Author Topic: MK8-ról amit előtte és a tesztek alatt mondtunk  (Read 92608 times)

Ryan

  • Guest
Re: Új Ford Fiesta kémfotók
« Reply #30 on: 2008 February 15, 12:19:47 pm »
hát nem tom akkor már inkább az új Focus  :P

bi22o

  • Guest
Re: Új Ford Fiesta kémfotók
« Reply #31 on: 2008 February 15, 12:58:49 pm »
sztem egyáltalán nem csúnya, tök vagány
meg végre kiderült hogy maradnak a fiesta névnél, dejó  :D

csoke

  • Guest
Re: Új Ford Fiesta kémfotók
« Reply #32 on: 2008 February 15, 13:29:23 pm »
Szerintem fasza lett(lesz).Még azt is mondják,h az ára is elfogadható lesz.Nem tudom ez alatt mit értenek.

Dipper

  • Guest
Re: Új Ford Fiesta kémfotók
« Reply #33 on: 2008 February 15, 14:29:59 pm »
Nagyon baba kis szekér!!Simán a popóm alá tolhatná valaki! :) :P

Offline boripityu

  • A Fiestás
  • *
  • Posts: 207
  • Segített?: +9/-1
  • Főni
    • A kedvenc oldalam
Re: Új Ford Fiesta kémfotók
« Reply #34 on: 2008 February 15, 16:27:19 pm »
Nekem is jobban bejön a facelift-elt Focus, ez nekem nagyon mazda 2-ős, de ha a fenekem alá tennék nem fintorognék :)
:wav:

Thunder

  • Guest
Re: Új Ford Fiesta kémfotók
« Reply #35 on: 2008 February 15, 20:37:36 pm »
Kívül elmegy, de belül .. . inkább nem, ez a mobiltelefon style nem jön be  :-\

Offline Xerxes

  • Xerxes, A Tiszteletbeli
  • *****
  • Posts: 327
  • Segített?: +8/-1
Re: Új Ford Fiesta kémfotók
« Reply #36 on: 2008 February 15, 23:31:03 pm »
Hát persze,hogyha tehetném beleülnék ,de tetszik is+nem is vagy Forditva? :dontknow:

Dugo

  • Guest
Ma olvastam az új Fiestáról az újságban!!!:)
« Reply #37 on: 2008 February 26, 21:17:25 pm »
Hát skacok én nem vagyok ettől az új fiestától elájulva a régi valahogy jobban tetszik!Nem tudom ti hogy vélekedtek ez ügyben??!!Ez szerintem inkább hasonlít a Mazda2-re mint fiestára!!!Nem tudom az egész kicsit túl modern vagy valami űrhajóra hasonlít na és a cd-lejátszója hát arról inkább nem is nyilatkozom!

Offline donmilcsi

  • Megszállott fiestás
  • ***
  • Posts: 307
  • Segített?: +9/-3
  • GHIA
Re: Új Ford Fiesta kémfotók
« Reply #38 on: 2008 February 27, 08:15:13 am »
Szerintem faszányos az a középkonzol :P Hirtelen aszittem a kormányon levő + - os hangerőgombokra hogy F1-es váltó ;D
Elfogadnám ha hozzám vágnák  8)
Vissza kettő, padló ;)

Offline Vadika

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1317
  • Segített?: +49/-4
Re: Új Ford Fiesta kémfotók
« Reply #39 on: 2008 February 27, 08:19:31 am »
Én sem tiltakoznék de akkor nem az enyém lenne a legöregebb talira járó fityó hanem a legfiatalabb:)
Mindenkinek Fiestát :D 
Vagy Zum Zum   :D

- Ki az abszolút irigy?
- ???
- Aki azért nem kefél, hogy a másik ne élvezzen

lewi

  • Guest
Re: Új Ford Fiesta kémfotók
« Reply #40 on: 2008 February 27, 11:09:07 am »
igen elég merészre sikeredett a gépjármű vonalvezetése és formája, de nekem is inkább jobban tetszenek a "régebbi" Fiesta-k
(főleg az mk3   :P )
de természetesen el tudnám képzelni a garázsban!  :laugh:
a középkonzol viszont tetszik

Ryan

  • Guest
MK8 RS
« Reply #41 on: 2008 April 07, 22:59:46 pm »
A hírek szerint az új Fiestából valóban készül RS verzió, és nem is akármilyen. 1,6 literes, 200 lóerős turbómotorjával, és dupla kuplungos automatájával könnyen a szegmens leggyorsabbja válhat a Ford kisautójából.


