Author Topic: sportkipufogó  (Read 24192 times)

Offline Pityke

  • A mester
  • *****
  • Posts: 839
  • Segített?: +31/-13
Re:sportkipufogó
« Reply #15 on: 2012 January 31, 13:04:15 pm »
Mint mondtam normális kipufogó szervizbe kell menni.
Tudok egy jó pár helyet ahol magát a dobot is ők rakják össze és nem univerzális dobokkal bohóckodnak.



 ;D ;D ;D akkor csak hajrá  ;D ;D ;D
Ford a márka Ford vezet, Fordnál jobb csak Ford lehet!
Fiesta MK2 1.6D 1984
Fiesta MK6 1.3 2004
Fiesta MK6 ST 2005

Offline zoli7503

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 71
  • Segített?: +3/-0
Re:sportkipufogó
« Reply #16 on: 2012 January 31, 15:33:00 pm »
még egyszer kösz a válaszokat, még nézelődök a neten, aztán meglátom.
hali

RyAn

  • Guest
Re:sportkipufogó
« Reply #17 on: 2012 January 31, 17:20:46 pm »
Mint mondtam normális kipufogó szervizbe kell menni.
Tudok egy jó pár helyet ahol magát a dobot is ők rakják össze és nem univerzális dobokkal bohóckodnak.


pontosan! van egy pár ilyen  ;)

Offline Pityke

  • A mester
  • *****
  • Posts: 839
  • Segített?: +31/-13
Re:sportkipufogó
« Reply #18 on: 2012 January 31, 17:34:57 pm »
Mint mondtam normális kipufogó szervizbe kell menni.
Tudok egy jó pár helyet ahol magát a dobot is ők rakják össze és nem univerzális dobokkal bohóckodnak.

pontosan! van egy pár ilyen  ;)

És az mitől lesz a te autódra szabva?vesz egy sima dobot aztán rátesz neked egy véget?vagy mi?vesz egy darab perforált csövet hajt köré lemezből egy dobtestet lezárja kitömi gyapottal és kész?vagy hogyan működik?lehet én vagyok ennyire elmaradott meg hülye de tényleg nem értem hogyan csinálnak a te autódra típusspecifikus dobot.
Ford a márka Ford vezet, Fordnál jobb csak Ford lehet!
Fiesta MK2 1.6D 1984
Fiesta MK6 1.3 2004
Fiesta MK6 ST 2005

Offline bruno13

  • Vezetett már fiestát
  • *****
  • Posts: 179
  • Segített?: +18/-6
Re:sportkipufogó
« Reply #19 on: 2012 January 31, 18:15:07 pm »
Én Janó dobnál csináltattam,a srác kihozott 3 dobot amit felpróbált hogy milyen hangja legyen,kiválasztottuk azt ami tetszett hangra és előttünk csinálta lemezből az egész dobot majd amit választottunk rá véget feltette és kész.30ezerből megvolt és tényleg olyan lett amilyenre szerettük volna.Lassan 4éve van fent,nem bántuk meg.

Offline Pocok

  • A mester
  • *****
  • Posts: 529
  • Segített?: +45/-1
Re:sportkipufogó
« Reply #20 on: 2012 January 31, 19:07:16 pm »
1. Az autóspecifikus dob az azt jelenti, hogy a dobok kialakítása és felfogatásuk megegyezik a gyárival, így mindenféle nehézség nélkül felszerelhetők, cserélhetők az autókon. Lehet náluk is venni ilyeneket,pontosabban rendelni. pl. remus, milltek,bastuck,cobra...
Azt azért megjegyezném hogy fiestán vágni kell a csövet mert nem lehet külön leszerelni a dobot, szóval annyira mégsem autóspecifikus. :) Ha csak nem komplett rendszert raksz fel.

2. Az univerzális dob azt jelenti,hogy nagyjából minden típusra fel lehet tenni kisebb nagyobb átalakítással, a hangja olyan amilyen, és nem biztos hogy úgy áll mint a gyári. felfogatás neked kell rá faragni...

