Author Topic: Furcsa hang  (Read 23898 times)

zolee0307

  • Guest
Furcsa hang
« on: 2007 January 11, 09:22:38 am »
Sziasztok!

Nemrég vettem észre, hogy a generátor felől (legalább is én onnan hallom) érdekes, éles hangú kattogás, kelepelés hallható. Érdekes módon, ha városban megyek, akkor ez nem jön elő, viszont hosszab út után előjön. A szervízbe elvittem, de akkor nem jött elő ez a hang.

Valaki találkozott már hasonlóval?
Egyébként 1.4 benzines. 

Offline Kuti

  • Lacos
  • A mester
  • *****
  • Posts: 1743
  • Segített?: +33/-4
Re: Furcsa hang
« Reply #1 on: 2007 January 11, 10:49:44 am »
Igen ártándról hazafele Hatvan magasságában az M3-aso nyáron é is halottam, de csak akkor és azóta sem hallom, a szervízbe persze nem produkált ilyen hangott úgyhogy nem tudok mit csinálni vele (1.4 benzines)
Astra vagy Fiesta!?
ui.: Saját helyesírási hibáimért előre kérek elnézést! :D

roberttoldi

  • Guest
Re: Furcsa hang
« Reply #2 on: 2007 January 12, 12:33:47 pm »
Sziasztok!

Nekem épp fordítva van városi menetben(leginkább hirtelen :) kigyorsítánál) hallani vmi hasonló zörejt, országúti tempónál viszont semmi gond(1.3 benzin;1500km után). ???
A másik furcsa hangot hidegindításkor adja le a kicsike,( mintha vmi lemezburkolat nem lenne rendesen rögzítve); "melegindításkor" pedig már normális hangot ad a motor ???

Du-n megyek szervízbe kiváncsi leszek találnak-e vmit?

Offline Kuti

  • Lacos
  • A mester
  • *****
  • Posts: 1743
  • Segített?: +33/-4
Re: Furcsa hang
« Reply #3 on: 2007 January 12, 14:53:40 pm »
A pénztálcádon kivéve semmit ;D
Astra vagy Fiesta!?
ui.: Saját helyesírási hibáimért előre kérek elnézést! :D

Sziszko

  • Guest
Re: Furcsa hang
« Reply #4 on: 2007 January 13, 13:45:35 pm »
Ha általában ez a kelepelés hosszú úton, tartos magas fordulaton, nagy sebességnél ézleled, akkor inkább hidrotökére tippelnék! magasabb fordulaton vagy nagyobb sebességnél a hidrotöke hátránya hogy felpuhul kevesebb olaj járja át.  Esetleg még az is elöferdülhet hogy nem megfelelö az olajszint és magas fordulaton szintén nem kapp megfelelő mennyiségü olajat!



 :-X

zolee0307

  • Guest
Re: Furcsa hang
« Reply #5 on: 2007 January 15, 15:28:39 pm »
Sziasztok!

Az olajszint az jó, pont tegnap néztem meg.
Vagy esetleg az olajjal lenne baj? Castrol TXT Softec plus 5w-30 van most benne, de mindenhol azt mondják, hogy ettől az oljatól nem lesz semmi baja. Viszont azt néztem, hogy 9000 km-t mentem az utolsó olajcsere óta és az olaj nem tök fekete, hanem még lehet rajta látni az olaj színt.

roberttoldi

  • Guest
Re: Furcsa hang
« Reply #6 on: 2007 January 15, 16:02:38 pm »
A pénztálcádon kivéve semmit ;D


Szerencsére ahhoz nem nyúltak igaz a zörejre sem tudtak mit mondani - hacsak azt nem hogy az 1 hónapos kocsin cseréljem le az 1 hónapos MICHELEN téli gumit, mert az okozhatja a zörejt -
 :D :D :D :D :notworthy:

Megyek egy másik szervízbe...........

Dodó

  • Guest
Re: Furcsa hang
« Reply #7 on: 2008 January 19, 17:49:17 pm »
Szia! Én is hallok fura hangokat, igaz csak hidegindításnál! Sajna fogalmam sincs mi az. Jó, az én verdámba már 50000km van.
« Last Edit: 2008 January 19, 18:29:37 pm by viktorwrz »

Offline dec14

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 48
  • Segített?: +1/-0
  • optimista
Re: Furcsa hang
« Reply #8 on: 2008 January 20, 16:36:35 pm »
Üdv!

