Author Topic: Karbantartás  (Read 35044 times)

Offline Kuti

  • Lacos
  • A mester
  • *****
  • Posts: 1743
  • Segített?: +33/-4
Re: Karbantartás
« Reply #15 on: 2006 December 13, 11:37:58 am »
Igen van ott egy szervíz én addíg oda hortam a kicsikét (mmár nem nagyon teszem ezt!)
Astra vagy Fiesta!?
ui.: Saját helyesírási hibáimért előre kérek elnézést! :D

Offline TomiFiu

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 52
  • Segített?: +1/-0
Re: Karbantartás
« Reply #16 on: 2006 December 13, 14:22:49 pm »
Igen van ott egy szervíz én addíg oda hortam a kicsikét (mmár nem nagyon teszem ezt!)

Egészpontosan ezt, hogy értsem. Jó vagy rossz?
Drága vagy reálíis, esetleg olcsónak is mondható?
Mi az oka, hogy most már nem ill. nem nagyon teszed?
Köci

Offline Kuti

  • Lacos
  • A mester
  • *****
  • Posts: 1743
  • Segített?: +33/-4
Re: Karbantartás
« Reply #17 on: 2006 December 14, 10:31:24 am »
Hát nézd j munkát végeznek, meg minden, de a fordulatszámom nem volt jó és elkezdték sorolni, hogy nekem mekkora költségeim lesznek egy garanciális kocsinál. Átvittem a Petrányihoz, aztán ingyen olyan dolgot cseréltek rajta, ami a közelében sem volt az Ivanics féle tipél:)
Astra vagy Fiesta!?
ui.: Saját helyesírási hibáimért előre kérek elnézést! :D

Offline doso22

  • doso22
  • Megszállott fiestás
  • ***
  • Posts: 312
  • Segített?: +6/-0
  • egy 1996-os MK4-es büszke és boldog tulajdonosa!
    • Doso oldala
Re: Karbantartás
« Reply #18 on: 2006 December 14, 17:11:56 pm »
Én most vettem  5 liter 5W 30-as olajat (2.000 ért munkatársamtól)+olajszűrőt... majd megoldjuk okosba otthon a szervizet  :D ;D
De azért majd szerelőbácsival is megnézetem a kicsikét, ha itt lessz az ideje...
Nálunk nagyon barátságosak a szervízben, segítőkészek... és ha éppen nincs jobb dolga az embernek és ott van, akkor szívesen elmondják, hogy mit csinállnak!
Ford Fiesta 1.25 16v Zetec S
Techno felszereltségű…: szervo, elektromos ablak, elektromos fényszóró állítás, ABS, kipörgés gátló,blokkolásgátló,14" alufelnik, Sony MEX-1GP fejegység, neonok...

fusim

  • Guest
Re: Karbantartás
« Reply #19 on: 2006 December 14, 20:26:23 pm »
Ivanicsékhoz sok szerencsét. Amit felsoroltál jóval olcsób mit az Iv. nál nekem adtak, de többet szerelni nem fogom odavinni. Éves szervíz cak pak 50ezer, ez korrekt mint megtudtam, de pl a fordulatszám problémámat nem tudták javítani, érdekes Petrányiéknál egyből megcsinálták!

Megvolt a szervíz és megállt 20K alatt  8) Amit vittem minden beépült. Javasoltak gyertyacserét és fékfolyadék cserét - azokat kértem - ők adták az anyagot az is benne van a végösszegben. Megnézték a kasznit rozsdásodás garanciára és pecsételtek 3 helyen a könyvbe - a fékfolyadékra kasznivizsgálatra és a szervízre külön kocka van. Külön pénzért lemosattam velük a motort szép lett. Rendesek is voltak kb 3 óra alatt végeztem - közben megnéztem a szavoja parkot.

