Author Topic: Furcsa hang  (Read 23904 times)

Offline Brigus

  • Klubtag
  • *****
  • Posts: 555
  • Segített?: +11/-3
Re: Furcsa hang
« Reply #15 on: 2009 April 03, 10:46:10 am »
majd szombaton leprobáljuk a forgatókönyvet ;D  :laugh:

Offline Bobak

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 22
  • Segített?: +3/-0
Re: Furcsa hang
« Reply #16 on: 2009 May 16, 12:38:30 pm »
Brigus! Nálad mi lett a vége??
A fura hang most kezdett nekem is előjönni csak azért kérdem... és a szervíz vezérmű-láncot akar cserélni! Valahogy nem akarok hinni nekik... :( 50.000 km után...

"A vilĂĄgon 10 fĂŠle ember lĂŠtezik. Aki ismeri a binĂĄris szĂĄmokat, ĂŠs aki nem. "

vargagabi

  • Guest
Re: Furcsa hang
« Reply #17 on: 2009 May 16, 17:22:57 pm »
Sziasztok!Kedves Brigi,Csipi!
Fiestánál ezek szoktak hangot adni:
                                                  Diesel: -Porlasztócsúcs mellett kifúj(ütemes,gyorsuló ciccegés,kipu szag a kocsiban)
                                                            -Segédberendezés hajtószíj széle leválik,és ott verdődik.(szíj,generátor csere)
                                                            -váltó,halk visítás,morgás,kinyomott kuplungnál megszűnik(váltót túl kell tölteni,és megszokni,sajátosság,MK8 is ilyen)
                                                             -vízpumpa,főleg melegen,alapjáraton(fagyállót sűríteni -25fok alá,megszokni,sajátosság)
                                                             - Szervósziattyú,alapjáratongyengébb szervóhatás(szivattyú cs.)
                                                   Benzin:-vízpumpa,u.a.
                                                             -váltó ,u.a.

Persze így ,hogy nem is hallom,elég nehéz.

Csipinek igaza van,assistance bevisz,csereautó.
                                                             
 
                                                       

Offline Vadika

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1317
  • Segített?: +49/-4
Re: Furcsa hang
« Reply #18 on: 2009 May 17, 02:31:11 am »
Sziasztok!Kedves Brigi,Csipi!
Fiestánál ezek szoktak hangot adni:
                                                  Diesel: -Porlasztócsúcs mellett kifúj(ütemes,gyorsuló ciccegés,kipu szag a kocsiban)
                                                            -Segédberendezés hajtószíj széle leválik,és ott verd?dik.(szíj,generátor csere)
                                                            -váltó,halk visítás,morgás,kinyomott kuplungnál megsz?nik(váltót túl kell tölteni,és megszokni,sajátosság,MK8 is ilyen)
                                                             -vízpumpa,f?leg melegen,alapjáraton(fagyállót s?ríteni -25fok alá,megszokni,sajátosság)
                                                             - Szervósziattyú,alapjáratongyengébb szervóhatás(szivattyú cs.)
                                                   Benzin:-vízpumpa,u.a.
                                                             -váltó ,u.a.

Persze így ,hogy nem is hallom,elég nehéz.

Csipinek igaza van,assistance bevisz,csereautó.
                                                             
 
                                                      

Azért ezek igazán meredek dolgok ....
Mindenkinek Fiestát :D 
Vagy Zum Zum   :D

- Ki az abszolút irigy?
- ???
- Aki azért nem kefél, hogy a másik ne élvezzen

Offline Bobak

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 22
  • Segített?: +3/-0
Re: Furcsa hang
« Reply #19 on: 2009 May 18, 18:32:31 pm »
Sziasztok!

Megjöttem egy ajánlott szerelőtől. Levettük az ékszíjat és a fura hang így is megmaradt... azaz a motorból jön.  :-[
Innentől fogva maradt a vezérműlánc és a feszítő. Van valakinek infója, hogy egyben kell-e cserélni vagy külön is lehet? Esetleg valami honlap, ahol utána tudnék nézni az alkatrészek árainak?

