Author Topic: Karbantartás  (Read 35041 times)

zolee0307

  • Guest
Karbantartás
« on: 2006 August 29, 10:02:01 am »
Sziasztok!

A kötelező szervízzel kapcsolatban szeretnék kérdezni ezt azt.

Májusban megvolt az 1 éves kötelező szervíz, akkor 10.000 km volt a kocsiban. Viszont a szervízintervallum 1 év,vagy 20.000 km. Na mármost, ha meglesz a 20.000 km (valószínű korábban, már 2 éves kora előtt meglesz) akkor is vinni kell kötelező szervízre?
Ha szeretném azt hogy 10.000 km-ént legyen olajcsere (+ szűrők, ilyesmi),akkor én vihetem szervízbe, megcsinálják? Ja és ez hogyan befolyásolja a szervízelést, konkrétan megcsinálnak ilyenkor mást is ami a szervízkönyben elővan írva (bővített szervíz meg ilyesmi)?
Előre is kössz a segítséget!

Offline viktorwrz

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1015
  • Segített?: +29/-3
Re: Karbantartás
« Reply #1 on: 2006 August 29, 10:55:22 am »
Helló!

Hogy mit csinálnak meg és mit nem a szervíz alkalmával azt sajna nem tudom (új autóm még nem volt, így a kötelező szervízeket megusztam), viszont azt igen, hogyha elöbb van meg a kilóméter mint ahogy az időben esedékes lenne akkor elkell vinni szervízbe. Kollégámnak sem vették jónéven, hogy 16500 kilóméterrel vitte a 15000-es szervízre a kocsit (bár az nem ford).
Eddigi autóim:
Ford Mondeo Turnier 1.8 Zetec '96
Renault Express 1.9D '93
MB E200 aut. 2.2CDi (123LE) '06
WV Polo 1.9SDi '96
MB E220 T aut. Avangarde 2.2CDi (143LE) '00
Ford Mondeo Turnier 1.8TD '97
Ford Fiesta 1.1c MK3 '89
Trabant 601S '89
Trabant 601S '87

Letho

  • Guest
Re: Karbantartás
« Reply #2 on: 2006 August 29, 15:39:26 pm »
Helló!

Hogy mit csinálnak meg és mit nem a szervíz alkalmával azt sajna nem tudom (új autóm még nem volt, így a kötelező szervízeket megusztam), viszont azt igen, hogyha elöbb van meg a kilóméter mint ahogy az időben esedékes lenne akkor elkell vinni szervízbe. Kollégámnak sem vették jónéven, hogy 16500 kilóméterrel vitte a 15000-es szervízre a kocsit (bár az nem ford).

Ja ja még az ideszúrnám, hogy ha lehet mindenféleképpen legyél ott a kocsival, ha előszőr vagy a szervízben , mert sajnos és ez majdnem minden márkaszervízre érvényes (tisztelet a kivételnek) néha átszokták vágni az ember gyerekét.

A lekésett kilóméterről csak annyit, hogy álltalában adnak +-1000 km-t (persze ez nem érvényes mindenhol asszem), de valóban jobban örülnek,ha inkább elöbb viszed, mint később. Ha nagyon elkésel a dologgal, akár még a garit is bukhatod.

Elméletileg a 10,000 -es szervíz és az 1 éves ugyanaz. Ha a 2 éved járna le a akkor is csak ugyanazokat cserélnék ki gondolom , amit a 20.000 km-esnél. Ez valahogy úgy megy szerintem, hogy minimum évente legalább egyszer ellenőrizniük kell a kocsit, és az esedékes dolgokat. Az én autómhoz elég részletesen le van írva, hogy mit ellenőriznek és mit cserélnek. Hiába mentél vele csak 5000 km-et lehet,hogy 1 év után az olaj már nem rendelkezik a megfelelő tulajdonságokkal, és emiatt cserélni kell, ugyanezt lehet a légszürővel, gyertyákkal stb stb. Ha meg lejárt a kilómétere akkor cserélni kell a meghatározott alkatrészeket.

Végezetül,  elméletileg 10-15 ezer kilóméterekre vannak beosztva a szervizek. Ha te elöbb akarsz rajta cseréltetni pl olajat, vagy a szűrőket ahogyan írtad is azt meg fogják csinálni, de abban nem vagyok biztos, hogy a többi dologhoz is hozzányúlnak, mivel lehet,hogy azoknak még nem járt le a "szavatossága". Persze ha te azt mondod, hogy cseréljék ki akkor megteszik, és valószínüleg ha pont a következő szevíznél lenne esedékes, akkor azt vagy jóváírják arra , vagy az alkatrész cseréjét eltolják a szavatossági idejével. Nekem gyujtáselosztófedelet és rotort pl nem cseréltek , mert két szervíz között kicseréltettem. Ezeknél a szervízeknél érdemes egy bevált márkaszervízhez ragaszkodni, mivel ott álltalában számítógépre felviszik a kocsin végzett javításokat és cseréket, igyhát mindíg tisztában lesznek vele,hogy a kocsin mit kell és mit nem kell cserélni.

