Author Topic: Furcsa hang  (Read 23900 times)

Offline mrsmart

  • Újonc
  • *
  • Posts: 5
  • Segített?: +0/-0
Re: Furcsa hang
« Reply #30 on: 2010 July 21, 20:07:41 pm »
Szia Anibaba,

Köszi a választ.

Minden körülmény között rendesen tudsz indítózni?
Igen, sosincs vele gond.

Vagy simán csörög a motor, amig nem áll fel rendesen az olajnyomás...
Igen, pont olyan, bár nem tudom, ez mit jelent :D
Ha ez a gond, akkor van megoldás is rá? :)

AniBaba

  • Guest
Re: Furcsa hang
« Reply #31 on: 2010 July 21, 21:22:45 pm »
Időbe telik amig az olaj eljut mindenhova teljesen, ha pl. sűrűbb az olaj - így értendő.

Offline mrsmart

  • Újonc
  • *
  • Posts: 5
  • Segített?: +0/-0
Re: Furcsa hang
« Reply #32 on: 2010 July 21, 22:00:14 pm »
Hmmm, de az lehetséges, hogy nem mindig volt ilyen? Ha jól emlékszem az egyik olajcsere után vált ilyenné, de lehet, hogy ez már csak belemagyarázás... Azóta volt már 1-2, és mindig eredeti Ford-os került bele, de a probléma megmaradt :(

Lehet, hogy pont az a baj? Mármint, hogy az eredeti olajjal csinálja, míg egy hígabb változattal nem lenne érzékelhető? Illetve ez azon kívül, hogy idegesítő, okozhat problémát a motorban?
« Last Edit: 2010 July 22, 08:20:51 am by Csipi »

AniBaba

  • Guest
Re: Furcsa hang
« Reply #33 on: 2010 July 21, 22:16:55 pm »
Ha nem lenne normálisan kenés, az már feltűnt volna.
Jobban melegszik, hangosabb, csörög-zörög-köhög-prüszköl.
Illetve akár be is sülnének a dugók, de ez már nagy gyilkolás eredménye lenne.

Milyen motor van benne? Milyen olaj van benne? Mennyi km van a kocsiban? Milyen sűrűn cseréled az olajat?
Lehet nem az olajjal van a gond, hanem az olajpumpával - bár akkor ld. fentebb...

Mivel 1-2 mp után elhallgat én olajra gondolok, de lehet akár más dolog is, sok zörögnitudó sz*r van a motortérben, 99%-át én se ismerem :D

Jöjjön már valami okos, azt szóljon, ha hülyeséget beszélek... :)

Offline Bobak

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 22
  • Segített?: +3/-0
Re: Furcsa hang
« Reply #34 on: 2010 July 22, 06:06:14 am »
Helló!

Szerintem az "érdekes hangok" topikot is olvasd át!

"A vilĂĄgon 10 fĂŠle ember lĂŠtezik. Aki ismeri a binĂĄris szĂĄmokat, ĂŠs aki nem. "

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re: Furcsa hang
« Reply #35 on: 2010 July 22, 11:49:45 am »
Nekem volna egy tippem.

Én akkor szoktam ilyen hangot hallani kb. 1-2 másodpercig, amikor olajcsere után először ujraindítják az autót.
Olajcserekor mindenhonnan lefolyik az olaj, a szelephézagot állító hidrotőkékből is. Meg azt hiszem, hogy a láncfeszítő is hidraulikus. Amíg ezeket újra feltölti az olaj, addíg hallatszik a csörgés.

Normál körülmények között az olajszűrőben van egy visszacsapó szelep, ami az olaj lefolyását megakadályozza. (Legalábbis úgy tudom, hogy ez a szelep ott van.)
Lehet, hogy az olajcserekor olyan olajszűrőt kaptál, amiben ez a szelep hibás.

« Last Edit: 2010 July 22, 11:53:56 am by fiesta2002 »
Mk6 1.3 benzin

Offline RedFish

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 43
  • Segített?: +2/-0
Re: Furcsa hang
« Reply #36 on: 2010 July 22, 13:09:53 pm »
Nemrég volt olajcseréd. Szerintem. És a hiba az lesz hogy rossz minőségű olajszűrőt raktak bele mert nincs benne nyomásszabályzó és visszacsapó szelep. Ezért visszafolyik minden olaj ha leállítod és idő kell neki amíg újra megtelik. Mihamarabb cseréld le az olajszűrőt és megszűnik a problémád.