Valakinek esetleg tapasztalat erről??

ui: kb 2 hét múlva megnézi nekem a lánc kopottságát (le kell venni a szelepfedelet hozzá) és esetleg eldöntjük, hogy csak a feszítőt cseréljük-e ki ha lehet egyáltalán...
"A vilĂĄgon 10 fĂŠle ember lĂŠtezik. Aki ismeri a binĂĄris szĂĄmokat, ĂŠs aki nem. "

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re: Furcsa hang
« Reply #20 on: 2009 May 19, 12:53:41 pm »
A UNIX-nál találtam vezérműláncot.

A www.cromax.hu-n és awww.nagyauto.hu-n nincs a honlapon, de telefonon biztos mondanak árat.

Szerintem azt is megmondják, hogy egybe szokták-e cserélni.
Mk6 1.3 benzin

farago.tamas

  • Guest
Re: Furcsa hang
« Reply #21 on: 2009 May 20, 15:01:41 pm »
Sziasztok!

Nekem is hasonló problémám van kb. 90-95e km -nél jelentkezett a hang olyan mint mikor vmi csapágy surlódik.
Ekkor még garis volt az autó így bevittem a szervízbe.
Szaki hallgatja, sztetoszkóppal, meg füllel. Majd az elég kopott szíjra ráfúj vmilyen spray -vel.
Hóhó. Ekkor csodák csodájára a ciripelő hang megszünt. :)
Mivel a szíj már eléggé viseltes volt, kapott egy újatt. Ezt már otthon csináltam, egyedül.(nem olyan nehéz)
Viszont azóta is hallom a hangot.
Mivel engem is zavar, így elvittem egy másik helyre, ahol a következők történtek:
Hosszbordásszíj at levettük, motor beindítottuk, semmi hang.
Generátort átforgattuk, semmi.
A főtengely végén lévő tárcsát kitisztítottuk.(hátha ott van vmi piszok)
Átnéztük a vezető és a feszítő görgőket.
A vezetőgörgővel és a feszítőgörgővel minden rendben volt nem kotyog nyikorog.
Viszont!
Annyi kis hibát vettünk észre, hogy a feszítőgörgőn lévő műanyagon keresztben, kis kitüremkedések(barázdák) vannak rajta. Barázdás felülete. Gondolom ezeken csúszhat meg a szíj mikor felmelegszik.
(Most már ismét látszik a szíjon is hogy hol vannak a görgőn barázdák)
Az adja a cicergő hangot, mivel itt meg egy kis vizet kapott a szíj és elhallgatott.

Az egészben az a poén, hogy ezt a kis csapágyat külön nem lehet kapni a rugótól, csak egyben (kb 22-23e Ft gyári). (hiába lehet leszerelni róla)

Igy marad a hang, míg nem jön a nagyszervíz. (Akkor az egész kör szíjjastul, görgőstül megy a kukába)

Bocsi, hogy kissé hosszúra sikeredett :)

Offline Bobak

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 22
  • Segített?: +3/-0
Re: Furcsa hang
« Reply #22 on: 2009 May 20, 16:24:16 pm »
Hmm... jelenleg örülnék ha ez lenne a gond nekem is... de így most megy a nyomozás, hogy pl lehet-e külön cserélni a láncfeszítőt...
"A vilĂĄgon 10 fĂŠle ember lĂŠtezik. Aki ismeri a binĂĄris szĂĄmokat, ĂŠs aki nem. "

Offline Devla

  • Fiesta rajongó
  • **
  • Posts: 255
  • Segített?: +8/-0
Re: Furcsa hang
« Reply #23 on: 2009 May 20, 20:36:15 pm »
nálam legutobb az jött ki,h amikor felhajtok a fekvörendörre akkor a bal oldalrol hallok egy olyan szuszogásszerü hangot, mintha eresztene a gumi. de utána megnéztem a guminak semmibaja. nemtudjátok véletlenül ez mitöl lehet? én még a lengéscsillapitora gondoltam.

