Author Topic: Klíma utólag  (Read 14495 times)

zsoletti

  • Guest
Klíma utólag
« on: 2006 July 27, 18:49:08 pm »
Sziasztok!
Adott egy 2003-as 1.3 komfort Fiesta 70Le.A kérdésem az lenne hogy
érdemes lenne e utólag beszereltetni a klímát és kb mennyib?l jönne ki?
Egyáltalán bírná-e a motor? Esetleg bontottat?
üdv Zsoletti ???

Offline Kuti

  • Lacos
  • A mester
  • *****
  • Posts: 1743
  • Segített?: +33/-4
Re: Klíma utólag
« Reply #1 on: 2006 July 27, 20:42:39 pm »
Szia!

Nem vagyok szakért?lye, de egy ismer?snek 1.3-as fityusza van. A klíma+4 ember+ minimális emelked?t nem képes a kocsi elbírni, hogy egyéni hiba? nem tom'
Ellenben az én 1.4-esem klímával, súlyal emelked?vel tökéletesen meg vagyok elégedve (súly legnagyobb 300kg:) vittem haza 65 nm parkettát, Tapolcáról Révfülöpre) azt hiszem akkor elössz?r és utoljára terheltem meg enyire:)


A következtetést vond le magad, de helyedbe várj egy olyan vélemény gazdályát, aki ért is hozzá.
Astra vagy Fiesta!?
ui.: Saját helyesírási hibáimért előre kérek elnézést! :D

Letho

  • Guest
Re: Klíma utólag
« Reply #2 on: 2006 July 28, 12:50:26 pm »
Hy!

Én se vagyok szagért? Szerintem el kéne bírnia, ha azt vesszük 1,0-ás kocsikba is raknak klímát.

Off
(s?t az M betüs ótókákba is raknak).
On

Kb:70.000-160.000 közötti pízbe fáj, attól függ?en ,hogy bontóból sikerül e szerezned, és,hogy milyen szakit fogsz ki.Nem szentírás az ár nekem egy klímás csóka mondta ezeket az összeget.A baj ott kezd?dik, hogy ha nincs rá el?készíítve a kocsi, akkor egy plusz h?cserél?t is be kell építeni, a klímának.
Hallottam olyan esetr?l is, ahol a komplett f?t?rendszert is ki kellett szedni, meg a müszerfallal is voltak variálások, bár az nem fiesta volt.

Nekem a Matricámba 200,000 pízt mondott a szakszervice még 2 évvel ezelött.
« Last Edit: 2006 July 30, 09:15:58 am by Letho »

blackman

  • Guest
Re: Klíma utólag
« Reply #3 on: 2006 July 30, 17:46:23 pm »
Sziasztok!
Adott egy 2003-as 1.3 komfort Fiesta 70Le.A kérdésem az lenne hogy
érdemes lenne e utólag beszereltetni a klímát és kb mennyiből jönne ki?
Egyáltalán bírná-e a motor? Esetleg bontottat?
üdv Zsoletti ???


Erre a válasz engem is érdekelne. Nekem azt mondták utolagosan beszerelve nem olyan jó nem értem miért ??? ??? ???
Lehet hogy a szerelők nem olyan jók itt vagy mi ??? ??? :'(
« Last Edit: 2006 August 28, 05:46:58 am by viktorwrz »

Letho

  • Guest
Re: Klíma utólag
« Reply #4 on: 2006 July 30, 18:28:02 pm »
Itt elég sokmindent leírnak a klímák működéséről stb stb a fórumon biztosan válaszolnak a piszkos anyagiakkal kapcsolatos kérdésekre is.
« Last Edit: 2006 August 28, 05:46:18 am by viktorwrz »

blackman

  • Guest
Re: Klíma utólag
« Reply #5 on: 2006 July 30, 18:38:06 pm »
Itt elég sokmindent leírnak a klímák m?ködésér?l stb stb a fórumon biztosan válaszolnak a piszkos anyagiakkal kapcsolatos kérdésekre is.


Oké THX megnézzem ;)

Svenska80

  • Guest
Re: Klíma utólag
« Reply #6 on: 2006 August 05, 20:48:09 pm »
Nekem 1.3 Fresh-em van, klíma megy keményen, szeretek kockára fagyni így nyáron, pályán 150-160 tartható vele, enni mondjuk eszik rendesen, dehát valamit valamiért.....

Robi

  • Guest
Re: Klíma utólag
« Reply #7 on: 2006 August 27, 09:44:33 am »
Nekem az a kérdésem volna, hogy hol lehet a lefolyócsövet kitisztítani? Ugyanis befelé folyik a víz.  :o
Klíma és egyben cipőtisztítás. Help pls.


Offline PharaoM41

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 93
  • Segített?: +2/-0
Re: Klíma utólag
« Reply #8 on: 2007 February 17, 13:43:37 pm »
Sziasztok!

Az alapkérdésre reagálnék, hogy 1.3-as Fiestába érdemes-e klímát tenni. Lassan itt a nyár és újra aktuális lesz a kérdés. Nekem 1.3-as Fresh van (alap benne a klíma) és szerintem nyugodtan elfér benne. Tényleg érezehető a teljesítményen, amikor üzemel, de városi tempónál egyáltalán nem vesztünk vele semmit. Ha országúton vagy pályán nyomom, akkor sem gáz. A keményebb emelkedőkön viszont érdemes kikapcsolni. Érdemes megfontolni, mert többet használ, mint árt. A fogyasztást sem növeli érezhetően.
Általános jótanácsként mondom, hogy nyáron amikor már 50 fok van a szekérben szerintem nem azonnal kell bekapcsokni a jéggyártót, hacsak nem hagyod 5-10 percet állni a verdát. Érdemes néhány percet lehúzott ablakokkal utazni, hogy a levegő lehűljön a kinti 30 fokra és utána indítani a klímát. Tapasztalataim szerint sokkal hatékonyabb és gyorsabb eredményt lehet élérni.

