Author Topic: Kopogás  (Read 5110 times)

Ucsu

  • Guest
Kopogás
« on: 2011 May 22, 19:54:09 pm »
Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy találkozott-e már valaki olyan fura hanggal, ami a csomagtartó irányából lehet hallani. Pontosan nem tudom beazonosítani, hogy mi lehet, pedig fülelek szorgosan! :) Egy 2005-ös modellről lenne szó, ha valaki tudna valami ötletet adni megköszönném! :notworthy:

Offline Csipi

  • Adminisztrátor
  • *****
  • Posts: 2626
  • Segített?: +110/-7
Re:Kopogás
« Reply #1 on: 2011 May 22, 19:59:41 pm »
Ucsu, az "olyan fura hang"ot picit tudnád konkretizálni? :)
ildipontbretus kukac gmail pont com

Gaben81

  • Guest
Re:Kopogás
« Reply #2 on: 2011 May 22, 21:59:33 pm »
Nekem a furcsa hang jelen van mióta az autó megvan. 2004 év végi MK6. Pontosan nekem sem sikerült kitalálni, de olyan mintha a jobb hátsó ajtóból jönne. Ha kiveszem a kalaptartót, akkor is megvan, futómű látszólag rendben, pótkerék lerögzítve.

Nálam az "olyan fura hang" = mintha lógna, vagy kotyogna a jobb hátsó ajtó.

Én jobb híján megszoktam a vele való együttélést  :-\

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re:Kopogás
« Reply #3 on: 2011 May 23, 12:07:14 pm »
...

Nálam az "olyan fura hang" = mintha lógna, vagy kotyogna a jobb hátsó ajtó.

...

Lehet, hogy az ülés mozog.
Mk6 1.3 benzin

Gaben81

  • Guest
Re:Kopogás
« Reply #4 on: 2011 May 23, 13:02:33 pm »
Igen igazad lehet, hiszen a hátsó ülés lapja a jobb oldalon kicsit eláll a háttámlától, nem szorul be az alá, kb. egy ujjnyi hézag marad. A háttámla teljesen korrektül a helyén van.

Viszont ha ülnek hátul, akkor is hallani a hangot néha  :-\

Ucsu

  • Guest
Re:Kopogás
« Reply #5 on: 2011 May 26, 12:47:36 pm »
Annyit már sikerült kiderítenem, hogy nem a csomagtérből és nem a pótkerék környékéről hallom, mert kipakoltam mindent. :) Viszont! Hogy ne legyen olyan egyszerű(sok-sok kilóméter "teszteléstől), mintha a bal oldali futóműveimtől jönne a zaj. Hogy az első vagy hátsó az még nem tisztázott!:) Olyasmi hangja van külső hallásra, mintha 2 db vékony lemezt ütögetnék egymáshoz. Apró kátyúkon is eléggé észrevehető ez a csilingelő hang. Talán valami gömbfej meghibásodása okozhatja?
Most erre saccolok, mert lehúzott ablakkal jobban hallani a zaj irányát és helyét. Mennyivel egyszerűbb annak akinek nincs klímája és lehúzott ablaknál hamarabb észreveszi a zajok pontos helyét.  ;D Máskor majd így kezdem a hallgatózást, hogy nem klímázok! :)

Gaben81

  • Guest
Re:Kopogás
« Reply #6 on: 2011 May 26, 13:01:52 pm »
inkább lenne klímám  :P mert a lehúzott ablakkal hallgatózás nem sokat segít... Tapasztalat

viszont nekem egyértelműen a jobb oldalról jön a hang

Offline DVZs

  • Adminisztrátor
  • *****
  • Posts: 2064
  • Segített?: +56/-9
Re:Kopogás
« Reply #7 on: 2011 May 26, 13:18:06 pm »
Ilyen fémlemezes zörgésem nekem is van, a kipufogó fölötti hőszigetelő lemezek találkozásánál, bizonyos fordulaton.
Próbálgasd, hogy:
  • csak kátyún csinálja?
  • fékezéskor is?
  • sebességfüggő?
  • fordulatszámfüggő?
Végső esetben kérj meg valakit, hogy biciklizzen a hátsó keréknél menet közben, hátha meghallja... :D :D
D.V.Zs.

Gaben81

  • Guest
Re:Kopogás
« Reply #8 on: 2011 May 26, 13:26:14 pm »
Nem tudom Ucsu miket tapasztal ez esetben, nálam

 - nem kátyú függő (igaz, hogy sima, jó úton, pályán nem hallottam egyszer sem) ha egy picit töredezett az aszfalt az úton, az már bőven előhozhatja

 - fékezéshez nem köthető, burkolatfüggő (téli 175ös és nyári 205össel is hallani, nem gumi, nem felni)

 - sebességfüggő?hm... talán erre bólintanék egy kis határozatlant, azt mondanám hogy városi tempónál igen, 30 alatt, 90 fölött még nem hallottam

 - határozotan nem fordulatszámfüggő

Olyan hangja van mintha a hátsó ülésen egymáson lenne 2 db kicsit megvetemedett bútorlap ami el tud pattogni egymáson. Nem hangos, nekem nem nagyon zavaró, de ottvan az tény.
« Last Edit: 2011 May 26, 13:28:38 pm by Gaben81 »

Offline gaba6

  • Vezetett már fiestát
  • *****
  • Posts: 162
  • Segített?: +3/-1
  • gaba06
Re:Kopogás
« Reply #9 on: 2011 June 01, 14:49:18 pm »
Ugyanez nálam is megvan!Nem kátyú,nem rossz út,bárhol bármikor hallható lassú vagy gyors tempótól függetlenül.Tök mind1 az is hogy ablak letekerve vagy klima,Futómű megnézetve az jó.....szerintem egy fekete lyuk lehet mit gondoltok?Amugy engem nagyon zavar

Offline MK7GHIA

  • A mester
  • *****
  • Posts: 518
  • Segített?: +20/-2
Re:Kopogás
« Reply #10 on: 2011 June 18, 10:49:13 am »
Ilyen volt nekem 2008-as MK7-ben. Kátyú, fekvőrendőr stb. mind előhozta. Nekem szétszedték a hátsó ajtó zárját és teletömték zsírral.  ;D Elég epic, de azóta kuss van. Állítólag típushiba.
Jobb láb a gázon, bal láb a jobb lábon ;]