Offline mrsmart

  • Újonc
  • *
  • Posts: 5
  • Segített?: +0/-0
Re: Furcsa hang
« Reply #37 on: 2010 July 22, 19:34:55 pm »
Sziasztok,

Köszi a sok tippet :)
Általában évente szoktam cserélni, mert 15e km körül megyek. 3 éve van nálam a kocsi, így a 3. olajcserén vagyok túl, de annak is már pár hónapja.
Ha emlékeim nem csalnak, mikor megvettem az autót, akkor nem volt ilyen gond, és sztem rögtön az első olajcsere után jelentkezett valamikor... Ezt követően kaptam a tippet, hogy lehet, h olaj a hibás. Utána már a Cromax-on keresztül rendeltem egy olajcsere csomagot (5w30), de azzal sem javult. Majd újból tőlük vettem, de megint változatlan a helyzet. Lehet, h utángyártott az olajszűrő, és az a gond? Megkönnyebülést hozna, mert már eléggé idegesít, és senki nem tudott javasolni eddig semmit :)

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re: Furcsa hang
« Reply #38 on: 2010 July 23, 10:41:56 am »
Lehet, hogy a Cromax-osok meg tudják mondani, hogy van-e visszacsapószelep az utángyártott szűrőben. Pl. a Fehérvári úti boltban elég készségesek szoktak lenni.

A gyári szűrő sem drága, és ha most lecseréled a szűrőt, nem fog az összes olaj kifolyni, csak kb annyi, amennyi a szűrőben van.
Mk6 1.3 benzin

Offline Mocka

  • Újonc
  • *
  • Posts: 10
  • Segített?: +0/-0
  • Kicsim
Re:Furcsa hang
« Reply #39 on: 2011 March 10, 14:20:43 pm »
Sziasztok!

Nekem is van egy furcsa a hang, de szerintem beltéri karosszéria zörej. A jobb első ajtómban valami zörög. Zötykölődős úton is, és hangosabb zene hallgatásnál a basszus is rázza.
Persze tudom ebből nehéz megmondani, hogy vajon mi ( ablak, valami csavar, vagy a zár).

Kérdésem a következő: Hogy bontom le az ajtó műanyag elemeit?

Offline Csipi

  • Adminisztrátor
  • *****
  • Posts: 2626
  • Segített?: +110/-7
Re:Furcsa hang
« Reply #40 on: 2011 March 10, 14:22:43 pm »
1: Milyen jellegű a zörgés? (kopogás, "nyiszorgás", stb...)
2: Biztos, hogy jobb első ajtó?
3: Akkor is hallod ha esős idő van?
ildipontbretus kukac gmail pont com

Offline Mocka

  • Újonc
  • *
  • Posts: 10
  • Segített?: +0/-0
  • Kicsim
Re:Furcsa hang
« Reply #41 on: 2011 March 10, 14:31:44 pm »
Nekem 3-ajtós a kocsim, nincs hátul ajtóm.
A zaj pedig két féle típusú. Az egyik lötyögő hang. ( elsőre azt hittem a  fém belső kilincsem lötyög, de nem, pedig hangjában olyan  ). A másik pedig olyan nyiszogó hang, leginkább a 6 db os 1.5L es ásványvizes csomagolás hangjára emlékeztet amikor mozgatjuk.

A zörgős hang  időjárás független, inkább útviszonyfüggő, a nyikorgó hang passz. Az összes ajtó tartó csavarom megvan húzva.
 Hogy tudnám leszedni az ajtó "kárpitot"?

Offline Csipi

  • Adminisztrátor
  • *****
  • Posts: 2626
  • Segített?: +110/-7
Re:Furcsa hang
« Reply #42 on: 2011 March 10, 14:47:57 pm »
A másik pedig olyan nyiszogó hang, leginkább a 6 db os 1.5L es ásványvizes csomagolás hangjára emlékeztet amikor mozgatjuk.

Erre gondoltam.. :)

http://fiestaklub.hu/forum/index.php?topic=535.0

A nyiszorgás oka a kézifékkötél.
Ennek van egy U alakú "helye" a kasztniban az alvázon, ahova egy "gumigyűrű"szerű gallérral van rögzítve.
Ez adja azt a hangot.
Vagy ki kell szedni a kötelet a "helyéről", és odafogatni gyorsbilinccsel valamihez, vagy jól be kell zsírozni azt a gumi"gallért"...
Ha esős-nedves idő van, nem nyiszorog, csak száraz időben...
« Last Edit: 2011 March 10, 14:49:52 pm by Csipi »
ildipontbretus kukac gmail pont com