Author Topic: Gyorsításkor rángat a kocsi  (Read 50351 times)

zsoletti

  • Guest
Gyorsításkor rángat a kocsi
« on: 2007 April 20, 19:37:19 pm »
Sziasztok!

Egy két tapasztalatot szeretnék megosztani veletek. A Fiestám Mk6 gyorsításkor rángatott amig a 2000-es fordulatot el nem éri.Utána már nem volt gond vele ,előtte  tankoltam 20l  95-öst.Na most bizony szart tankoltam. Házi hibakód kiolvasást végeztem persze nem volt benne semmi. Na akkor benzinszűrő csere lesz de elötte kivettem a gyertyákat az 1. henger gyertyája nagyon eltért a többi színétől vettem hát 4.darabot és kicseréltem őket.A rángatás is megszűnt  ;D.
A benzinszűrőt nem cseréltem mert elég sz*r helyen van majd legközelebb.
Egy két fotót csináltam ha valakit érdekel felteszem őket.
Üdv: Zsoletti

[a csatolmány törölve]
« Last Edit: 2007 April 21, 11:51:24 am by zsoletti »

hidas69

  • Guest
Re: Gyorsításkor rángat a kocsi
« Reply #1 on: 2007 April 21, 10:03:15 am »
Hello!
Én is jártam ebben a cipőben,de nekem szürőt is cserélni kellet,mert olyan fehér trutyi is lett benne. Érdemes meg nézni hogy hol is tankolunk. Némelyik maszek benzin kútnál kaphatsz hozzá egy kis vízet is. >:( aztán :o.

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re: Gyorsításkor rángat a kocsi
« Reply #2 on: 2007 April 24, 12:08:54 pm »
Sziasztok!

Egy két tapasztalatot szeretnék megosztani veletek. A Fiestám Mk6 gyorsításkor rángatott amig a 2000-es fordulatot el nem éri.Utána már nem volt gond vele ,előtte  tankoltam 20l  95-öst.Na most bizony szart tankoltam. Házi hibakód kiolvasást végeztem persze nem volt benne semmi. Na akkor benzinszűrő csere lesz de elötte kivettem a gyertyákat az 1. henger gyertyája nagyon eltért a többi színétől vettem hát 4.darabot és kicseréltem őket.A rángatás is megszűnt  ;D.
A benzinszűrőt nem cseréltem mert elég sz*r helyen van majd legközelebb.
Egy két fotót csináltam ha valakit érdekel felteszem őket.
Üdv: Zsoletti
A fehér porcelánú gyertyát gondolod rossznak? Nekem úgy túnik, hogy ez egy működő gyertya, amelyiknek kisebb a hőértéke, mint a többié, és ezért jobban kiégett. Egyforma volt a gyertyák típuszáma?
Mk6 1.3 benzin

zsoletti

  • Guest
Re: Gyorsításkor rángat a kocsi
« Reply #3 on: 2007 April 24, 19:04:57 pm »
Hello a jobb szélső gyertyára gondoltam, az volt az 1-es hengerben én úgy láttam bár a fotóról nehezebb megállapítani.
Amúgy még az eredeti gyertyák ezek most cseréltem előszőr.A típusszáma egyforma.
Üdv :Zsoletti

Kuznyikov

  • Guest
Re: Gyorsításkor rángat a kocsi
« Reply #4 on: 2007 May 10, 20:22:17 pm »
Néha nekem is meg-meg "akad" az autó indításkor (első motor indítás után csak általában) Ennek nézzek utána? Lehet nekem ia a gyertya rossz? Vagy szakszervíz inkább? 11.000km van benne. Ez garis gond nem?

Üdv.

hidas69

  • Guest
Re: Gyorsításkor rángat a kocsi
« Reply #5 on: 2007 November 04, 16:02:17 pm »
...na mire jutottál?

Offline Kuti

  • Lacos
  • A mester
  • *****
  • Posts: 1743
  • Segített?: +33/-4
Re: Gyorsításkor rángat a kocsi
« Reply #6 on: 2007 December 20, 22:42:14 pm »
Elméletileg gyertyacsere a 60000km nél kell a Fordék szerint!
Astra vagy Fiesta!?
ui.: Saját helyesírási hibáimért előre kérek elnézést! :D

zoli

  • Guest
Re: Gyorsításkor rángat a kocsi
« Reply #7 on: 2007 December 20, 23:03:31 pm »
Elméletileg gyertyacsere a 60000km nél kell a Fordék szerint!

