Author Topic: Alvázvédelem  (Read 5058 times)

vizes

  • Guest
Alvázvédelem
« on: 2009 March 20, 21:05:00 pm »
Hali!

A héten voltam 3-éves szervizen és én is alánéztem az autó alá.
Megkérdeztem hogy ezeknek az autóknak mikor kell az alját alvázvédőzni?
Erre a szerelő azt felelte hogy ha az ő kocsija lenne már most megcsinálná.
Aztán megmutatta hogy csak bizonyos helyeken van lerücsizve, a többi helyen csak sima gyári
alapozóval van lefújva.

Szerintre ha olyan helyen sérül meg az alja ahol nincs rücsi akkor hamar elkezdhet rozsdálni.
Őszerinte az egész alját telibe kellene fújni alvázvédővel és akkor már jó lesz.

Na szerintetek igaza van, vagy csak pénzt akar keresni?
Azt mondta hogy ő olcsóba meg is tudja csinálni ,csak a szervízbe el ne szóljam magam!

Na most hogy is van ez? Egy 3-éves kocsit érdemes vagy kell-e alvázvédőzni?
(Hozzáteszem hogy az autó alján nincs hiba)

Offline TPoT

  • A Fiestás
  • *
  • Posts: 228
  • Segített?: +12/-1
Re: Alvázvédelem
« Reply #1 on: 2009 March 20, 21:51:18 pm »
Manapság nem úgy gyártanak kocsit (és sok egyéb mást), mint mondjuk 15éve.
Igaz, az alkalmazott anyagok és a gyártástechnológia rengeteget fejlődött-gondolok itt a galvanizált karosszériára és a jobbnál jobb festékekre-de nem szabad elfelejteni, hogy ma nem 20 évre gyártanak kocsit.
A fogyasztói társadalomnak hála-az autógyáraknak (és sajnos a márkaszervizeknek sem) érdeke, hogy minél tovább hibátlanul működő kocsikkal járkáljanak tulajdonosaik...........
.......Hiszen akkor senki nem venne másik/netán új autót és pangna a piac-nem nőne a profit.

(Persze, a válság miatt most amúgy is pang a piac-és tisztelet azon kevés szerviznek, ahol az ügyfél tartós megelégedése a cél-s ezért mindent meg is tesznek...)

Tehát nem hülyeség az, amit a csóka mond.
Én is le alváz-védőztetném a helyedben.....s mindezt még addig, amíg nincs egy rozsdafoltocska sem.
Mert, ha egyszer elindul a korrózió-az szinte lehetetlen megállítani.

Megéri ráfordítani azt az X összeget.

Ergo: Csak tessék, csak tessék!!!   ;)

tdci 1.4

  • Guest
Re: Alvázvédelem
« Reply #2 on: 2009 March 21, 10:49:34 am »
Az alvázvédelmet érdemes, és meg is kell csinálni lehetőleg az autó fiatal korában is! A kezelés tartósságát persze befolyásolhatja a megfelelő előkészítés,a használt anyag minősége, és az autót milyen útviszonyokon használjuk. [kavics felverődés ] Kicsit utána jártam a dolognak mert az autóim vételekor már felmerült, hogy lekezelem őket. Garanciális autót nem érdemes lekezelni mert ezzel elveszítjük a garanciát!!! Hihetetlen de nem szabad jobbá tenni az autót a gyári állapotánál! Ez röhej de így van. :) Azt látom itt az oldalon, hogy sokan hülyének nézik a szakikat. Pedig kérdezni nem szégyen, sokkal jobb mint ahogy sok fórumban látom, olvasom:    beszélnek emberek mint vakok a színekről. Ez van.

vizes

  • Guest
Re: Alvázvédelem
« Reply #3 on: 2009 March 21, 19:51:39 pm »
Akkor úgy néz ki hogy meg fogom csináltatni majd ha egy kicsit jobb lesz az idő.
Tudtok valami jó anyagot elfogadható áron?

