Author Topic: rugótörés  (Read 21403 times)

Offline zotya10001

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 42
  • Segített?: +2/-0
    • Yellowstone Kőker
Re:rugótörés
« Reply #15 on: 2014 February 19, 08:14:13 am »
 >:(  Uhh
Zotya

Offline Pityke

  • A mester
  • *****
  • Posts: 839
  • Segített?: +31/-13
Re:rugótörés
« Reply #16 on: 2014 February 21, 10:44:42 am »
milyen motoros?
Ford a márka Ford vezet, Fordnál jobb csak Ford lehet!
Fiesta MK2 1.6D 1984
Fiesta MK6 1.3 2004
Fiesta MK6 ST 2005

Offline harait

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 33
  • Segített?: +1/-1
Re:rugótörés
« Reply #17 on: 2014 February 21, 16:25:21 pm »
Gyerekek kb 1 hete olvasgattam ezt a topikot, szóltamis ismerősnek h ő is hallott-e ilyenről, azt mondta h nem látott még ilyet. Backi ma reggel megyek le a kocsihoz és le van ülve a bal eleje......nemmondom jól mutat leültetve, de szerintem felháborító hogy a gyári alkatrész ilyen ótvar. Most mégis mit vegyek bele ha a gyári vacak? Utángyártottat, ami szintén vacak??

Esetleg monroe, fk ilyesmi?
« Last Edit: 2014 February 21, 16:51:45 pm by harait »

Offline ebédfuti

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 48
  • Segített?: +2/-0
Re:rugótörés
« Reply #18 on: 2014 February 21, 20:29:29 pm »
Gyerekek kb 1 hete olvasgattam ezt a topikot, szóltamis ismerősnek h ő is hallott-e ilyenről, azt mondta h nem látott még ilyet. Backi ma reggel megyek le a kocsihoz és le van ülve a bal eleje......nemmondom jól mutat leültetve, de szerintem felháborító hogy a gyári alkatrész ilyen ótvar. Most mégis mit vegyek bele ha a gyári vacak? Utángyártottat, ami szintén vacak??

Esetleg monroe, fk ilyesmi?

Én kayaba rugókat vettem bele a törés után. beváltak, azóta gátlókat is cseréltem. Az is kayaba (KYB) lett. Olcsóbb a gyárinál, s szerintem minőségi. Majd kiderül pár év múlva:)

Offline PharaoM41

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 93
  • Segített?: +2/-0
Re:rugótörés
« Reply #19 on: 2014 February 22, 11:40:27 am »
Gyerekek kb 1 hete olvasgattam ezt a topikot, szóltamis ismerősnek h ő is hallott-e ilyenről, azt mondta h nem látott még ilyet. Backi ma reggel megyek le a kocsihoz és le van ülve a bal eleje......nemmondom jól mutat leültetve, de szerintem felháborító hogy a gyári alkatrész ilyen ótvar. Most mégis mit vegyek bele ha a gyári vacak? Utángyártottat, ami szintén vacak??

Esetleg monroe, fk ilyesmi?

Nem biztos, hogy a rugó volt a ludas. Ha valami trutyi (pl.:sózás) vagy bármi más miatt beáll a toronycsapágy, akkor is lehet rugótörés a vége.

Offline harait

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 33
  • Segített?: +1/-1
Re:rugótörés
« Reply #20 on: 2014 February 24, 01:11:22 am »
Az alsó körből törött le egy darab, a rugó meg leesett

Offline Tamás

  • A Fiestás
  • *
  • Posts: 213
  • Segített?: +8/-0
Re:rugótörés
« Reply #21 on: 2014 June 07, 19:33:12 pm »
Sziasztok! Van valaki aki cserélte mar otthon a rugót? Erdekelne nem volt e berohadva az anya a rugostag végén? Ha bevolt hogy szedte szet. A sajatomon cseréltem lengescsillapitot ott roncsolassal sikerult csak, mert nem kellett a csillapító. De barátomnak jo a csillapító, de a rugó nem. Válaszotokat elore is kosz?
Eddigi autóim:
Alfa Romeo 75 2.4 TD 1990
Ford Fiesta 1.4 TDCI 2008 Fresh Plus
Jelenlegi autóm:
Ford Focus 1.6 TDCI 2010 Fresh

Offline Hajas

  • Újonc
  • *
  • Posts: 6
  • Segített?: +0/-0
spirál rúgó
« Reply #22 on: 2015 January 10, 20:21:06 pm »
Járt már valaki úgy hogy eltört az első rúgó? Még jó hogy nem nyuvvadtam ki :)

Offline harait

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 33
  • Segített?: +1/-1
Re:rugótörés
« Reply #23 on: 2015 January 12, 11:07:11 am »
Első rugó? Üdv a rugótöröttek klubjában, én is csodálkozom hogy eddig senki nem sérült meg emiatt...hálisten nekem is állásában törött el.

