Author Topic: 1,4 Tdci Fogyasztás  (Read 70553 times)

Benji

  • Guest
1,4 Tdci Fogyasztás
« on: 2008 June 24, 13:44:44 pm »
HELLO!

Az érdekelne hogy klímával kinek mennyit fogyaszt ez az 1,4 tdci motor,mert nekem 7-8L /100km  ami szerintem nagyon sok.

Offline scampi

  • Az öreg róka
  • ****
  • Posts: 384
  • Segített?: +14/-7
Re: 1,4 Tdci Fogyasztás
« Reply #1 on: 2008 June 24, 16:28:05 pm »
HELLO!

Az érdekelne hogy klímával kinek mennyit fogyaszt ez az 1,4 tdci motor,mert nekem 7-8L /100km  ami szerintem nagyon sok.

Nekem klíma nélkül 5.7l klímával +1 tehát valahol ott van :( hozzá kell tennem , hogy a lábam sem rövid :D

Offline Gyurgyo

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 85
  • Segített?: +0/-0
Re: 1,4 Tdci Fogyasztás
« Reply #2 on: 2008 June 24, 17:16:02 pm »
Sziasztok.

Vegyesben 4,6-4,8 klímával rövid utakon. Hosszabb távon 90-100 2 személlyel+klíma 4,2-4,3. Autópályán 130-140 3 személlyel + klíma és tele csomagtartó 4,8-5,0. Klíma nélkül nálam max 1-2 deci a különbség. Ja és 3500 km van benne tehát ez még változhat.
A 7-8 liter irreálisan sok! Valami gond lehet. Max 6 lityit esznek ezek de akkor a belét kitaposod....

Offline Kuti

  • Lacos
  • A mester
  • *****
  • Posts: 1743
  • Segített?: +33/-4
Re: 1,4 Tdci Fogyasztás
« Reply #3 on: 2008 June 24, 18:44:31 pm »
a benzines 1,4-es iszik ennyit városban!!! középnehéz lábbal!

Scampi a nehéz lábat észrevettük a rutin pályán ;)
Astra vagy Fiesta!?
ui.: Saját helyesírási hibáimért előre kérek elnézést! :D

Offline donmilcsi

  • Megszállott fiestás
  • ***
  • Posts: 307
  • Segített?: +9/-3
  • GHIA
Re: 1,4 Tdci Fogyasztás
« Reply #4 on: 2008 June 24, 19:13:38 pm »
Az rengeteg!
Nekem alig van különbség a fogyinál ha a klíma be van kapcsolva, max 6lityó.
Vissza kettő, padló ;)

Offline scampi

  • Az öreg róka
  • ****
  • Posts: 384
  • Segített?: +14/-7
Re: 1,4 Tdci Fogyasztás
« Reply #5 on: 2008 June 24, 19:17:04 pm »
a benzines 1,4-es iszik ennyit városban!!! középnehéz lábbal!

Scampi a nehéz lábat észrevettük a rutin pályán ;)

Ne is vegyétek etalonnak az én fogyasztásomat :)

lecsódoki

  • Guest
Re: 1,4 Tdci Fogyasztás
« Reply #6 on: 2008 June 24, 21:03:42 pm »
Hello!
Három hete vettünk egy 1.4 tdci "békát".Az első út előtt televágtam,majd 110 km megtétele után nem hittem a szememnek.2 liter után kiköpte a csövet,utánna csak csurgattam,hogy legalább ezerért belenyomjak.Természetesen klíma nélkül kb 70-80km/h sebességgel a 4es főúton ötösben.Égett a pofám a kúton,de tényleg nem fért bele több!!!Azóta mentem vele 1200 kilómétert és egyszer már tankoltam.Ahogy számolgattam a 43 literes teletankkal kb 1100-1200 kilómétert tudnék megtenni de még bejáratós a kicsi béka és 3000 kilóméter után a fogyasztás általában vissza szokott esni.A 7.8 l rengeteg.Annak idején a Wartburgom kajált ennyit,ha jól be volt lőve minden.Nézesd meg,mert különben semmi értelme,hogy diesel.

Gaben

  • Guest
Re: 1,4 Tdci Fogyasztás
« Reply #7 on: 2008 June 24, 22:06:39 pm »
Nekem a benzines 1.4 16V eszik 6.5 litert klímával 100-110 nél!
A dízelnek sok az a fogyasztás!

Benji

  • Guest
Re: 1,4 Tdci Fogyasztás
« Reply #8 on: 2008 June 24, 22:23:03 pm »
Köszönöm a válaszokat!

Énis így gondoltam,meg a füst se tetszik,és ráadásul klímával erő semmi abszolút nincs benne.dombon klímával felse akar menni.
Van egy olyan is hogy nemis  mindig akar elindulni előszörre,pedig azért egy ilyen idős kocsinál elég sok eza probléma(nincs 3 éves).
Most vettük a kocsit használtan kb 3 hete,de csak a gond van vele eddig,már kezdek tőle félni nagyon hogy bírja ki az olasz utat ???
Vissza vittem az autókereskedőnek,és mondtam neki addig ne adja vissza amíg ilyen mert egy kalap...
Múlt héten voltam a szerelőnél ahova küldött a kereskedő,szétszedte a motrot és tesztelte a porlasztókat,de aztmondta nincs baja.
állítólag vmi Egr szelep okozott problémát.na elhoztam hogy kipróbálom,nem az egr:S
Az olajszint is emelkedett max fölé vagy 2 centivel.állítólag ezis az Egr hibája h az elvolt dugulva és azért belement az olajba az üzemanyag.
Szóval sok ez már így most,megint visszavitték a szerelőhöz h akkor majd megnézi.
Van egy olyan érzésem hogy ebből sose lesz kocsi,valami nagyon nem kerek vele.
Most megint visszahozzák,lehet feltámogatják vhogy a motrot h menjen egy darabig aztán majd szétesik vhol.
Lehet vissza kéne adnunk,ez így már nagyon gáz.