Offline Vadika

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1317
  • Segített?: +49/-4
Re: Furcsa hang
« Reply #24 on: 2009 May 20, 20:45:32 pm »
nálam legutobb az jött ki,h amikor felhajtok a fekvörendörre akkor a bal oldalrol hallok egy olyan szuszogásszerü hangot, mintha eresztene a gumi. de utána megnéztem a guminak semmibaja. nemtudjátok véletlenül ez mitöl lehet? én még a lengéscsillapitora gondoltam.

Szerintem jól gondolod  ;)
De lesznek itt profibbak is  és ők tuti tudják mi is az  ;)
Mindenkinek Fiestát :D 
Vagy Zum Zum   :D

- Ki az abszolút irigy?
- ???
- Aki azért nem kefél, hogy a másik ne élvezzen

Offline mrsmart

  • Újonc
  • *
  • Posts: 5
  • Segített?: +0/-0
Re: Furcsa hang
« Reply #25 on: 2010 July 21, 12:34:10 pm »
Sziasztok,

Nekem olyan problémám van, ami csak hideg indításnál jelentkezik. Szóval indítás után elég hangos zörgés hallatszik a motortérből, egyértelműen olyan, mintha a lánc nem lenne elég olajos. Kb. 1-2 mp. után hirtelen meg is szűnik a zörej.
Tegnap megnéztem, levettem az olajbeöntő sapit, és azt láttam, hogy a lánc nem ér bele semmiféle olajba (tök üres a "tartály")... Emlékeim szerint ez mikor legelőször néztem, nem így volt... Rosszul emlékeznék, vagy tényleg nem kell ott olajnak lennie? A nívópálca viszont jó olajszint magasságot mutat.

Köszi a válaszokat előre is.

Offline yogixr2i

  • A Fiestás
  • *
  • Posts: 231
  • Segített?: +1/-2
Re: Furcsa hang
« Reply #26 on: 2010 July 21, 15:29:34 pm »
hali mrsmart.ha leveszed az olajbeöntö sapit akkor ott nemigazán látsz olajat max olajos dolgokat... ;D ;)hamár a szelepdekni uszik az olajtol akkor már kicsit sok az olaj nem? ;)
A nőknek csakis a belső értékek számítanak. Pl. klíma,füthetö bőrülés, világított piperetükör, dönthető ülés, stb...

Offline mrsmart

  • Újonc
  • *
  • Posts: 5
  • Segített?: +0/-0
Re: Furcsa hang
« Reply #27 on: 2010 July 21, 15:46:19 pm »
akkor már kicsit sok az olaj nem? ;)

Szia yogixr2i,

Most biztos azt hiszed, hogy értek hozzá :) Ha a hozzászólásomból nem derült volna ki, akkor nem, nem értek hozzá :)
Tipped lenne arra, hogy mitől van ez a hang?

Offline yogixr2i

  • A Fiestás
  • *
  • Posts: 231
  • Segített?: +1/-2
Re: Furcsa hang
« Reply #28 on: 2010 July 21, 16:35:03 pm »
nemtudom.nekem nem láncos a motorom hanem szijas.de ha a tied láncos akkor lehet a láncfeszitö a rossz..de tuti van itt valaki aki tudni fogja rá a választ ;) amugy milyen fityo?motor?
A nőknek csakis a belső értékek számítanak. Pl. klíma,füthetö bőrülés, világított piperetükör, dönthető ülés, stb...

AniBaba

  • Guest
Re: Furcsa hang
« Reply #29 on: 2010 July 21, 19:52:13 pm »
Szia yogixr2i,

Most biztos azt hiszed, hogy értek hozzá :) Ha a hozzászólásomból nem derült volna ki, akkor nem, nem értek hozzá :)
Tipped lenne arra, hogy mit?l van ez a hang?

Minden körülmény között rendesen tudsz indítózni?
A zörgőhang lehet attól is, hogy az önindítóban beragad a bendix.

Vagy simán csörög a motor, amig nem áll fel rendesen az olajnyomás...