Huh ez jóó hoszzú lett remélem segítettem . ;)
« Last Edit: 2006 August 29, 15:44:28 pm by Letho »

tnagy

  • Guest
Re: Karbantartás
« Reply #3 on: 2006 September 08, 13:12:49 pm »
Nekem egy hang nem sok annyit nem szóltak sem az első (bár az nem volt kötelező 1500km-nél) szervíznél, amikor 5500-nál adtam le és most sem pár napja, hogy a 20.000-esre 23.500km-el vittem be! Egyébként az egy év is lejárt egy hónappal amikor a másodikra vittem szóval azért is szólhattak volna, de semmi! A kocsinál ott voltam, bár nem végig, mert eluntam, de kicseréltek szűrőket, olajat, féket és fékbetétet ellenőrzött (a betétet te fizeted ha kell), tulajdonképpen átnézte mindenhol a kocsit a pasas! 29.900Ft-ért (Petrányi, Üllői út) Bye

Letho

  • Guest
Re: Karbantartás
« Reply #4 on: 2006 September 08, 17:41:37 pm »
Nekem egy hang nem sok annyit nem szóltak sem az első (bár az nem volt kötelező 1500km-nél) szervíznél, amikor 5500-nál adtam le és most sem pár napja, hogy a 20.000-esre 23.500km-el vittem be!

Örülj neki ;D a GM-nél lehet hogy ezt szigorubban veszik, nekem nem fordom van  ;)

hawk

  • Guest
Re: Karbantartás
« Reply #5 on: 2006 October 01, 11:41:06 am »
Tehát egy év vagy 20000 km. Amelyik elöbb elérkezik az a mérvadó. Az egy év az olaj
társaságok miatt van.Ők azt mondják hogy ha te egy év alatt nem mész egyetlen km. se akkor is cserélni kell az olajat. Tehát az egy éves szabály ezért van.Ha meg használod rendesen az autót 20000km nél megint csak.A normális szervizeknél ügyfélmegtartás
miatt nagyon rugalmasan kezelik a témát..20000 KM -ES SZERVÍZNÉL olaj+szürő csere,levegőszürő csere, Ha klimás akkor pollenszürő,féktisztítás futómű és villamossági átv. fékhatás mérés, ....stb

sysko

  • Guest
Re: Karbantartás
« Reply #6 on: 2006 October 01, 17:36:31 pm »
A pollenszürőről csak annyit,hogy gyárilag nincs a klimás Fiestában!!  Csak ezt  a kocsi átvételekor néhol elfelejtik közölni a tulajjal!!!

Offline Kuti

  • Lacos
  • A mester
  • *****
  • Posts: 1743
  • Segített?: +33/-4
Re: Karbantartás
« Reply #7 on: 2006 October 05, 11:02:57 am »
És kiegészítésként, ha bevitted a szervízbe mondjuk 10e km nél akkor megint egy év vagy
+ 20e km tehát előről kell számolnod:)
Astra vagy Fiesta!?
ui.: Saját helyesírási hibáimért előre kérek elnézést! :D

Atis77

  • Guest
Re: Karbantartás
« Reply #8 on: 2006 December 02, 11:51:41 am »
Üdv! Tanácsot kérnék: 2004.12. havi 1.3-as 70 Le-s klímás Fiestám van
Kérdés: Mit és mennyi kilométernél kell(ene) cserélni a szervízek alkalmával?
Az olajcsere: 1 év, vagy 20ezer km.Amelyik előbb bekövetkezik

Levegőszűrő?
Pollenszűrő?
Gyertyák?
Futőműállítás?
Klímítisztítás?
 ???
« Last Edit: 2006 December 02, 11:53:40 am by Atis77 »

csigavadasz

  • Guest
Re: Karbantartás
« Reply #9 on: 2006 December 02, 22:22:59 pm »
Üdv! Tanácsot kérnék: 2004.12. havi 1.3-as 70 Le-s klímás Fiestám van
Kérdés: Mit és mennyi kilométernél kell(ene) cserélni a szervízek alkalmával?
Az olajcsere: 1 év, vagy 20ezer km.Amelyik előbb bekövetkezik

Levegőszűrő?
Pollenszűrő?
Gyertyák?
Futőműállítás?
Klímítisztítás?
 ???
http://www.ford.hu/ie/ind_op/-/ind_rep_info/-/-/-/-#[url][http://www.ford.hu/ie/ind_op/-/ind_rep_info/-/-/-/-#/url] oldalon ráklikelsz a ford etis szervizoldalra, majd ford szerviz  :-X

fusim

  • Guest
Re: Karbantartás
« Reply #10 on: 2006 December 07, 09:09:35 am »
Üdv! Tanácsot kérnék: 2004.12. havi 1.3-as 70 Le-s klímás Fiestám van
Kérdés: Mit és mennyi kilométernél kell(ene) cserélni a szervízek alkalmával?
Az olajcsere: 1 év, vagy 20ezer km.Amelyik előbb bekövetkezik

Levegőszűrő?
Pollenszűrő?
Gyertyák?
Futőműállítás?
Klímítisztítás?
 ???

