz »

jocc

  • Guest
Re: Sony S2200 Fiesta Mk3 ba milyen hangszórókat
« Reply #1 on: 2007 November 02, 14:49:32 pm »
Nagyon széles a paletta, sz.tem az MK3-ban meg nem nagyon fogod hallani a minőségkülönbségeket...
Előre én is 13-as komponenseket tettem. Hifibuzi haverom az Alpine-ra esküszik, nekem MAC van.
Ha bírja a pénztárcád, tehetsz bele "jobbat" ??? is (Pioneer, Sony, JBL...). Előre nem egy-az-egybe megy be a gyári helyére!
A gyárinak van(volt) beépítő kerete, azt lekaptam, s kellet új lyukakat fúrni a lemezbe. Sok sikert! (+türelmet ;D...)
Hátra még nem tettem semmit, de elvileg oda 10-es h.szóró passzol (szintén kerettel).
Valaki már bebuhárlt a kalaptartó mellé nagyobb ovált is, szóval itt is több megoldás van. Olvass utána, oldalakat írtak erről...

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Sony S2200 Fiesta Mk3 ba milyen hangszórókat
« Reply #2 on: 2007 November 02, 16:22:32 pm »
Nagyon széles a paletta, sz.tem az MK3-ban meg nem nagyon fogod hallani a minőségkülönbségeket...
Előre én is 13-as komponenseket tettem. Hifibuzi haverom az Alpine-ra esküszik, nekem MAC van.
Ha bírja a pénztárcád, tehetsz bele "jobbat" ??? is (Pioneer, Sony, JBL...). Előre nem egy-az-egybe megy be a gyári helyére!
A gyárinak van(volt) beépítő kerete, azt lekaptam, s kellet új lyukakat fúrni a lemezbe. Sok sikert! (+türelmet ;D...)
Hátra még nem tettem semmit, de elvileg oda 10-es h.szóró passzol (szintén kerettel).
Valaki már bebuhárlt a kalaptartó mellé nagyobb ovált is, szóval itt is több megoldás van. Olvass utána, oldalakat írtak erről...

hidd el lehet hallani a különbséget. előre is hátra is 9.5 centis vagy 10 centis hangszóró passzol gyárilag, de gyakorlatilag minimális átalakítással belemegy a 13-as is (gyári kiemelőkerettel!!!) én Hertz-et vettem az enyémbe annak még elfogadható az ára és nagyon szépen szólnak! az igazi persze az lenne ha erősítőről küldeném őket, de fejegységről is nagyon szépen szóltak (kb 10 éves pio CD-s rádió)

Offline lacccus

  • A mester
  • *****
  • Posts: 638
  • Segített?: +39/-5
Re: Sony S2200 Fiesta Mk3 ba milyen hangszórókat
« Reply #3 on: 2007 November 02, 16:42:47 pm »
semmiképpen ne elégedj meg a gyári méretekkel,érdemes egy kicsit fúrni-faragni! :-X

nekem is nagy kedvencem a Hertz,de 13 cm-esben a favoritom a JBL!!pl én 13-ast választottam a 16-ossal szemben,mert sokkal jobb a hangja...bár én erősítővel,és mélyládával használom,így nem a basszus miatt választottam a 13-as JBL-t,hanem a természetes hangja miatt.
olcsóbbak közül a Sony,Ground zero,Hertz,Blaupunkt,Alpine,amit javasolnék,drágábbak közül,DLS,JBL,MAC audió felsőbb kategóriái.
...persze ez egy egyéni vélemény,csak gondoltam adok néhány tippet. :notworthy:
üdv Lacccus
Minden ami autĂł hifi!:)

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Sony S2200 Fiesta Mk3 ba milyen hangszórókat
« Reply #4 on: 2007 November 02, 18:03:02 pm »
bizony egy jó minőségű kisebb hangszóró soxor szebben szól mint a nagyobbak! :) nekem elöl 13-as Hertz szett, hátul 13-as Hertz 2 utasok, és még a csomiban egy 30-as Magnat mélyláda megküldve egy SAL Pro erőlködővel :D s az erősítőről csak a mélyláda ment. :) jövőre fejlesztés vár a hifimre, mert ez megy át a téli verdába :D