Az előző autómnál is volt egy ilyen jelenség, a generátor csapágya adta a hangot.
Levettem a generátor ékszíjat, és megmozgattam az ékszíjtárcsát le-föl és lógott a tegely.
Ki szedtem a csapágyat és össze volt szaladva az összes golyó, egyszerűen eltűnt a csapágykosár. Nagyobb fordulatnál a tengelyen eloszlik a távolság a golyók között és ezért szűnik meg a hang, és ha pont úgy állsz le, neked sem fog lógni a tengely.
Ha lenn van az ékszíj forgasd meg egy párszor és akkor ha hibás, meglessz a baj oka.
Ez csak egy tipp.

AVE!
dec14

Offline Brigus

  • Klubtag
  • *****
  • Posts: 555
  • Segített?: +11/-3
Re: Furcsa hang
« Reply #9 on: 2009 April 03, 10:12:50 am »
sziasztok!

sajna, az én automnál is jelentkezett nemrégiben  a motortél felől, egy beazonosíthatalan surlódó, kattogó hang! ez csak akkor fordul elő, ha (üresben is), nyomom a gázt. és ahogy erősebben nyomom a pedált annál gyorsabb ez a hang! menet közben nem hallom, mivel a kinti zajok elnyomják! vajon mi lehet a baj???

tegnap voltam Petrányiéknál, két ora várakozás, kocsit visszaadják, válasz, hogy nem tudják mi a baja a gépezetnek! és hogy vigyem vissza egy hosszabb kivizsgálásra! jo mi? cseppet sem voltam ideges!  >:( :'(

Megtudja nekem vki mondani, ha egy autó garanciás, akkor adnak csereautot??? vagy ez minek a függvénye???

Offline Kuti

  • Lacos
  • A mester
  • *****
  • Posts: 1743
  • Segített?: +33/-4
Re: Furcsa hang
« Reply #10 on: 2009 April 03, 10:28:52 am »
Csak akkor adnak cserekocsit, ha:
-olyan hiba van, hogy elnézést, életveszélyes, mi hibánk, kárpótolhatjuk-e vele;
-ha fizetsz érte!
sajnos :(
Astra vagy Fiesta!?
ui.: Saját helyesírási hibáimért előre kérek elnézést! :D

Offline Brigus

  • Klubtag
  • *****
  • Posts: 555
  • Segített?: +11/-3
Re: Furcsa hang
« Reply #11 on: 2009 April 03, 10:33:28 am »
kisvirágos!!!!  ;D

Offline Csipi

  • Adminisztrátor
  • *****
  • Posts: 2626
  • Segített?: +110/-7
Re: Furcsa hang
« Reply #12 on: 2009 April 03, 10:36:48 am »
Na:
Ha beviszed az autót, elszöszölnek vele és 4 nap után aszongyák, hogy még nem találták, akkor kérheted hogy a szervíz biztosítson Neked csereautót (de nem nagyon szoktak...)
Assistance: ha kihívod őket, első körben megpróbálják beindítani, autó beindul, assistance beint és elhúz...

szóval, Brigus, amit én javaslok: Hívd fel a Ford Assistance-ot, verd ki a balhét, hogy már többször csinálta ezt a kocsid, a bizalmad elveszett, nem mersz vele továbbmenni mert félsz hogy lepukkansz, és szállítsák be ŐK a kocsit, kicsit hisztizz  ;) ez nekünk nőknek úgyis jól megy  ;) :laugh:
Telefonban tisztázd hogy Neked szükséged van egy csereautóra, jól magyarázd meg!!!! Elvileg 3 vagy 4 napra biztosít az Assistance ingyenes csereautót (nem biztos hogy azonnal megkapod, valszeg pár óra múlva... nekünk is így volt mikor az egyik rönő kigyulladt  :o ;D)
3-4 nap alatt pedig remélhetőleg megtalálják a hiba okát....
ildipontbretus kukac gmail pont com

Offline Brigus

  • Klubtag
  • *****
  • Posts: 555
  • Segített?: +11/-3
Re: Furcsa hang
« Reply #13 on: 2009 April 03, 10:43:01 am »
köszike Csipi a jó tanácsot! rajta leszek az ügyön az tuti!  ;D

Offline Csipi

  • Adminisztrátor
  • *****
  • Posts: 2626
  • Segített?: +110/-7
Re: Furcsa hang
« Reply #14 on: 2009 April 03, 10:44:05 am »
Hajráhajrá! Hiszti-agysejt bekapcs oszt usgyi  :angry4: ;) :P :laugh:
ildipontbretus kukac gmail pont com