Nekunk 1.4es van most kell vinni évestre, 20ezret nem érte el.
Cserélendő cuccok 1.4benzin 16szelepes 5 ajtós kézi váltós Ghia felszereltség

Olajszűrő: 1 032Ft
Légszűrő: 3 007Ft
Üzemanyagszűrő: 2 309Ft
Olajleeresztő csavar (tömitéssel): 1 063Ft
Pollenszűrő: -gyári: 4 718Ft
                    -gyári beszállítói: 3 082Ft
Első fékbetét: 7 603Ft  /megnéztem kb 5ezret bírhat, tárcsa vastagság 21mm /20mm-nél kell cserélni/
Ablaktörlő szett első: 3 676Ft
                      hátsó: 1 198Ft
Ford 5W30-as olaj 5 literes: 6 334Ft /4liter kell csak/

Az árak a nagyautótól vannak minden Ford Motorcraft, Mondeoclub kedvezményre. Ivanicséknál lezsíroztam, hogy vihetem az anyagot és csak munkadíjat fizetek.
üdv: fusim

Offline Kuti

  • Lacos
  • A mester
  • *****
  • Posts: 1743
  • Segített?: +33/-4
Re: Karbantartás
« Reply #11 on: 2006 December 07, 17:23:12 pm »
Ivanicsékhoz sok szerencsét. Amit felsoroltál jóval olcsób mit az Iv. nál nekem adtak, de többet szerelni nem fogom odavinni. Éves szervíz cak pak 50ezer, ez korrekt mint megtudtam, de pl a fordulatszám problémámat nem tudták javítani, érdekes Petrányiéknál egyből megcsinálták!
Astra vagy Fiesta!?
ui.: Saját helyesírási hibáimért előre kérek elnézést! :D

fusim

  • Guest
Re: Karbantartás
« Reply #12 on: 2006 December 07, 20:40:18 pm »
Ivanicsékhoz sok szerencsét. Amit felsoroltál jóval olcsób mit az Iv. nál nekem adtak, de többet szerelni nem fogom odavinni. Éves szervíz cak pak 50ezer, ez korrekt mint megtudtam, de pl a fordulatszám problémámat nem tudták javítani, érdekes Petrányiéknál egyből megcsinálták!

Hibatároló üres - kiolvastam, ablakmosót, hűtővizet felöntöm max szintre, izzókat megnézem, ha kell kicserélem amit kell. Fékbetéteket átrakom itthon 7es imbusz meg pár kulcs kell csak hozzá, ilyen drága dolgot ne javítgassanak nekem aranyárba. Pecsét meg kell, kasznit alaposan vizsgálgassák meg rozsdailag, ha találnak vagy én találok az  garanciás 12 évig. Remélem 12K ból megúszom.

Offline TomiFiu

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 52
  • Segített?: +1/-0
Re: Karbantartás
« Reply #13 on: 2006 December 13, 10:47:47 am »
Kérdésem az lenne, hogy Budapest XI. kerületben (Gazdagrét) ill. környékén milyen megbízható komoly Ford márka szervíz van?
Eddig Sólymárra volt víve ahol fateromék cége közelében van Ford service és ők ugyan jók voltak, de most már messze van mert fater nem jár oda.
És a lakótelep alatt van Ford Dankó, de ő nem hivatalos kereskedő & szervíz hanem valami márkahű független. Nálla a középső fékláma izzó 1db=1200Ft volt .  Nem tudom, hogy ez drága-e mert ő is mondta, hogy meglepte az ára! (mert amikor mentem nem volt neki és másnapra hozott és addig ő se tudta az árát megmondani)
Segítségeteket előre is köszönöm!
« Last Edit: 2006 December 13, 10:55:13 am by TomiFiu »

Offline viktorwrz

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1015
  • Segített?: +29/-3
Re: Karbantartás
« Reply #14 on: 2006 December 13, 10:54:48 am »
Baloldalt a "Hasznos linkek" alatt megtalálod a magyaroszági márkaszervízek listáját.
« Last Edit: 2006 December 13, 10:57:25 am by viktorwrz »
Eddigi autóim:
Ford Mondeo Turnier 1.8 Zetec '96
Renault Express 1.9D '93
MB E200 aut. 2.2CDi (123LE) '06
WV Polo 1.9SDi '96
MB E220 T aut. Avangarde 2.2CDi (143LE) '00
Ford Mondeo Turnier 1.8TD '97
Ford Fiesta 1.1c MK3 '89
Trabant 601S '89
Trabant 601S '87