Offline lacccus

  • A mester
  • *****
  • Posts: 638
  • Segített?: +39/-5
Re: Sony S2200 Fiesta Mk3 ba milyen hangszórókat
« Reply #5 on: 2007 November 02, 20:08:01 pm »
Ja,az előbb kihagytam a rezgés-és zajcsillapítást,mint minőségjavító tényezőt!
Csak az tudja,aki már saját fülével tapasztalta a különbséget a nem rezgécsillapított,és a csillapított ajtó között!
Sokáig nem hittem benne,de miután a saját verdámban megpróbáltam,nem akartam hinni a fülemnek!!
Szóval mindenkinek azt javaslom,aki a meglévő hanszóróiból ki akrja hozni a maximumot,próbáljon ki néhány rezgéscsillapító lapot!
vannak drága márkás zajcsillapító lapok,ezek nagyon jók,de rohadt drágák.
Viszont már egy sima öntapadós bitumenlappal is lehet némi eredményt elérni(autófesték boltokban kapni)
Vagy a praktikerben kapható(sajna a nevét nem tudom)szigetelő lap-az egyik oldala öntapadó bitumen,a másik oldala alumínium fólia.
ezeket ajánlott,legalább a hangszóró környékén-kb 20 cm-en felragasztani hőlégpisztollyal,a belső ajtólemez mindkét oldalán,valamint a külső ajtólemez belső oldalán is,a hangszóró mögött,vagy akár a kárpit belső oldalán is.
De egészen elvetemültek az egész belső részt megcsinálhatják így,nem csak a hangszóró körül!
Nemcsak a rezgések csillapodnak,hanem olyan mély hangok is előjönnek,hogy az ember csodálkozik,hogy ezt eddig miért nem hallotta a hangszórójából!
...na ez megint bő lére sikerült,de remélem egy pár embert elgondolkodtat!
Üdv Lacccus
Minden ami autĂł hifi!:)

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Sony S2200 Fiesta Mk3 ba milyen hangszórókat
« Reply #6 on: 2007 November 02, 21:15:34 pm »
ez így van, de hozzáteszem ez már komolyabb technika mellett ami már nem fejegységről megy hanem erősítőről. a fejegység ahhoz h erre szükség legyen kevés :) az a névleges 4x50W az semmi... ha ténylegesen annyi lenne akkor már lehetne hallani a különbséget úgy is. :D mondjuk komoly hifinél sztem élvezhetetlen is ha nincs rendesen leszigetelve a verda...

Offline lacccus

  • A mester
  • *****
  • Posts: 638
  • Segített?: +39/-5
Re: Sony S2200 Fiesta Mk3 ba milyen hangszórókat
« Reply #7 on: 2007 November 03, 08:15:49 am »
Komolyabb technikánál elengedhetetlen,de szerintem fejegységről hajtva is érezhető a különbség!
Azért írtam le,mert sokan vannak akiknek csak fejegység+hangyzóró összeállításuk van,és ezzel a módszerrel ki lehet hozni a maximumot a már meglévő rendszerükből.
Egyébként hihetetlen,hogy mennyire jó ilyen szempontból az MK7!! :D
Nagyon jó helyen vannak a hangszórók,és-ha a kárpitot leveszed látszik hogy egy teljesen zárt,vastag műanyagborítás van alatta.
Az egész úgy működik mint egy zárt hangfal,és ez nagyon jót tesz a hangzásnak ;D
Minden ami autĂł hifi!:)

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Sony S2200 Fiesta Mk3 ba milyen hangszórókat
« Reply #8 on: 2007 November 03, 10:46:12 am »
nekem majdnem 1 évig 4 gyári hangszóró volt a kocsiba fejegységről hajtva. utána bekerült a 4 Hertz hangszóró, nem lett kiszigetelve, és rá se lehetett ismerni, emellet ugyanilyen hangszórói vannak haveromnak neki meg ki lettek szigetelve az ajtói, de nagy különbség nincs így fejegységről hajtva, mikor rákötöttük a hangszórókat az erősítőre úgy már érezhető volt a különbség.  Szal tény h egy szigeteléssel ki lehet még többet hozni a verdából, de azt se felejtsük el h egy szigetelés mennyibe kerül és mennyi meló h az jó is legyen, és minimális a különbség fejegységről hajtva (pedig a zenénél hangzásba eléggé szőrözős vagyok :P ). mondjuk én alapból úgy vagyok vele h ha már költök rá akkor csinálok egy profibb rendszert, persze a pénztárcámat ismerve. Megvallom őszintén h nekem kevés az a rendszer amim van, DE tudva azt h alig több mint 50 matyi volt az egész, és fél nap szereléssel benn is volt, mélységesen elégedett vagyok a cuccal (erősítő, mélyláda, hangszórók, kábelek). jah és én úgy vagyok vele h ha már hifiben gondolkozunk még ha csak egy SAL subcső is a mély hátra azért sztem kell neki. sokkal szebben szól úgy h külön kapja a plusz mélyet... onnantól meg azért kell a szigetelés mert rázza a kasztnit. :D :)

JoolsNOS

  • Guest
Re: Sony S2200 Fiesta Mk3 ba milyen hangszórókat
« Reply #9 on: 2007 November 03, 11:49:53 am »
Így van: egy Sal subcső is csodákra képes. Nekem is az van és maximálisan meg voltam elégedve vele, amíg mindent elkezdtem fejleszteni, ezért már kicsit kevés, ezért...ez itt a reklám helye ;D eladó az xb10/a subcsövem. aktív tehát nem kell neki erősítő, 250 watt. meghallgatható mielőtt viszed. 10 ezer. boltban 20.