3. Ha csináltatsz dobot ott meg minden részét helyben csinálják meg, a gyári kipufogó dob alapján, tehát a kialakítása és felfogatása már megegyezik a gyárival. a belsejét kialakítják úgy hogy a megbeszéltek alapján a hangja jó legyen. aztán jöhet a vég. és ha úgy akarod akkor a lököst sem kell bántani, ha meg olyan igényed van hogy ki legyen vágva azt is megoldják.









« Last Edit: 2012 January 31, 19:26:52 pm by Pocok »

Offline zoli7503

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 71
  • Segített?: +3/-0
Re:sportkipufogó
« Reply #21 on: 2012 January 31, 19:51:10 pm »
hali
 a mai délutánt rászántam, jópár kipufogóst felhivtam, pestit ,fehérvárit győrit veszprém, szóval elég sokat
,a legtöbb helyen univerzális van, pár helyre el kellett volna menni, és ott előttem rakták volna össze a dobot, az ár 25000ft-tól a csillagos ég, de találtam egy helyen ahol ugyan univerzális de olcsó ,és hangzásra is választhatok és potom áron felrakják,
szóval csütörtökön megyek felrakatni , pár képet majd rakok fel
üdv

Offline Pocok

  • A mester
  • *****
  • Posts: 529
  • Segített?: +45/-1
Re:sportkipufogó
« Reply #22 on: 2012 February 01, 11:48:36 am »
teljesítmény növekedésről nem beszélt senki...
hülyeségeket meg ne írj mert a végén még elhiszi valaki hogy egy dobtól erősebb lesz a kocsija

Offline Pityke

  • A mester
  • *****
  • Posts: 839
  • Segített?: +31/-13
Re:sportkipufogó
« Reply #23 on: 2012 February 01, 11:57:43 am »
teljesítmény növekedésről nem beszélt senki...
hülyeségeket meg ne írj mert a végén még elhiszi valaki hogy egy dobtól erősebb lesz a kocsija

pont ti hiszitek el.vagy miért csináltatod?hang miatt hallja az utca mikor hajnalba buliból hazamész,vagy minek?egyébként ha normális gyártó kipufogóját veszed lesz teljesítmény növekedés,mert nagy azalapján gányolják össze hogy húba... most jó hangja van ;D
én is írtam máshol hogy akarok kipufogót az autómra,lesz is rajt csak kicsit több idő amíg elkészül a számolással,méretezéssel aki csinálja.
Ford a márka Ford vezet, Fordnál jobb csak Ford lehet!
Fiesta MK2 1.6D 1984
Fiesta MK6 1.3 2004
Fiesta MK6 ST 2005

Offline Pocok

  • A mester
  • *****
  • Posts: 529
  • Segített?: +45/-1
Re:sportkipufogó
« Reply #24 on: 2012 February 01, 12:03:18 pm »
Hogy hogy nem autóspecifikusat teszel rá???
miért univerzális dobot. hisz te mondtad...

Offline Pityke

  • A mester
  • *****
  • Posts: 839
  • Segített?: +31/-13
Re:sportkipufogó
« Reply #25 on: 2012 February 01, 12:05:28 pm »
http://viewitem.eim.ebay.hu/REMUS-Sportauspuff-2x82x67-Ford-Fiesta-JH1-JD3-1216/270479037327/item
a végdobom ez lesz a rendszer van tervezés alatt ;D ;D ;D
de ha már itt tartunk akkor attól lesz típusspecifikus valami hogy számítások alapján csinálják.nem pedig hang alapján amit ti reklámoztok.
« Last Edit: 2012 February 01, 12:06:59 pm by Pityke »
Ford a márka Ford vezet, Fordnál jobb csak Ford lehet!
Fiesta MK2 1.6D 1984
Fiesta MK6 1.3 2004
Fiesta MK6 ST 2005

