Author Topic: Na ez mi?  (Read 4123 times)

Offline harciger

  • A Fiestás
  • *
  • Posts: 249
  • Segített?: +0/-127
Na ez mi?
« on: 2009 July 02, 21:43:52 pm »
Sziasztok

A következő kérdésem lenne, hogy amit a képen láttok az a kipufogókönyök felett létező össze vissza csöveknek mi a szerepe?
 /Piros csíkkal megjelőltem/
Amikor szétszedtem a motort akkor feltünt ez a semmit tevő tárgy. ezek a csövek hengerenként csatlakozik, a kipufogó csatornákban.
Na most megjártam az ismerőseimet,és idegen szakiktól is megkérdeztem, hogy ez mi a fene.
 Hát basszus.............Csak azt nem értem az embereket,hogy ha nem értenek hozzá miért mondanak baromságokat, és válltig állítják, hogy ez az.Nem baj ha hülyeséget mond de ha nem biztos benne akkor miért akarja belém beszélni?!
Na most az egyik azt mondta, hogy ez hengerenkénti befecskendező.-----ezen jót nevettem. el is jöttem onnan.
A másik: Kompresszió kiegyenlítő cső.-----már a hasamat fogtam a nevetéstől.
Harmadik: Levegő befújó rendszer.-------Itt már tényleg sírtam a nevetéstől.
Negyedik: azt mondta: ez egy utánégető rendszer ami megosztja a hengerek közötti robbanást. Akkor most én repülőgépet vettem? :laugh:
Nekem tényleg egy hozzá értő ember kellene.

Skacok írjatok bármit rátok nem haragszom, csak találgassunk!
 ??? :laugh:

[a csatolmány törölve]
« Last Edit: 2009 July 02, 22:00:26 pm by harciger »
Ha adnak fogadd el. Ha Ăźtnek add vissza!

Ntb

  • Guest
Re: Na ez mi?
« Reply #1 on: 2009 July 02, 22:10:22 pm »
Ez valóban az utánégető rendszer azaz EGR.

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Na ez mi?
« Reply #2 on: 2009 July 02, 22:11:24 pm »
EGR. ha nagyon akarod, le kell dugózni minden csatlakozását és kidobható :D bár zöldkártyán lehet harapnak majd érte :D

a lényege a károsanyag kibocsátás csökkentése, az el nem égetett üzemanyagot, és a monoxidokat, illetve a kipuff gáz oxigén tartalmát csökkenti.
« Last Edit: 2009 July 02, 22:13:14 pm by sUdYe »

Ntb

  • Guest
Re: Na ez mi?
« Reply #3 on: 2009 July 02, 22:14:44 pm »
azért majd szerintem a szervíz topicba vagy nemis tudom hova, írd már be ezeknek a szerelőknek a nevét esetleg helyét.

Ember ne vigye oda az autóját! Aki erre hengerenkénti injektort mond nem is értem....

Offline DVZs

  • Adminisztrátor
  • *****
  • Posts: 2064
  • Segített?: +56/-9
Re: Na ez mi?
« Reply #4 on: 2009 July 03, 08:12:07 am »
Picit bővebb leírás http://totalcar.hu/tanacsok/autodoktor/080331a/

(Most így elolvasva asszem ha visszajön az autó, tudom mit fogok takarítani: legalábbis a jelenségek megvannak)
D.V.Zs.