A Ford Fiesta előző generációjából a rajongók legnagyobb bánatára csak tanulmányként készült RS sportverzió, szériában csak a 150 lóerős szívómotorral szerelt ST változat volt kapható. Az új generáció esetében változik a helyzet, a hírek szerint ugyanis hamarosan megjelenhet minden idők leggyorsabb szériagyártású Fiestája. A sportmodell megjelenése főleg annak köszönhető, hogy a Ford jelentősen növelte jövedelmezőségét Európában, így marad keret a kevésbé hétköznapi autók fejlesztésére is.


Újabb morcos turbótörpe
Újabb morcos turbótörpe
Annak érdekében, hogy tartsa a lépést az erősödő riválisokkal - például a 192 lóerős Opel Corsa OPC-vel, vagy a Renault Clio 197 Cup-pal a kis Ford turbómotort kap. Az 1,6 literes EcoBoost erőforrás körülbelül 200 lóerő leadására lesz képes, mellyel az RS 6,3 másodperc alatt letudhatja a 0-100-as sprintet. A remek adat főleg a csekély tömegnek, mintsem a nagyszerű tapadásnak köszönhető, ugyanis a Fiesta nem kapja meg a Focus RS-ben alkalmazott különleges önzáró differenciálművet. Végsebességként 225 km/h-t nevez meg a hírforrás.

A limitált példányszámban piacra kerülő autó valószínűleg borsos, 6 millió forint feletti árcédulát kap, de a nagy összegért cserébe 18 colos kerekeket, agresszív spoilerezést, kagylóüléseket, és különleges anyagok alkalmazása révén jelentős súlycsökkentést is kapunk. A Fiesta RS legnagyobb ütőkártyája mégis a hatsebességes dupla kuplungos automata lehet, amely amellett, hogy némi rali érzést csempész az autóba, a kézinél jóval gyorsabban vált, és az üzemanyaggal is jobban takarékoskodhat. Hogy ne kelljen a megszerzett lendület túl nagy részét a megerősített fékekre bízni, arról a szélesebb nyomtáv, keményebb rugók, vastagabb gátlók, és erősebb lengéscsillapítók gondolkodnak, a széles gumikról nem is beszélve.

Bár az új Fiesta még az idén (valószínűleg október környékén) a kereskedésekbe kerül, a szolidan sportos ST verzióra 2009-ig, az RS-re pedig 2010-ig kell várni.






forrás: http://www.a5.hu/cikkek/1/25299.shtml
« Last Edit: 2008 May 07, 16:30:12 pm by RyAn »

Dipper

  • Guest
Re: MK8 RS
« Reply #42 on: 2008 April 08, 01:02:44 am »
Csini,bár nekem a 2. OFF kocsi jobban kéne!Bár,kinek a pap,kinek a papné :)
« Last Edit: 2008 April 08, 01:18:36 am by Dipper »

Robi

  • Guest
Re: MK8 RS
« Reply #43 on: 2008 April 08, 07:09:05 am »
Szívesen befizetnék egy RS-re... 1.6T nem semmi. :)
Csak azért elég borsos az a 6 millió. :(
Nem is nézem, mert csak a szívem fáj...
« Last Edit: 2008 April 08, 07:19:42 am by Robi »

Offline sdavid

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1317
  • Segített?: +60/-23
Re: MK8 RS
« Reply #44 on: 2008 April 08, 07:23:14 am »
Nem rossz :)