Author Topic: Légszűrő csere MK6-MK7  (Read 19185 times)

vibra

  • Guest
Légszűrő csere MK6-MK7
« on: 2007 October 14, 14:57:22 pm »
Sziasztok!
Nem régen lettem boldog tulajdonosa egy 2003as 1.3-as comfort fiestának, aminek a fogyasztását kicsit sokallom. (8l én 7 körülre számítottam leírások után) Gondoltam első lépésként megnézem a légszűrőt, hogy mennyire koszos hátha nem jár rendesen a levegő. A probléma ami meghiúsitotta ezt a tervemet: Nem tudtam leszedni a borítást...

Van valami trükkje ennek?
Segítségeteket előre is köszönöm.
« Last Edit: 2007 December 25, 10:18:27 am by viktorwrz »

Offline lacccus

  • A mester
  • *****
  • Posts: 638
  • Segített?: +39/-5
Re: Légszűrő csere, de hogyan?
« Reply #1 on: 2007 October 14, 18:37:13 pm »
hali!
nekem mk7-es van,1,3 as,ott a levegöszűrő nem a tetején lévő hatalmas műanyagborításban van,hanem lentebb,
közvetlenül a nagy műanyagborításhoz csatlakozik,egy rövid cső köti össze az injektorral
egy kb20 szor15 cm-es doboz.2 csavart kell kicsavarnod,és már előtted is van a szűrő! :)
remélem segítettem,bár nem tudom a tied ilyen-e
Minden ami autĂł hifi!:)

vibra

  • Guest
Re: Légszűrő csere, de hogyan?
« Reply #2 on: 2007 October 14, 21:33:39 pm »
Hi!
Köszönöm! Én is arra tippeltem előszőr de a Hule kézikönyv szerint a nagy alatt van én meg voltam olyan idióta hogy elhittem...

laszlo55

  • Guest
Re: Légszűrő csere MK6-MK7
« Reply #3 on: 2008 January 20, 09:18:56 am »
Szaisztok!
Kérlek segítsetek!Nekem M6 1,4-es van.Énis szűrőt akatam cserélni.Levettem a két csavart a duratec feliratú fedl eleéjéről.Lehúztam a két gumi csövet, az olaj szuszogót sikerül is feljebb emelenm a fedelet altta láttam 3 csavart azt is levettem de tovább nem mert feszegetni .Van még valami amit kihagytam vagy csak erőszakosabbnak kell lennem?
Előre is köszönöm az információkat!

laszlo55

  • Guest
Re: Légszűrő csere MK6-MK7
« Reply #4 on: 2008 January 22, 17:09:42 pm »
Sziasztok!
Valmelyik nap kérdetztem 1,4-es MK6 légszűrőbetétről.Ma megláttam a választ, mert olajat és fékolajat is cseréltettem.
(Mert ez előző gazdinak beleöntöttek vagy öt liter olajata 4 helyett...)Szóval egy kicist erélyesebben kell meghúzni a két első csavar és a csövek levétele után a lágszűrőházat, mert a műszerfal felőli oldalon van a házban 2 gumipersely és az fogta vissza a darabot.(Mindig tanul az ember...)

Offline lacccus

  • A mester
  • *****
  • Posts: 638
  • Segített?: +39/-5
Re: Légszűrő csere MK6-MK7
« Reply #5 on: 2008 January 22, 17:24:11 pm »
5 liter olaj??az gáz >:(
reméljük nem sokat ment annyi olajjal,mert kárt is okozhat :(
Minden ami autĂł hifi!:)

Offline Xerxes

  • Xerxes, A Tiszteletbeli
  • *****
  • Posts: 327
  • Segített?: +8/-1
Re: Légszűrő csere MK6-MK7
« Reply #6 on: 2008 January 22, 17:32:26 pm »
Bakker nekem is beleverték az 5-öt mk6-ba!  Lehet én is bontsam ki a légszűröt? Megnéztem a papírokat csak 4l tettek bele. Igaz a gépkönyv szerínt az 1.4 benzines szűrővel eggyütt 3.8-at vesz fel.
« Last Edit: 2008 January 22, 17:47:01 pm by Xerxes »