Köszi a válaszokat

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Alvázvédelem
« Reply #4 on: 2009 March 21, 20:00:01 pm »
kérlek használd a keresőt! alvázvédelemről volt már nem 1 topic a fórumon. mellesleg fontos az alvázvédelem, én ecsettel felkenhetőt szoktam venni és magam kenem le a kocsi alját vele minden ősszel. (leginkább javítom az 1 év alatt keletkezett hibákat a tél előtt, ahol nem muszáj nem kenem).

vizes

  • Guest
Re: Alvázvédelem
« Reply #5 on: 2009 March 21, 20:02:19 pm »
Oké köszi és bocsi!

tdci 1.4

  • Guest
Re: Alvázvédelem
« Reply #6 on: 2009 March 21, 21:49:42 pm »
Szia vizes! 

Ajánlok nagyon szívesen csak azt mond meg, milyen technológiával szeretnéd az autódra felhordani az anyagot. Ha ecsetel évente gagyi anyagot mint sUdYe , akkor teljesen mindegy mivel kened össze az autódat. Bár szerintem kár lenne a szép autódért. Ha kompresszorral csinálod, csináltatod és sok évre tervezed akkor ezt is tudom elfogatható áron és minőségben ajánlani :        http://www.totallux.hu/hb_alvaz.html              A lényeg hogy olyan alvázvédőt válasz ami valamelyest rugalmas marad. A kerékjáratokból vedd ki a betéteket, és a kipufogó feletti hőterelőt is szereld le. Hisz nem csak a látható helyek fontosak. A hiedelemmel ellentétben mindenhol muszáj lekezelni. Bár ez a véleményem nem mindenki osztja  :) Azok a helyek a kritikusak ahova be tud rakódni a sár. Ez pedig nem szeret kiszáradni.

Üdvözlettel.: Tdci 1.4 :icon_salut:

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Alvázvédelem
« Reply #7 on: 2009 March 21, 23:04:13 pm »
ezzel egyetértek kivéve azzal hogy kár lenne érte. az első alvázvédőt fel kell hordani rendesen (és ugye ne felejtsük el gyárilag is kerül felhordásra az autókra egy réteg), és a hibákat kell kijavítani mindig! nekem közel 20 éves az autóm. mivel a pénzt nem sajnálom rá és nem szeretném hogy virágosodjon az alja, így alvázvédőzöm, ugyanis rendszeresen leér és sérül az alján a felvitt réteg. (piszok alacsony a kocsim) a gagyi anyag meg arra pont elég hogy évente kelljen javítani. A kompresszoros megoldás sem rossz, ha lenne kompresszorom meg helyem ahol megcsináljam, akkor azzal menne természetesen, mégiscsak jobb, de emiatt nem fogom elhordani mindig olyanhoz aki úgy néz az autómra hogy egy 20 éves sz*r, ennek már úgyis mind1 csak húzzuk le a lelkes tulajt. Klubokon kívül még nem sok másképp gondolkozó "szakemberrel" találkoztam. Sajnos ez pont olyan része az autó ápolásának amit én nem bíznék másra, csak magam csinálom. Az a tuti és én biztos hogy úgy csinálom meg hogy az jó is legyen. Sajnos ilyen téren rosszak a tapasztalataim. Amúgy tényleg azok a legfontosabb helyek ahol megülhet a kosz, de ez nem csak alvázvédőzésnél hanem autómosásnál is.

szerk, tudom nem 20 éves kocsiról van itt szó, de egy olyan emberre aki így vélekedik más AUTÓJÁRÓL, kedvencéről, én nem bíznám a zsír új kocsimat sem...
« Last Edit: 2009 March 21, 23:11:12 pm by sUdYe »

Offline Kuti

  • Lacos
  • A mester
  • *****
  • Posts: 1743
  • Segített?: +33/-4
Re: Alvázvédelem
« Reply #8 on: 2009 March 22, 09:48:05 am »
Kompresszor ha kel tudok szerezni. Hely meg mindig van!
Én már léttam kispolánál oldalára állították a kocsit és úgy szerelték az utcán! :)
Astra vagy Fiesta!?
ui.: Saját helyesírási hibáimért előre kérek elnézést! :D