Offline baluka6

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 55
  • Segített?: +0/-0
Re:rugótörés
« Reply #24 on: 2015 January 16, 19:59:54 pm »
Nekem is most tört el a két ünnep között. Reggel mentem ki az autóhoz és volt egy darab vas a földön.
Előfordul ez. 10 éves korig állítólag cseréli a szervíz, mert széria hiba. Én nem mentem annyira utána, mert 2004-es az autóm, szóval nem aktuális már.

Offline TomiFiu

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 52
  • Segített?: +1/-0
Re:rugótörés
« Reply #25 on: 2015 February 23, 11:01:33 am »
Hát nekem is eltört a bal első. Ma reggel mikor elindultam súrlódó hangot hallottam és ahogy 5 helyett 10km/h val mentem csak hangosodott. Beparkoltam egy sima terepen és akkor egyértelművé vált. A bal elejénél a kerék a sárvédőben, jobb oldalt kívül. (a lakón a járdán parkoltam seggel felfele, így ott ez nem tűnt fel)

Forumozgattam és ez a hiba széria hiba is lehet. Ezt e Fusion-os forumba olvastam. Idézem: "Kisebb nyomozás után kiderítették,hogy a Fusion is azon beszállító rugóját kapta meg,mint a Fiesta.Kölnben is tudnak már a meghibásodásról.A meghibásodás nem motor függő,tehát a benzineseket is érinti.
Az érintett "korosztály" 2002.06-2006.11. hó között gyártott autók."

valamint...

"Aki így jár annak nem kell mást tennie,csupán fel kell keresnie egy márkakereskedést,ahol ingyen kicserélik az eltörött rugót.Hangsúlyozták, csak eltörött rugót áll módjukban kicserélni.Aki eddig már kicseréltette márkaszervizben és van róla számlája,annak megtérítik a kárt.
Hangsúlyozták a számlát és márkaszervizt."

Szóval felhívtam a Petrányit és visszahívás után azt mondta a szerelő, hogy valóban van egy ilyen ingyenes csere, de az autó adatai alapján tud érdemben válaszolni. Most ment a  mali az adatokkal a szerelőnek és akkor most várok és reménykedek. 


Offline TomiFiu

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 52
  • Segített?: +1/-0
Re:rugótörés
« Reply #26 on: 2015 February 23, 11:35:22 am »
Hát jött a válasz és NEM. Csesszék meg.

Offline Styleair

  • A mester
  • *****
  • Posts: 671
  • Segített?: +22/-0
  • Moondust Silver Child Carrier
Re:rugótörés
« Reply #27 on: 2015 February 23, 13:37:32 pm »
Hát jött a válasz és NEM. Csesszék meg.
És mit írtak? Miért nem? Tudnak róla? Elismerik?
Fiesta MKVI 1.3 (2002) EU3
Fiesta MKVI Facelift 1.3 (2005) EU4
Mondeo MKIII 2.0 TDCI Titanium X (2005) EU4

Offline TomiFiu

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 52
  • Segített?: +1/-0
Re:rugótörés
« Reply #28 on: 2015 February 23, 14:11:23 pm »
Ezt írta:

"Autója alvázszámát leellenőriztem, sajnos nincs rá visszahívás, így nem áll módunkban díjmentesen javítani."


Offline Styleair

  • A mester
  • *****
  • Posts: 671
  • Segített?: +22/-0
  • Moondust Silver Child Carrier
Re:rugótörés
« Reply #29 on: 2015 February 23, 14:20:08 pm »
Ezt írta:

"Autója alvázszámát leellenőriztem, sajnos nincs rá visszahívás, így nem áll módunkban díjmentesen javítani."

Gyikuszt kellene megkérdezni, neki első kézből lehet infója!
Szerintem többünket is érdekelne.
Fiesta MKVI 1.3 (2002) EU3
Fiesta MKVI Facelift 1.3 (2005) EU4
Mondeo MKIII 2.0 TDCI Titanium X (2005) EU4