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Sony S2200 Fiesta Mk3 ba milyen hangszórókat
« Reply #10 on: 2007 November 03, 13:06:23 pm »
Így van: egy Sal subcső is csodákra képes. Nekem is az van és maximálisan meg voltam elégedve vele, amíg mindent elkezdtem fejleszteni, ezért már kicsit kevés, ezért...ez itt a reklám helye ;D eladó az xb10/a subcsövem. aktív tehát nem kell neki erősítő, 250 watt. meghallgatható mielőtt viszed. 10 ezer. boltban 20.
wattokat ne mondj, nem lényeg, lényeg az h árához képest, jól szól! persze elengedhetetlen hozzá a jó kábel!!! :)

Offline tarcsy

  • Megszállott fiestás
  • ***
  • Posts: 310
  • Segített?: +10/-1
  • prof. dr.
Re: Sony S2200 Fiesta Mk3 ba milyen hangszórókat
« Reply #11 on: 2007 November 03, 17:49:24 pm »
Így van: egy Sal subcső is csodákra képes. Nekem is az van és maximálisan meg voltam elégedve vele, amíg mindent elkezdtem fejleszteni, ezért már kicsit kevés, ezért...ez itt a reklám helye ;D eladó az xb10/a subcsövem. aktív tehát nem kell neki erősítő, 250 watt. meghallgatható mielőtt viszed. 10 ezer. boltban 20.

hello!
nem vagyok egy nagy hifitudor, de már leírtatok pár okosságot!
na szal azt írod hogy aktív nem kell erősítő akkor az leadja a 250 W-ot ha egy 4*50 es fejegységhez csatlakozik? vagy hogy lehet ezt összevariálni?

amúgy nekem 4*50 es fejegységem van és 4 db 50w os szóró, SAL és teljesen elégedett vagyok vele! szerintem (és csaknemvagyoksüket) nagyon szépen szól és strapabíró  :notworthy:

Offline lacccus

  • A mester
  • *****
  • Posts: 638
  • Segített?: +39/-5
Re: Sony S2200 Fiesta Mk3 ba milyen hangszórókat
« Reply #12 on: 2007 November 03, 17:56:22 pm »
Az aktív azt jelenti,hogy beépített erősítője van,
szóval be kell húzni a tápkábeleket az akksitól,az RCA vezetéket a fejegységtől,és gyakorlatilag van mélyhangod a csomagtartóból! ;D
Egyébként el kell hogy keserítsek mindenkit:a 4 szer 50w jobb esetben is 4 szer 17-21w-ot jelent névleges teljesítményben!
Aki nem hiszi,nézze meg a rádiója használati utasításának utolsó oldalait,ott általában leírják,mennyi a kézhez kapott teljesítmény! :-X
Minden ami autĂł hifi!:)

Offline tarcsy

  • Megszállott fiestás
  • ***
  • Posts: 310
  • Segített?: +10/-1
  • prof. dr.
Re: Sony S2200 Fiesta Mk3 ba milyen hangszórókat
« Reply #13 on: 2007 November 03, 18:02:54 pm »
Az aktív azt jelenti,hogy beépített erősítője van,
szóval be kell húzni a tápkábeleket az akksitól,az RCA vezetéket a fejegységtől,és gyakorlatilag van mélyhangod a csomagtartóból! ;D
Egyébként el kell hogy keserítsek mindenkit:a 4 szer 50w jobb esetben is 4 szer 17-21w-ot jelent névleges teljesítményben!
Aki nem hiszi,nézze meg a rádiója használati utasításának utolsó oldalait,ott általában leírják,mennyi a kézhez kapott teljesítmény! :-X

akkor is jól szól! 17-21 hez meg pláne!  :-X
mondjuk kinek mi a jó...  :notworthy:
RCA val meg nem vágesz mi a szitu ott a kábelrengetegbe xD

Offline lacccus

  • A mester
  • *****
  • Posts: 638
  • Segített?: +39/-5
Re: Sony S2200 Fiesta Mk3 ba milyen hangszórókat
« Reply #14 on: 2007 November 03, 18:08:43 pm »
Naszóval
Végy egy RCA kábelt!
Az rca kábelt bedugod a fejegység hátuljába(ha van neki RCA csati),
a másik végét pedig az aktív mélyláda RCA csatijába!
Ennyi! ;D :notworthy:
Minden ami autĂł hifi!:)