Offline Kuti

  • Lacos
  • A mester
  • *****
  • Posts: 1743
  • Segített?: +33/-4
Re: 1,4 Tdci Fogyasztás
« Reply #9 on: 2008 June 24, 23:54:06 pm »
Semmi képp ne engedd hogy az a szerelő nyúljon hozzá, akit ő mond!!! Ha másodszor sem jó ragaszkodj egy másik szerelőhöz, pl egy márkaszervízhez, hogy egy teljes kivizsgállást tegyenek ! Had fizessen a kereskedő 7600HUF-os óradíjjat!
Ha rendberakják, nem akarsz tőle megválni!
Astra vagy Fiesta!?
ui.: Saját helyesírási hibáimért előre kérek elnézést! :D

Offline scampi

  • Az öreg róka
  • ****
  • Posts: 384
  • Segített?: +14/-7
Re: 1,4 Tdci Fogyasztás
« Reply #10 on: 2008 June 25, 00:45:59 am »
Köszönöm a válaszokat!

Énis így gondoltam,meg a füst se tetszik,és ráadásul klímával erő semmi abszolút nincs benne.dombon klímával felse akar menni.
Van egy olyan is hogy nemis  mindig akar elindulni előszörre,pedig azért egy ilyen idős kocsinál elég sok eza probléma(nincs 3 éves).
Most vettük a kocsit használtan kb 3 hete,de csak a gond van vele eddig,már kezdek tőle félni nagyon hogy bírja ki az olasz utat ???
Vissza vittem az autókereskedőnek,és mondtam neki addig ne adja vissza amíg ilyen mert egy kalap...
Múlt héten voltam a szerelőnél ahova küldött a kereskedő,szétszedte a motrot és tesztelte a porlasztókat,de aztmondta nincs baja.
állítólag vmi Egr szelep okozott problémát.na elhoztam hogy kipróbálom,nem az egr:S
Az olajszint is emelkedett max fölé vagy 2 centivel.állítólag ezis az Egr hibája h az elvolt dugulva és azért belement az olajba az üzemanyag.
Szóval sok ez már így most,megint visszavitték a szerelőhöz h akkor majd megnézi.
Van egy olyan érzésem hogy ebből sose lesz kocsi,valami nagyon nem kerek vele.
Most megint visszahozzák,lehet feltámogatják vhogy a motrot h menjen egy darabig aztán majd szétesik vhol.
Lehet vissza kéne adnunk,ez így már nagyon gáz.


Ha nagyon sok a duma és ráadásul értelmetlen, magyarul ha hülyének néznek, -godolok itt a kiégett féklámpától kattogó motorra pl - :) akkor nagy a gáz valószínüleg és valami tákolmányról lehet szó, húzzák az időt stb. Rengeteg autó van a piacon lehet - bár ne vedd kp nak mert a te döntésed kell , hogy legyen, - , hogy választanod kellene egy másik fityeszt :)

Üdv

lecsódoki

  • Guest
Re: 1,4 Tdci Fogyasztás
« Reply #11 on: 2008 June 27, 17:13:25 pm »
Hello!
Nem pont a témába vág,de az egyik ismerősöm mesélte,hogy az apósa SUZUKI IGNISE nem akart beinduli.Mikor már a harmadik villamossági szaki kűzdött vele,a haverom észrevette,hogy nem világít a féklámpa.Mint kiderült van ezekben a szerkezetekben egy kütyü,ami ilyenkor a balesetveszély elkerülése érdekében letilt...ezt állítólag már sok szaki megette.Szóval a legenda innen eredhet...

Offline Gyurgyo

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 85
  • Segített?: +0/-0
Re: 1,4 Tdci Fogyasztás
« Reply #12 on: 2008 June 27, 19:25:11 pm »
Szia.

Az EGR szelep a kipufogógázt vezeti vissza az égéstérbe ezáltal még jobban elégeti és ez is hozzájárul, hogy megfelel a környezetvédelmi normáknak a gépezet. Ezen a szelepen keresztűl nem megy üzemanyag csak gáz. Emiatt nem emelkedhet az olajszint. Én arra gondolok , hogy vagy az üzemanyag folyik össze az olajjal vagy a hűtővíz. Ha hűtővíz akkor habos az olaj. Ha üzemanyag akkor attól lehet gyengébb az autó, mert ahol az üzemanyag el tud folyni ott az erő is elmegy. Normál körülmények között nem füstölhetnek ezek az autók ha jó gázolajat tankolsz. Ez az én véleményem józan parasztival.

guy02

  • Guest
Re: 1,4 Tdci Fogyasztás
« Reply #13 on: 2008 June 27, 21:32:54 pm »
A 7-8 litert én úgy érem el százon chip-pel (92LE, +65Nm),hogy 160 a tartos klímával eggyütt!Amúgy 4,2 liter!

Offline scampi

  • Az öreg róka
  • ****
  • Posts: 384
  • Segített?: +14/-7
Re: 1,4 Tdci Fogyasztás
« Reply #14 on: 2008 June 27, 23:15:48 pm »
A 7-8 litert én úgy érem el százon chip-pel (92LE, +65Nm),hogy 160 a tartos klímával eggyütt!Amúgy 4,2 liter!


Hali! Nekem is van de azért 160al chippelve inkább 8 mint hét, ha tojás van a lábad alatt - élmény nulla :) viszont az autó elvisz oda ahová menni akarsz :) - akkor a 4.2l belefér.