Author Topic: alufelni festés  (Read 36308 times)

Ryan

  • Guest
alufelni festés
« on: 2008 February 20, 13:32:51 pm »
hi!
azon gondolkodtam h még mielött bekövetkezik a jó idö lefesteném fehérre az alu felniket  :-X
otthon megoldható? drága mulatság? mien festék kell hozzá ? elöre is köszi!  :notworthy: :-X

Offline Rebel

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 74
  • Segített?: +2/-0
Re: alufelni festés
« Reply #1 on: 2008 February 20, 14:37:51 pm »
HY.

Nemtom hogy milyen formázatú felnit akarsz lefujni,de szerintem az ezüst jobban mutat mint a fehér szin a felniken.

És az a kérdés hogy mit akarsz elérni, minőséget vagy sufni minőséget.
HA jót akarsz magadnak vidd el lehomokfuvoztatni a felniket és utána fényezőhöz.(ezüst)
Ez kb 40ezer

De ha sufni tunning akkor 3dl akril fehér+ 1,5dl edző és hajrá. ez max 10ezer

Offline viktorwrz

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1015
  • Segített?: +29/-3
Re: alufelni festés
« Reply #2 on: 2008 February 20, 16:38:06 pm »
Javaslom én is elöbb a homokfúvást. A helyedben mondjuk inkább szintereztetném nem festetném. Tavaly az én felnijeimet 15ezerért megcsinálták homokfúvással együtt.
Eddigi autóim:
Ford Mondeo Turnier 1.8 Zetec '96
Renault Express 1.9D '93
MB E200 aut. 2.2CDi (123LE) '06
WV Polo 1.9SDi '96
MB E220 T aut. Avangarde 2.2CDi (143LE) '00
Ford Mondeo Turnier 1.8TD '97
Ford Fiesta 1.1c MK3 '89
Trabant 601S '89
Trabant 601S '87

sugiroli

  • Guest
Re: alufelni festés
« Reply #3 on: 2008 February 20, 16:48:48 pm »
Az én kerekeim is most vannak homokfúváson, utána megy szinterezésre(FEHÉRRE). A felni méretétől függően 2-3000 a homok és 2000 körül szinterezik darabját.

Offline Pocok

  • A mester
  • *****
  • Posts: 529
  • Segített?: +45/-1
Re: alufelni festés
« Reply #4 on: 2008 February 20, 18:57:35 pm »
Az én kerekeim is most vannak homokfúváson, utána megy szinterezésre(FEHÉRRE). A felni méretétől függően 2-3000 a homok és 2000 körül szinterezik darabját.

Sziasztok
én is jobban támogatom a szinterezést sokkal tartósabb és egy sima festéstől az első gumizás után elbúcsúzhatsz. porfestés után javaslom hogy rakass fel ugyanúgy porfestettt lakkot. ez ugyan az mint a gyári. Tartós és strapabíróbb.
Festés előtt homokfúvás ajánlott de próbálj meg olyan helyet keresni, ahol nem acélgolyókkal dolgoznak. De ha más nincs akkor az is jó mert a porfesték eltakar mindent szinte. Esetleg mindezek előtt gumissal nézesd meg hátha görgőzni kell.

Offline doso22

  • doso22
  • Megszállott fiestás
  • ***
  • Posts: 312
  • Segített?: +6/-0
  • egy 1996-os MK4-es büszke és boldog tulajdonosa!
    • Doso oldala
Re: alufelni festés
« Reply #5 on: 2008 February 21, 09:33:24 am »
Sziasztok!
Engem is érdekel a dolog!
A homokfúvás jó dolog... már nálunk is van a cégnél homokfúvó  ;D csak sajna még nincs üzembe állítva  :(
De tényleg nem vészes, amúgy az ára... én anno polírozást néztem! 4.000 lett volna felninként és nagyon tutin néz ki, csak az a gáz, hogy sajna nekem van egy két sérülés is a felnin az meg úgy csúnya lenne! (már így vettem)
Ezért én gondoltam végül a festésre + lakkozásra! :)
De sajnos az a helyzet, hogyha csak ilyen spray-s festéket veszel, akkor az eléggé sérülékeny... nálam csavarok kitekerésekor a gumis jól leverte róla :(
Szóval a porfestés az sokkal jobb, vagy akár csak ha azzal van lakkozva, de most nekem házilag így sikerült megoldani.
De annyi baj legyen, van még fesétk! :d


De előtte lehet kis javítás sem árt...gittelés! Mondjuk egyenlőre terv, de szeretném még a gumicsere előtt megcsinálni!


Amúgy több leírást találtok a felkészülés a télre topicban! ;)
http://www.fordfiestaklub.hu/component/option,com_smf/Itemid,95/topic,485.0/
« Last Edit: 2008 February 21, 12:41:45 pm by doso22 »
Ford Fiesta 1.25 16v Zetec S
Techno felszereltségű…: szervo, elektromos ablak, elektromos fényszóró állítás, ABS, kipörgés gátló,blokkolásgátló,14" alufelnik, Sony MEX-1GP fejegység, neonok...

Thommy

  • Guest
Re: alufelni festés
« Reply #6 on: 2010 January 09, 13:59:24 pm »
Sziasztok!