lantika

  • Guest
Re: Karbantartás
« Reply #20 on: 2007 January 03, 22:43:23 pm »
TomiFiu ha a pótféklámpa izzót 1200-ért adta,akkor jól átvert,mert én egy  autósboltban 280 ft-ért vettem,és bele is raktam saját kezűleg. viszont az esztergomi szerviz mennyire megbízható?? van valakinek információja róluk? most viszem 1 éves szervizre,bár már 15 hónapos,de előző gazdája pont akkor adta be a kereskedésbe,amikor 1 éves lett,úgyhogy.... mennyi pénz lesz 1.4 16v szervizelése?? 7000 km van benne.

fusim

  • Guest
Re: Karbantartás
« Reply #21 on: 2007 January 04, 13:35:14 pm »
TomiFiu ha a pótféklámpa izzót 1200-ért adta,akkor jól átvert,mert én egy  autósboltban 280 ft-ért vettem,és bele is raktam saját kezűleg. viszont az esztergomi szerviz mennyire megbízható?? van valakinek információja róluk? most viszem 1 éves szervizre,bár már 15 hónapos,de előző gazdája pont akkor adta be a kereskedésbe,amikor 1 éves lett,úgyhogy.... mennyi pénz lesz 1.4 16v szervizelése?? 7000 km van benne.

kb 50K HUF ra számolhatsz márkaszervíznél, ha okosba megveszed magad az anyagot akkor 40 alatt kicsivel meg bír állni. Olvass vissza ebben a topicban.

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re: Karbantartás
« Reply #22 on: 2007 January 04, 13:50:35 pm »
.... mennyi pénz lesz 1.4 16v szervizelése??...
Az, hogy 1.4 16v semmit sem szamit  :).
Az arak szeles skalan mozognak, es egeszen mastol fuggnek.
Az elso kerdes, hogy milyen olajat rak bele a szerviz (vagy legalabbis milyet szamlaz  :-[). A gyari 5w-30 FE felszintetikus szervizben kb. 2000/liter, ha magad viszed, kb. 7-8ezer/5 liter (elotte meg kell kerdezni, hogy elfogadjak-e). Egy draga Mobil olaj a szevizben lehet 20ezer/4 liter is.
Az olajszuro kb. 1.5-2 ezer.
A legszurot gyari eloiras szerint 60ezer km-enkent kell cserelni, de a magyar poros kornyezetben 20-30ezer km is jogos. 7000 utan korai, de ha rabeszelnek, akkor kb 4 ezer.
Aktiv szenes pollenszuro csereje evenkent, ara kb 5ezer. Van ahol a beszerelesert is kulon dijat szamolnak, bar szerintem ez is beletartozik a szerviz oradijba.
Szoba johet a fekfolyadek csereje is, tekintve, hogy a gyar 2 evet ir elo, es a kovetkezo szerviz kivul lesz a ket even. Bar az a par honap szerintem nem szamit.
7000 km utan mas (fekbetet, fektarcsa, benzinszuro ) csereje nem indokolt.
Rendes szervizben a munkadij 1.2 szervizora (kb. 8ezer), esetleg 0.8 ora (de ilyen csak a meseben van).
Lehuzos szervizben kulon felszamolnak mindent, ami eszukbe jut, akar 20ezer forint munkadijig bezarolag. Az egyetlen vedekezes: elore meg kell kerdezni, hogy mibe fog kerulni.
Figyelni kell, hogy a karosszeria atvizsgalast is bepecseteljek. Van olyan szerviz, ahol ezert kulon 4500-at kernek (lasd lehuzas).
Ennyi a tapasztalatom, illetve hallomasbol, telefonon szerzett infom.