Ntb

  • Guest
Re: Na ez mi?
« Reply #5 on: 2009 July 03, 08:29:19 am »
Nálam az aktív szénszűrő mágnes szelepe okoz ilyen problémát (hullámzó alapjárat) Hibakódot szintúgy generál.
 . Mivel úgy vettem az autót,hogy a szűrő rész nincs benne és ennek a lényege az lenne,hogy szellőzzön a tank az üzemanyag gőzétől. A csöve levan dugózva viszont a szelep ugyanúgy a helyén van és nyitásakor a tank felől szív,az lenne a kérdésem,hogy szerencsés avagy nem szerencsés-e ezt egy az egyben kiiktatni szelepestől mindenestől.  Igazából már megtettem,de van-e valami negatív hatása,következménye.
Azon felűl,hogy nem szerencsés az autó közelében dohányozni ;D

sam

  • Guest
Re: Na ez mi?
« Reply #6 on: 2009 July 22, 09:53:00 am »
Az EGR-hez fűznék egy rövid kommentet.
Tudtommal nem az utánégetés a cél, arrra ott a katalizátor. Az oxigéntartalmat meg beállítja a Lambda-szonda. A kipufogógáz visszavezetéssel az égésteret hűtik, mivel túl magas égéstérhőmérséklet esetén megugrik az NOx koncentráció, amivel bizony nem sok mindent tudunk kezdeni. Szóval egyszerűen azt csinálja a szelep, hogy a beszívott keveréket egy kicsit elrontja egy adag inert (éghetetlen) gázzal. így tartja kordában a hengerfejben a termikus állapotot és ezzel együtt a nitrogénoxidokat. Tehát, ha kikötik lehet hogy a zöldkártyánál hiányolni fogják.
Amennyiben rosszul tudom javítsatok ki!

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Na ez mi?
« Reply #7 on: 2009 July 22, 12:50:47 pm »
őszintén nem értek egyet, ugyanis a kipufogócsonkból gyakorlatilag rögtön az elején már visszavezetik a gázt a motorba. vmit hül, de többet hülne a beszívott levegőtől mint ettől. a károsanyag kibocsátás csökkentése a cél természetesen. a katalizátor nem utánégető, hanem egy kémiai úton történő megkötő rendszer, ami a környezetszennyező magas hőmérsékleten instabil gázokat alakítja kevésbé szennyező gázokká illetve bizonyos részeit magában megköti. otthon megvan a pontos vegyület is hogy mit használnak benne.
a katalizátorban igen, égés megy végbe kémiai folyamat, de ne úgy képzeljük hogy ez hasznos égés lenne a motor szempontjából.

azt senki sem állította hogy a zöldkártyánál nem hiányolnák. De egy jó állapotú motor az EGR nélkül is lezán teljesíti (jó lambdával és kattal) a zöldkártya szintet. Amúgy meg aki már a katalizátort kiveszi és cseréli annak már igazán nem kell törődnie az EGR meglétével.

Offline szabyk

  • Megszállott fiestás
  • ***
  • Posts: 329
  • Segített?: +18/-0
    • szabyk blog
Re: Na ez mi?
« Reply #8 on: 2009 July 22, 18:14:24 pm »
főleg teljesíti az értékeket,ha tudjuk azt,hogy az EGR csak részterhelésen működik akkor ha minden paraméter megfelelő neki...(pl autópályán)

a zöldkártyás teszten nem hinném,hogy működő funkció....

Ballista

  • Guest
Re:Na ez mi?
« Reply #9 on: 2011 March 11, 13:03:12 pm »
Tyűha..remélem jó helyre írok :D Az EGR szeleppel kapcsolatban  szeretnék kérdést feltenni... Hozzá jutottam egy Így csináld könyvhöz, és van benne egy beszívott levegő előmelegítő kötyü ellenőrzése ...1,3as 94 es fiestáról van szó :D a kotyogós kivitelről:D a levegőszűrő házban van egy csappantyú, közvetlen a belépő nyílásnál...no az a csappantyú nekem az istenért nem akarja hogy kinntről jöjjön a levegő üzemmelegen sem..a kipufogó gázzal megy szegény Zsófika már egy ideje....Segítséget szeretnék kérni , hogy miképpen is működik az a szerkezet...esetleg táguló elemes -e vagy mechanikus...ugyanis van ott hely valaminek ami nincs ott...egy kép esetleg a kérdéses szerkezetről sokat segítene ...előre is nagyon köszönöm ! ÜDV : MISI