Author Topic: fed. komputer  (Read 20129 times)

Vera

  • Guest
fed. komputer
« on: 2008 October 07, 08:51:42 am »
Sziasztok!
A napokban vettem át az új autómat, Fiesta Color 1,4 automata váltóval. Van benne "fedélzeti" computer ami mutatja az átlag fogyasztást, megtehető km-t stb.
A kézikönyv szerint a pillanatnyi fogyasztást is mutatnia kellene, de ez nem jön elő. Lehet valamit csinálni vele?

 

Offline bitmester

  • Vezetett már fiestát
  • *****
  • Posts: 180
  • Segített?: +1/-0
Re: fed. komputer
« Reply #1 on: 2008 October 07, 09:15:10 am »
Szia!

A kézikönyvben nincsen benne?

Vera

  • Guest
Re: fed. komputer
« Reply #2 on: 2008 October 07, 11:03:29 am »
A kézikönyvben az van benne, hogy az indexkar végén lévő gombbal tudok váltani a funkciók között. Átlagos Km-Átlagos fogyasztás- Megtehető km-Pillanatnyi fogyasztás. De nyomkodom és a pill. fogyasztás nem jön.

Offline Harlequin

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 99
  • Segített?: +4/-34
Re: fed. komputer
« Reply #3 on: 2008 October 07, 13:07:24 pm »
Milyen az autómataváltó? elégedett vagy vele? Gyorsításnál visszakapcsol rendesen?

RyAn

  • Guest
Re: fed. komputer
« Reply #4 on: 2008 October 07, 17:41:21 pm »
A kézikönyvben az van benne, hogy az indexkar végén lévő gombbal tudok váltani a funkciók között. Átlagos Km-Átlagos fogyasztás- Megtehető km-Pillanatnyi fogyasztás. De nyomkodom és a pill. fogyasztás nem jön.

biztos h van benne fedélzeti komp?

ha tudsz tegyél fel a kijelzőről egy képet arról megtudjuk mondani!

Offline RoliST

  • Ült már fiestában
  • ****
  • Posts: 127
  • Segített?: +5/-2
Re: fed. komputer
« Reply #5 on: 2008 October 07, 17:56:32 pm »
A fiesta fed.komputere nem jelzi ki a pill fogyasztást. Az enyém is olyan. Ne keresd.

norbert8210

  • Guest
Re: fed. komputer
« Reply #6 on: 2008 October 07, 18:06:19 pm »
Nekem viszont működik mint mindenkinek de csak úgy hogy a pillanatnyit lenullázod menet közben addig mér míg el nem kapcsolod vagy le nem állítod a kocsit én egyhuzamba teszteltem 600km egy huzamban de csak nevet az ember mert ha emelkedőn oda léptem úgy pőrgött mint a fordulatszámmérő a kis ge...csak idegesítenéd vele magad viszont arra jó lehet hogy megnézd mi az optimális sebesség másra nem igazán. ;D

Offline RoliST

  • Ült már fiestában
  • ****
  • Posts: 127
  • Segített?: +5/-2
Re: fed. komputer
« Reply #7 on: 2008 October 07, 18:10:19 pm »
Akkor most jól beégtem!   ::) :laugh: ;D

norbert8210

  • Guest
Re: fed. komputer
« Reply #8 on: 2008 October 07, 18:16:38 pm »
Én is csak véletlen jöttem rá na ;)

Vera

  • Guest
Re: fed. komputer
« Reply #9 on: 2008 October 08, 09:01:39 am »
Még nem vezettem eleget, de azt már tudom, hogy nem reagál lassabban mintha kézzel váltanék. Az előző Fiestám is 1,4--es volt kézi és idáig nem érzem, hogy lomhább lenne az automata váltó miatt. Csak az zavar, hogy ötösbe csak hatvan felett hajlandó felkapcsolni (fogyasztásban nem tudom mit jelent városban), a fogyasztásbeli különbségről még korai lenne írni.

Egyébként a Mondeonkban a Ford Ivanicsnál aktiválni tudták a pill. fogyasztást, ami be volt építve csak a németek úgy gondolták ez nem kell a magyaroknak, mint a lábtér világitás, ami szintén ki volt építve csak két darab 20 Ft-os izzót kellett betenni a foglalatba és máris Ghia felszereltségű lett az autó. 

Offline Harlequin

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 99
  • Segített?: +4/-34
Re: fed. komputer
« Reply #10 on: 2008 October 08, 15:50:41 pm »
Még nem vezettem eleget, de azt már tudom, hogy nem reagál lassabban mintha kézzel váltanék. Az előző Fiestám is 1,4--es volt kézi és idáig nem érzem, hogy lomhább lenne az automata váltó miatt. Csak az zavar, hogy ötösbe csak hatvan felett hajlandó felkapcsolni (fogyasztásban nem tudom mit jelent városban), a fogyasztásbeli különbségről még korai lenne írni.



A gyári adat szerint 2deci a különbség, tehát max fél liter.

djbaro

  • Guest
Re: fed. komputer
« Reply #11 on: 2008 October 08, 19:55:46 pm »
sziasztok ez engem is érdekelne mert nekem is van fed copm  de nekem nincs az indexkaron semmi 2006/7 havi ghia a kocsi csak 2 gomb van a műszerfalon az egyikel nullázom a kilóméter meg azzal megyek a szervízmenübe a másikkal meg az időt mutatja én nem találtam fogyasztási adatokat meg km adatokat meg átlagfogyit sem! hogyis van ez?
ha menet közben nullázok akkor mi is történik?
köszönöm!

RyAn

  • Guest
Re: fed. komputer
« Reply #12 on: 2008 October 08, 19:58:55 pm »
ha nincs semmi a karon akkor nincs fedélzeti comp benne!

djbaro

  • Guest
Re: fed. komputer
« Reply #13 on: 2008 October 09, 04:33:49 am »
nincs?
de azt kiírja hogy menyit tudok még elmenni!
meg motorhőfok hibakódok meg ilyesmik vagy ezt mind kiírja,nemhiszem


ja mégvalami nektek világít az olajnyomásjelző kis olajoskanna mikor ráadjátok a gyújtást?
mert nekem nem de a led tesznél sem világít lehet kivan égve az égő? ha igen hogy tudom kicserélni?
« Last Edit: 2008 October 09, 04:43:42 am by djbaro »

RyAn

  • Guest
Re: fed. komputer
« Reply #14 on: 2008 October 09, 05:50:15 am »
azt fateréké is kiírja és nincs benne fed.comp.  :P

azért kértem képet mert a fed.comp.-osnak alapbol más a kijelzője apróbbak a digitális karakterek  ;)
« Last Edit: 2008 October 09, 18:28:23 pm by RyAn »