En a minimalis szervizt (boltban vett olaj es olajszuro, legszuro kifujas, pollenszurom nincs) kb 15 ezerbol szoktam meguszni. Ez a minimum.
Ja, es mindig ott allok a kocsi mellett szerviz kozben  :). Egyreszt latom, hogy mit csinaltak meg es mindig tanul valamit az ember.
« Last Edit: 2007 January 04, 13:54:30 pm by fiesta2002 »
Mk6 1.3 benzin

Offline Kuti

  • Lacos
  • A mester
  • *****
  • Posts: 1743
  • Segített?: +33/-4
Re: Karbantartás
« Reply #23 on: 2007 January 04, 17:02:40 pm »
Szervíz: első éves szervizem 30ezer volt, de most a második (novemberben ) 50ezer nem jártam utána semminek, úgyhogy mindent a fordék adtak belőle (ja és ebben ablaktörlők is voiltak:))

Hátsó féklámpa. A Bárdiba a középszőt 191FUH-ért vettem kedvezmény nélkül (normál féklámpát kettőt vettem egy ford alkatrészesnél 320HUFért. Természetesen magam raktam be a helyére!
Astra vagy Fiesta!?
ui.: Saját helyesírási hibáimért előre kérek elnézést! :D

fusim

  • Guest
Re: Karbantartás
« Reply #24 on: 2007 January 04, 22:12:53 pm »
Szervíz: első éves szervizem 30ezer volt, de most a második (novemberben ) 50ezer nem jártam utána semminek, úgyhogy mindent a fordék adtak belőle (ja és ebben ablaktörlők is voiltak:))

Hátsó féklámpa. A Bárdiba a középszőt 191FUH-ért vettem kedvezmény nélkül (normál féklámpát kettőt vettem egy ford alkatrészesnél 320HUFért. Természetesen magam raktam be a helyére!

Petrányinál 23K-t mondtak munkadíjra Ivanicsnál 16K-t - természetesen mindkét helyen anyag nélküli ajánlatot kértem. Kicsit több lett a vége extra gyertya és fékfolyadék csere miatt. Gyári anyagot nagyautonál vettem - árak az előző lapon.
Minden izzót ki lehet cserélni házilagosan - le van írva és rajzolva a könyvbe, ajánlott venni egy Torx csavarhúzót - ha jól emléxem 30-as méretet az első lámpák kiszereléséhez.

lantika

  • Guest
Re: Karbantartás
« Reply #25 on: 2007 January 05, 02:23:50 am »
köszönöm a válaszokat. hát  az esztergomi fordnál tök normálisnak tüntek,mert beletolattak a jobb első ajtóba,elmentem a biztosítós papírral,és a szervízvezető mondta,hogy karcos a tükör,azt is lecseréli. erre megkérdeztem,hogy mennyivel drágább az elektromos,mert inkább ráfizetek egy kicsit,és legyen elektromos. erre a szervizvezető azt mondta,hogy akkor elektromosat raknak fel,mert a biztosító kifizeti   ;)

Offline Kuti

  • Lacos
  • A mester
  • *****
  • Posts: 1743
  • Segített?: +33/-4
Re: Karbantartás
« Reply #26 on: 2007 January 05, 11:44:06 am »
Akkor még jól jártál az esztergomiakkal! gratula! és egyben sajnálom is a kocsi miatt emlékszem mikor az enyémbe jöttek bele :( majdhogynem idegösszeomlást kaptam :D

Izzócsere:
Fusim:
Quote
Minden izzót ki lehet cserélni házilagosan - le van írva és rajzolva a könyvbe, ajánlott venni egy Torx csavarhúzót - ha jól emléxem 30-as méretet az első lámpák kiszereléséhez.

Igen, de tegyük hozzá, hogy a könyv alapján elindul az ember izzót cserélni, nem árt ha van a közelbe olyan aki már cserélt benne izzót! Nem egy bonyolult dolog a csere, csak a könyv hát hogy is mondjam... mintha más dimenzióban mozogna. Olyan mintha egy egyetemi docens egy kőművesnek elmagyarázná hogyan tartsa a kalapácsot, mindezt bináris karakterekkel ;D (azaz rajta kívül senki nem érti meg!)
Jaj! elnézést, nem akartam megsérteni egyetlen docenst, ha van köztünk, de olvastam már egy két olyan dolgot amit ők írtak 8)
« Last Edit: 2007 January 05, 11:46:54 am by Kuti »
Astra vagy Fiesta!?
ui.: Saját helyesírási hibáimért előre kérek elnézést! :D

Offline PharaoM41

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 93
  • Segített?: +2/-0
Re: Karbantartás
« Reply #27 on: 2007 February 04, 21:22:42 pm »
Sziasztok!