>>>vagy 36 hónap

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re: Gyorsításkor rángat a kocsi
« Reply #8 on: 2007 December 21, 13:05:27 pm »
Vannak olyan vélemények is, hogy a rézgyertyák nem bírnak annyit és ha elszállnak, tönkreteszik a trafót.
Én kb. 30000-nél kicseréltettem, de szemre tökéletes állapotban voltak.
Ellentmondásos.  :(
Mk6 1.3 benzin

koka

  • Guest
Re: Gyorsításkor rángat a kocsi
« Reply #9 on: 2008 January 14, 12:38:45 pm »
sziasztok.
nekem azert rángat mert szétment az alapjárati motor kábelja és ezért rossz üzenetet küld a kompjuternek nem kap elég anyagot ugyhogy nekem nem mindegy az oktán szám a tankolásnál.leg is a szer.szerint.ugyhogy irány a ford szer. kompjutert állitani. ???

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re: Gyorsításkor rángat a kocsi
« Reply #10 on: 2008 January 14, 13:48:12 pm »
Hát ez nem egészen világos  ???.

Hibás az alapjárati motor kábeled ? Akkor ki kell cserélni.

Vagy már kicserélted, de az eltárolt értékek miatt rossz a keverékarány? 8 km-es út alatt a komphuter teljesen elfelejti az előző értékeket.

Az a gyanúd, hogy alacsony a tankolt benzin oktánszáma? Hát velem is előfordul, hogy az összehasonlítási célra használt emelkedőn 4-esben 60-al bizonyos kutak benzinjeivel a motor alig hallhatóan csörög (vagy inkább cirreg). Van olyan kút, ami esetében ez minmális. Ott szoktam tankolni.  :)
A Fiestán tudtommal nem állítható az oktánszám.

Remélem segít ez az infó, mielőtt a szervízben kinyitod a pénztárcádat.  :)


Mk6 1.3 benzin

koka

  • Guest
Re: Gyorsításkor rángat a kocsi
« Reply #11 on: 2008 January 15, 17:19:59 pm »
hello.
köszi a véleményt. :notworthy:
de ha 8 km után elfelejti akkor miért rángat néhe.ha 98 tankolok akkor nem.
ha benyomom a kuplungot akkor leál a motor.de nem mindig.de független attol hogy hideg vagy meleg a motor.erre monták azt hogy el kell vinnem beállitatni mert rossz erteket kap.
napi 150 km megyek.vegyem le megint az aksi sarut hosszabb idore hatha az segit mert ezt is mondták egy ejszakát lent volt.de nem lett jobb.
???????????

Dugo

  • Guest
Re: Gyorsításkor rángat a kocsi
« Reply #12 on: 2008 January 15, 17:39:49 pm »
Helló koka!
Abban biztos lehetsz hogy ha rángat a kocsi az biztos nem az oktán számtól függ!Mer szerintem annak ahoz semmi köze!Inkább a komojútered be kersd a hibát vagy a kúto pancsolt üzemanyagot kapsz!

Offline dec14

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 48
  • Segített?: +1/-0
  • optimista
Re: Gyorsításkor rángat a kocsi
« Reply #13 on: 2008 January 15, 17:47:15 pm »
Üdv mindenkinek!

Ebből a négy gyertyából három db a sorban a 1-2-4 gyetya azonos üzemórát működött. Nézzétek meg a menetes részt, egyformán barnák, a porcelánokon is egyforma a lerakódás. Az első gy-nál a tömítettség nem volt jó mert a gy-test is barna, a töbinél nem. (kompresszió veszteség)
 A harmadik gyertya úgy néz ki mintha nem régen cserélték volna, hasonlítsátok össze a többivel.(menetet és a porcelánt)
dec14

Jesu

  • Guest
Re: Gyorsításkor rángat a kocsi
« Reply #14 on: 2008 January 15, 18:05:39 pm »
Üdv mindenkinek!

Ebből a négy gyertyából három db a sorban a 1-2-4 gyetya azonos üzemórát működött. Nézzétek meg a menetes részt, egyformán barnák, a porcelánokon is egyforma a lerakódás. Az első gy-nál a tömítettség nem volt jó mert a gy-test is barna, a töbinél nem. (kompresszió veszteség)
 A harmadik gyertya úgy néz ki mintha nem régen cserélték volna, hasonlítsátok össze a többivel.(menetet és a porcelánt)

Hmm. Es total igazad van. En meg ilyenen sosem gondolkodtam el a latottak alapjan.
Megint tanultam vmi ujat. Koszi!