Fényezőként már rengeteg garnitúra felnit csináltam, eddig egy sem sérült meg gumizásnál. Pedig volt köztük 1-2 érdekes kérés is... a mai napig abban az állapotban van a 4 felni, ahogy 3 éve megcsináltam.
Jó a porfestés-lakkozás is, nem mondom, hogy nem. De én maradok a hagyományos fényezésnél.  ;)

Ha vkinek szüksége lenne ilyenre, keressen bátran, 17"-ig 20e körül (alatt?!) belefér, kamrában fújva. Nem sufnituning...

Offline harciger

  • A Fiestás
  • *
  • Posts: 249
  • Segített?: +0/-127
Re: alufelni festés
« Reply #7 on: 2010 January 10, 19:46:08 pm »
Doso22 nekem tetszik.
Én is szeretném magamnak megcsinálni, de nagyon lusta vagyok most.

Viszont nekem van lemezfestékem amit 180-280Celsius fokon szárad. ehhez kellene egy hőkamra.
Állítólag a nagy márkájú felniket így készítik el. Ez a festék nagyon strapabíró nem véletlenül nagy hőfokon szárad, vagy UV fény alatt.
Na most aki tud egy ilyen kamrát annak szerzek hozzá festéket, cserében az enyémet is megcsináljuk. Bármilyen színről lehet szó.
De ha tavaszig nem jelentkezik senki, marad a hideg fújás.
Ha adnak fogadd el. Ha Ăźtnek add vissza!

Offline ralli

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 100
  • Segített?: +2/-0
Re: alufelni festés
« Reply #8 on: 2010 January 10, 20:42:54 pm »
Sziasztok!

Fényez?ként már rengeteg garnitúra felnit csináltam, eddig egy sem sérült meg gumizásnál. Pedig volt köztük 1-2 érdekes kérés is... a mai napig abban az állapotban van a 4 felni, ahogy 3 éve megcsináltam.
Jó a porfestés-lakkozás is, nem mondom, hogy nem. De én maradok a hagyományos fényezésnél.  ;)

Ha vkinek szüksége lenne ilyenre, keressen bátran, 17"-ig 20e körül (alatt?!) belefér, kamrában fújva. Nem sufnituning...

Nekem gyári füstkróm színű felni van a gépen, de már nagyon csúnyán lepattogott róla a festék és alatta kilátszik a narancsszínű felület. Mivel kékmetál a kasztni én arra gondoltam, hogy mattfeketére vagy sötétszürkére festetem le.
Ez is megoldható? Egyáltalán lehet ezt a felnit homokfújni?

Thommy

  • Guest
Re: alufelni festés
« Reply #9 on: 2010 January 12, 10:54:22 am »
Szerintem lehet homokfújni... olyan felnivel még nem találkoztam, amit ne lehetett volna. Csak ne acélgolyókkal csinálják.
A mattfekete nem lehetetlen, de tudnod kell, hogy nagyon nehéz szépen karbantartani a felületet. Minden kis piszok, karcolás meg fog látszani rajta, arról nem beszélve, hogy sérülés esetén nem polirozható (kifényesedik). Én inkább valami szép sötétgrafit szint ajánlanék a metálkékhez. szerintem jobban mutat... de ez az én véleményem.  ;)

Offline ralli

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 100
  • Segített?: +2/-0
Re: alufelni festés
« Reply #10 on: 2010 January 12, 11:06:36 am »
Szerintem lehet homokfújni... olyan felnivel még nem találkoztam, amit ne lehetett volna. Csak ne acélgolyókkal csinálják.
A mattfekete nem lehetetlen, de tudnod kell, hogy nagyon nehéz szépen karbantartani a felületet. Minden kis piszok, karcolás meg fog látszani rajta, arról nem beszélve, hogy sérülés esetén nem polirozható (kifényesedik). Én inkább valami szép sötétgrafit szint ajánlanék a metálkékhez. szerintem jobban mutat... de ez az én véleményem.  ;)

Naaaa jóól van.... :) A sötétgrafit is teccik... De ezt majd rád bíznám. Biztos frankó lesz. Szóval ha aktuális, mindenképp jelentkezem.

sztrakk9

  • Guest
Re:alufelni festés
« Reply #11 on: 2011 December 28, 00:51:30 am »
sziasztok
mivel gumicserések a felnieim gondoltam felújítom kis fényezéssel,kíváncsi lennék a véleményekre  kinek mennyire tetszik??
ezüst előtte-fekete ezüst lenne utána.



[a csatolmányt egy admin törölte]

Offline MK7GHIA

  • A mester
  • *****
  • Posts: 518
  • Segített?: +20/-2
Re:alufelni festés
« Reply #12 on: 2011 December 28, 13:41:20 pm »
Privát véleményem szerint nem fújnám 2 színűre. Nekem a sima ezüst vagy a grafit metál tetszik, de ez én vagyok. Ha segít valamit dobok fel képet az én felnijeimről azok is most készülnek kicsit világosabb grafit metál színűre.
Jobb láb a gázon, bal láb a jobb lábon ;]

sztrakk9

  • Guest
Re:alufelni festés
« Reply #13 on: 2011 December 28, 14:41:22 pm »
Köszi megnézném.  :notworthy:

RyAn

  • Guest
Re:alufelni festés
« Reply #14 on: 2011 December 29, 00:25:57 am »
halkan megjegyzem hogy a második kép is csak egyszinűre van festve(fekete) a másik (szürke) réteg egy polir réteg nem fényezett csak átlátszó szinterlakkal van bevonva.