Offline Pocok

  • A mester
  • *****
  • Posts: 529
  • Segített?: +45/-1
Re:sportkipufogó
« Reply #26 on: 2012 February 01, 12:08:21 pm »
Akkor azt mond hogy rendszert terveztetsz!
Akkor már teljesen másról beszélünk, van azért különbség egy végdob meg egy komplett rendszer között.
Az eredeti kérdés amúgy sport dobról szólt nem komplett rendszerről.
Gondoltam egyértelmű hogy akiket én is mondtam ők is számolnak és nem ma kazdték a szakmát.
Autóversenyeken már bizonyított az összes kipufogós ahova én vinném.
A hang meg csak azért fontos hogy ne ébreszd fel a szomszédokat :)
ja és hogy hosszú útra ne busszal akarjak menni mert az halkabb
« Last Edit: 2012 February 01, 12:19:35 pm by Pocok »

Offline Pityke

  • A mester
  • *****
  • Posts: 839
  • Segített?: +31/-13
Re:sportkipufogó
« Reply #27 on: 2012 February 01, 13:02:03 pm »
ja ja tudom autóversenyeken már bizonyítottak, megrendelték a supersprint versenyrendszerét aztán alászerelték az autónak :D ismerem már hogyan működnek hallottam már róluk.arról meg hogy számolnak e nagy hagyjuk.
de ha annyira nagy ászok és számolnak akkor miért nem nő a teljesítmény egy dobtól?főleg fiestan ahol csak 1 dob van? :D most akkor melyikünk írt hülyeségeket? :D
Ford a márka Ford vezet, Fordnál jobb csak Ford lehet!
Fiesta MK2 1.6D 1984
Fiesta MK6 1.3 2004
Fiesta MK6 ST 2005

Offline Pocok

  • A mester
  • *****
  • Posts: 529
  • Segített?: +45/-1
Re:sportkipufogó
« Reply #28 on: 2012 February 01, 13:08:43 pm »
Neked az 1.3 69Le mennyire fog nőni a komplett rendszertől előre láthatólag?

Offline Pityke

  • A mester
  • *****
  • Posts: 839
  • Segített?: +31/-13
Re:sportkipufogó
« Reply #29 on: 2012 February 01, 13:15:04 pm »
nekem 2 lehetőség van, 1 ezt a motort építtetem át, akkor mindennel együtt olyan 90-100Le környékén lesz.2 motorcsere 2.0 16v re.
csak a kipufogódob nem tudom mennyit folyt rajta.
A motor teljesítményét több olyan feladat is csökkenti, amellyel a motor a saját működését biztosítja. Energia emésztő a segédberendezések hajtása – vízpumpa, olajszivattyú, generátor -, a lendkerék forgatása, a belső surlódás leküzdése, valamint a szívás és a kipufogás munkaigénye. Mind olyan terület, amelybe a tuning pozitívan beleszólhat, felszabadítva a motor terheit. Igaz a legtöbb ezek közül komoly gépész meló, van azonban pár, amelynek a megoldása felkínált és mindenkinek elérhető. Például a sportlégszűrő, amellyel a szívás energiaszükséglete csökkenthető – a turbóbeszerelés kicsit drágább -, valamint a sportkipufogó, amellyel a kipufogás munkaterhei csökkenthetők. Itt már lehet sikítani, mivel az igazán hatékony megoldás, a teljes kipufogórendszer cseréje igen drága lehet – de. Már a hátsó kipufogódob cseréjével is érhetünk el eredményt. Ez olcsóbb megoldás és nem eredmény nélküli. A gyártók 3-5 százalékos teljesítmény növekedést ígérnek a sport hátsódob felszerelésével, ez nem rossz eredmény a teljes rendszercserével elérhető 7-10 százalékhoz képest, holott a költség a negyede-ötöde.
« Last Edit: 2012 February 01, 13:39:12 pm by Pityke »
Ford a márka Ford vezet, Fordnál jobb csak Ford lehet!
Fiesta MK2 1.6D 1984
Fiesta MK6 1.3 2004
Fiesta MK6 ST 2005