Humanus

  • Guest
Re: Klíma utólag
« Reply #9 on: 2007 February 18, 09:39:46 am »
Sziasztok!
Csatlakoznék az előttem szólóhoz. (Nekem is 1.3as 70Le 2006os fresh van)
Minden autón érezhető a teljesítmény vesztés, amikor működik a klíma. 1.8as opelen tapasztaltam. Szerintem mindenképpen tanácsosabb gyárit szerezned, akár bontóból. Fontos, hogy minden elem, főleg a csövek sérülésmentesek legyenek. Ha összerakják, feltöltik, és pár nap múlva derül ki a tömítetlenség, az nem a legjobb dolog. Gondolom tudod, hogy töltésenként ami magában foglalja a tisztítást is, kb 12-15zerbe fáj. Évente tanácsos ellenőriztetni, nyomáspróbáztatni. Vannak gyorsszervizek percizebben végzik a feladatot, mint a márkaszervizekben. Ez nem lehúzás, kivételek minden oldalon vannak. A hatékony hűtést illetően, én amikor beülök és indítok, ha a hőérzet megkívánja egyből bekapcsolom a klímát és a belső keringetést is. Akkor kevesebb levegő tömeget kell mozgatnia, amikor már van menetszél , akkor kikapcsolom a keringetést, hisz a menetszelet hűteni sokkal könyebb neki, mint a bentlévő 40fokosat.
Szóval, mindenképpen megéri a dolog. Nem mindegy, hogy egy Bp-Nyíregyháza út után vizet csavarsz a polódbó, vagy kiszállsz és nyakkendőt igazítasz. Hajrá  ;)

Offline Kuti

  • Lacos
  • A mester
  • *****
  • Posts: 1743
  • Segített?: +33/-4
Re: Klíma utólag
« Reply #10 on: 2007 February 18, 10:42:57 am »
Szóval, mindenképpen megéri a dolog. Nem mindegy, hogy egy Bp-Nyíregyháza út után vizet csavarsz a polódbó, vagy kiszállsz és nyakkend?t igazítasz. Hajrá  ;)

Inkább úgy mondanám, hogy nem mindegy hogyha megérkezel a pólódat kicsavarod az izzadságtól, vagy a mikorkiszállsz akkor agyonver a kinti mneleg ;)

Természetesen megéri ebbe a járgányba berakni! Nekem 2004 decemberi giham van néha szoktam használni. Az igazi ok miért be kell rakni az az, ha meg kell válnod a kocsitól, kérdem én légkondi nékül vesz bárkiis viszonylag új kocsit?
Belefecölsz egy keveset (klíma rendszer megvétele, beszerelés, feltöltés, de eladásnál szerintem töbszörösen behozza az árát!
 :-X Nem azt monsom hogy el kell adni a verdát, de bármi közbejöhet!
Astra vagy Fiesta!?
ui.: Saját helyesírási hibáimért előre kérek elnézést! :D

Letho

  • Guest
Re: Klíma utólag
« Reply #11 on: 2007 February 18, 19:29:15 pm »
Szerintem nem abból kell kiindulni,hogy visszavesz a kocsi teljesítményéből, mert ha éppen nyomulni akarsz mint az ördög,akkor kikapcsolod a klímát és a 4 köröset használod :D
A nyári dögmelegben meg szószerint megváltás a klíma, faterom kocsijában is van (sajnos az enyémben nemvan) és az autópályán igencsak jól,jött, nem is ment sokáig, mert pillanatok alatt a megfelelő hőfokra hűtött, viszon iszonyat komfortérzést adott!

pistid55

  • Guest
Re: Klíma utólag
« Reply #12 on: 2008 August 25, 15:26:43 pm »
Sajnos utólag nem olyan jól tudják beszerelni a klímát. A garázs szomszédom a fordnál dolgozik, én is feltettem neki ugyanezen kérdéseket. Szét kell bontani a műszerfalat elég rendesen,és nem biztos hogy az illesztéseket jól vissza tudják rakni (főleg már több nyarat és telet megélt autónál)nekem így fogalmazott: van amelyik jól sikerül, van amelyik nem.

én úgy döntöttem hogy nem szereltetek klímát utólag..

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Klíma utólag
« Reply #13 on: 2008 August 25, 21:38:09 pm »
Sajnos utólag nem olyan jól tudják beszerelni a klímát. A garázs szomszédom a fordnál dolgozik, én is feltettem neki ugyanezen kérdéseket. Szét kell bontani a műszerfalat elég rendesen,és nem biztos hogy az illesztéseket jól vissza tudják rakni (főleg már több nyarat és telet megélt autónál)nekem így fogalmazott: van amelyik jól sikerül, van amelyik nem.

én úgy döntöttem hogy nem szereltetek klímát utólag..
ha a rögzítő patentokat cserélik akkor nincs vele probléma. az utólagos klíma beszerelés fő hibája az ára.