Nekem a kötelező szervizekkel kapcsolatban az lenne a kérdésem, hogy ha voltam az ajánlotton, akkor akkortól kell-e számítani az egy évet vagy rendesen az üzembehelyzéstől. Csak azért kérdem, mert most februárban telik le az 1 év, de valakitől azt hallottam, hogy az ajánlott is beszámít. Ha ez alapján megyek és mégse így van, akkor az nálam 4 hónapos csúszás lenne.
Az is érdekel, hogy vihetem-e bárhova? Mármint Ford szervizbe. A Váci úti Fortnál vettük, de oda nem szeretném többet vinni, mert az ajánlott olajcserénél 18.000-et kértek el és ez szeintem több, mint rablás! Ráadásul hiába mondtam, hogy nyikorog valami hátul, rá se néztek.
Garival kapcsolatban kérdezném, hogy mennyire garancia a garancia? A bal első hangszóróm nem szól. Nyikorog valami bal hátul (korábbi írásokból azt szűrtem le, hogy talán az ajtózsanér). Be vagyok tojva, hogy nagyon lehúznak.

Zolee!
Korábban írtad, hogy fura zajt hallasz, ha a kuplung nincs benyomva. Nos, mostanában nálunk is ez a helyzet és eléggé bosszant. Történt valami feljemény az ügyben? Vagy ezzel tényleg együtt kell élni?

Offline Kuti

  • Lacos
  • A mester
  • *****
  • Posts: 1743
  • Segített?: +33/-4
Re: Karbantartás
« Reply #28 on: 2007 February 04, 21:35:12 pm »
Egy év az utolsó szervíztől számmít, vagy 20000 km
A ford szervizek bármelyikébe viheted, de a 18000FT sajna reális... nekik!!! :BangHead:
A hangszóró természetesen garanciális, így foglalkozniuk kell vele!
A csikorgás esetében 20% fog veled foglalkozni a többi meg ráfogja valamire azt  :binkybaby: :binkybaby:
Vidd a Petrányiba (kerepesi út, nem az űlői!) ott foglalkoznak a kocsival, saját tapasztalat!!!

sok szerencsét!!!
Astra vagy Fiesta!?
ui.: Saját helyesírási hibáimért előre kérek elnézést! :D

Offline PharaoM41

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 93
  • Segített?: +2/-0
Re: Karbantartás
« Reply #29 on: 2007 February 04, 22:07:21 pm »
Üdv!

Köszönöm a gyors választ!
Bár nekem az Üllői úti Petrányi közelebb lenne, de lehet, hogy megfogadom a tanácsod. Én már azon gondolkodtam, hogy kiveszek inkább egy nap szabit és elviszem Solymárra a gépet, mert egy ismerősöm a Kókuszát oda vitte és állítólag 25-ből megúszta az első éves kötelezőt!
Végül is bármit megtennék mert a célom az, hogy tényleg a legjobbat kapja a gép, de ne húzzanak le.
Egy érdekes sztorit osztott meg velem egy cimborám ezzel kapcsolatban, ami sajnos általános probléma a szervizelésekkel kapcsolatban. Egy Opel Compojuk volt és 60.000 Km-nél (a szabály szerint ugyan) ki akarták cserélni a vízpumpát. Ők erről inkább lemondtak, mert anyagilag nagyon megterhelő lett volna. 160.000 ezer Km volt a szekérben, amikor eladták és még mindig a gyári vízpumpa volt benne, ami tökéletesen szuperált. És ez még nem is egy extrém eset.

Mégegyszer köszönöm a segítséget!