Offline lacccus

  • A mester
  • *****
  • Posts: 638
  • Segített?: +39/-5
Re: Légszűrő csere MK6-MK7
« Reply #7 on: 2008 January 22, 20:31:21 pm »
miért bontanád ki a légszűrőt,nem értem ???
nézd meg a nívópálcát,és a max jelzésnél,-(vagy felső csík)...vagy ahogy jelölik  ;) -ne legyen magasabb az olajszint!
ha magasabb,engedd le a leeresztő csavarral alul.de csak óvatosan.
ha véletlenül többet engedtél le,azt ne a leengedett olajból pótold,hanem a dobozból,ha van még benne!
Minden ami autĂł hifi!:)

zoli

  • Guest
Re: Légszűrő csere MK6-MK7
« Reply #8 on: 2008 January 22, 20:37:48 pm »
Bakker nekem is beleverték az 5-öt mk6-ba!  Lehet én is bontsam ki a légszűröt? Megnéztem a papírokat csak 4l tettek bele. Igaz a gépkönyv szerínt az 1.4 benzines szűrővel eggyütt 3.8-at vesz fel.

Nem mind, ugyanis a zetekbe 4.25 kell.

Offline Xerxes

  • Xerxes, A Tiszteletbeli
  • *****
  • Posts: 327
  • Segített?: +8/-1
Re: Légszűrő csere MK6-MK7
« Reply #9 on: 2008 January 25, 12:53:15 pm »
Okés! Köszi az infókat

Archibald

  • Guest
Re: Légszűrő csere MK6-MK7
« Reply #10 on: 2009 April 27, 13:47:51 pm »
Sziasztok,


Két kérdésem is lenne egyből.

1. Hétvégén én is meg akartam nézni hogyan lehet kiszerelni a légszűrőt a kocsiból,de csak addig jutottam,hogy a felső 2 csavart letekertem,ami a légszűtő-t tartalmazó elemet rögzíti a motor-hoz,valamint az alján található 3 csavart is kiszedtem,de akkor is csak az elejét lehetett valamilyen szinten szétnyitni,de tovább nem engedett.Olvastam az előzményekben,hogy lehet csak erélyesebben kell próbálni szétfeszíteni azt a műanyag tartót,de azért megkérdezném,hogy nincs-e egy szofisztikáltabb módja ennek ?

2. Ehhez kapcsolódóan,ma megjött a K&N betétszűrőm amit szeretnék beletenni a gyári helyére.A kérdés csak annyi lenne,hogy hallottam egyik kollegától,hogy vigyázni kell evvel,mert ha a légtőmegmérő nem MAPS hanem tükrös(vagy milyen) akkor a befolyt olaj elpiszkolhatja.Kérdem én,biztonsággal berakhatom ezt a sport betétszűrőt ?

Válaszotokat előre is köszönöm,ha valami nem volt érthető írjatok,megpróbállok addig pontosabban utánnajárni.

Üdv

Archibald

  • Guest
Re: Légszűrő csere MK6-MK7
« Reply #11 on: 2009 April 27, 14:23:16 pm »
Hello megint,


Sorry,az első kérdésemre már megtaláltam a választ,egy elég régi post-ból.

Viszont a második még él.Arra várom a válaszokat.

Üdv

Offline Pocok

  • A mester
  • *****
  • Posts: 529
  • Segített?: +45/-1
Re: Légszűrő csere MK6-MK7
« Reply #12 on: 2009 April 27, 19:27:09 pm »
Helo
szerintem nyugodtam beteheted. nekem k&n direkt szürő van benne és azzal sincs gond. a k&n szerintem nem csinál olyat ami nem lenne megfelelő.meg hát az olajat azt nem locsolni kell rá az a sűrőbe szűr :)

Archibald

  • Guest
Re: Légszűrő csere MK6-MK7
« Reply #13 on: 2009 May 04, 14:17:59 pm »
Hali,


Kösz a választ.

Már beszereltem én is,igaz csak betétszűrő,de akkor is meg vagyok vele elégedve.
A légtömegmérőt meg csak azért kérdeztem,mert nem tudtam,hogy tükrös-e vagy MAF(vagy mi a kutya) van benne.De most már azt is megtudtam más forrásokból :P

Üdv
Archi

Offline lacccus

  • A mester
  • *****
  • Posts: 638
  • Segített?: +39/-5
Re: Légszűrő csere MK6-MK7
« Reply #14 on: 2009 December 26, 21:06:47 pm »
Hali!
Valaki le tudná írni,hogy hogy kell szakszerűen leszedni az MK7 1.3 8 szelepesben a szelepfedél fölötti büdös nagy műanyag borítást?(azt amibe a levegő beömlő cső megy,és ebből megy tovább a levegő a levegőszűrőhöz.) :P
Karbonoztatni akarom,és ehhez le kell szednem.
Régebben próbáltam,de kevés sikerrel,szóval valaki,aki csinálta már,segítsen,plíz ! :notworthy:
Minden ami autĂł hifi!:)