Author Topic: Hűtővíz csere menete  (Read 12608 times)

Offline balint1983

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 12
  • Segített?: +0/-0
Hűtővíz csere menete
« on: 2015 June 08, 12:14:46 pm »
Kedves Fiesta tulajdonosok!

1.3 benzines 2007-es Ford Fiesta autómban le szeretném cserélni a hűtővizet a rendszer átmosása után úgy fagyállót öntenék bele, de nem tudom pontosan, hogy kell csinálni. Ebben szeretném a segítségeteket kérni! Majdhogynem biztos vagyok benne, ilyen csere még nem volt az autóban, és immár 8 éves. Én 98 ezer Km vásároltam most 113 ezer km van benne. Nagyon keveset használom az autót.

Mi ennek a pontos menete?

Ha volt már ilyen kérdés és én nem találtam úgy elnézést, a linket is köszönöm!

Pár kérdésem előzetesen lenne:
  • A fagyállót hivatalosan hol lehet leadni?
    Ebben a gépkocsiban hol találom a betöltő nyílást? (A leeresztő csap megvan. Olvastam a kiegyenlítő tartályon keresztül nem ildomos tölteni, ez igaz?)
Minden fajta tanácsot szívesen fogadok, de legjobban egy részletes leírásnak örülnék, még ha úgy tudom ez nem is egy bonyolult művelet.

Köszönöm a segítséget!

Üdv.:
Bálint

Offline Csipi

  • Adminisztrátor
  • *****
  • Posts: 2626
  • Segített?: +110/-7
Re:Hűtővíz csere menete
« Reply #1 on: 2015 June 09, 06:33:03 am »
Szia Bálint,

Hűtővizet leereszted, majd a kiegyenlítő tartályon keresztül feltöltöd a rendszert. Ha feltöltötted, megjáratod kicsit a motort (nem kell menni vele, csak indítsd be s keringtesd a vizet pár percet), majd megnézed, s ha szükséges, után töltesz kicsit.
Rózsaszín fagyállót vegyél bele.
ildipontbretus kukac gmail pont com

Offline Tamás

  • A Fiestás
  • *
  • Posts: 213
  • Segített?: +8/-0
Re:Hűtővíz csere menete
« Reply #2 on: 2015 June 09, 10:19:06 am »
Tisztítás is egyszerű. Ha leengedted a fagyállót feltoltod valamilyen tisztítóval  ( régen jo volt az ecet, triso most nem tudom belelehet e rakni), járatod helyben vagy mész vele egy nagyobb karikát. Ezutan leengeded, átmosod tiszta vízzel a rendszert. Feltöltöd, max 30 as fagyalló bőven elég.Fontos hogy a fűtés be legyen kapcsolva ( onnan is kifollyon a fagyálló, át legyen mosva az is). Kiegyenlítő tartályon kell tölteni, mashol nem is tudod.
Eddigi autóim:
Alfa Romeo 75 2.4 TD 1990
Ford Fiesta 1.4 TDCI 2008 Fresh Plus
Jelenlegi autóm:
Ford Focus 1.6 TDCI 2010 Fresh

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re:Hűtővíz csere menete
« Reply #3 on: 2015 June 09, 20:48:52 pm »
A fagyállót hivatalosan hol lehet leadni?
Ebben a gépkocsiban hol találom a betöltő nyílást? (A leeresztő csap megvan. Olvastam a kiegyenlítő tartályon keresztül nem ildomos tölteni, ez igaz?)
Leadás: én megkérdezném a főkefét (ha budapesti vagy), hogy a hulladékudvarok átveszik-e. Legkésőbb, amkor van éves veszélyes hulladék gyüjtés, akkor átveszik.

Leresztés: Ha nem akarod kitekerni a dugót, le lehet venni az alsó csövet.
Betöltés: Ahogy csipi mondta a kiegyenlítő tartályon keresztül. Érdemes nyitott kupakkal is járatni.

Kimosás: Én 10 év után cseréltem és nem mostam ki. Nincs semmi túlmelegedés. Ha sok "homok" jön ki, csapvízzel megjárathatod. Ecet, triso hát nem tudom. A hengerfej aluminum, a motortest öntöttvas, a hűtő jóégtudja micsoda. Én nem kockáztatnék.

A fűtéscsapot az 1.3-asnál felesleges kinyitni. A fűtőtestben mindig kering a víz, a hideg/meleg-tekerő csak a levegő útját szabályozza. Bár vannak típusok, ahol a fűtéscsapnyitás tényleg fontos.

Higítás: A Ford fagyállót 50% ban kell higítani. Lehet csapvízzel is.
« Last Edit: 2015 June 09, 20:52:43 pm by fiesta2002 »
Mk6 1.3 benzin

Offline balint1983

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 12
  • Segített?: +0/-0
Re:Hűtővíz csere menete
« Reply #4 on: 2015 June 12, 18:55:48 pm »
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a jó tanácsokat hétvégén meg is csinálom! :)

Kellemes hétvégét mindenkinek!

Bálint...

Offline balint1983

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 12
  • Segített?: +0/-0
Re:Hűtővíz csere menete
« Reply #5 on: 2015 June 13, 17:16:35 pm »
Kérnék még egy kis segítséget!

A leeresztőcsap ennél az autónál a hűtő jobb oldalán van ugye? (utas oldali oldal, ha a kocsi alatt vagyok)
Hogy lehet azt kicsavarni? Nekem az a műanyag csavar olyan erősen benne van, hogy lapos fejű csavarhúzóval kicsavarni esélytelen, hogy ne nyírjam el a műanyag fejet, mivel részben oda se férek.
A Coramax oldalán láttam ennek a csavarnak még egy bepattintós része is van a menetet kívül. Esélytelennek érzem kivenni. Egyáltalán jó csavart akarok kiszedni?
Csatoltam egy képet ugye jó csavarral kínlódok?
https://cromax.hu/30000000-hutorendszer/30730000-huto-ventilator-keret-es-resze/30730325-vizhuto-alkatreszei/6894-hutoviz-leeresztocsavar-tr00-06tr06-e/o90-01fo98-05ka96-

A másik! A hűtőcső leszedéséhez láttam kimondottan van olyan szerszám amivel a rugós csőbilincset normálisan meg lehet fogni. Egy ilyen cső mennyi le és felrakást bír ki, hogy a cső ne eresszen az illesztésnél? Gondolok itt arra, hogy a gumicső idővel felvesz egy alakot és beleszámítva a gumi öregedést is, el tudom képzelni, hogy úgy kell visszatennem ahogy levettem ugyanabban a pozícióban, hogy biztosan tartson.

Én azt gondoltam ennél egyszerűbb lesz egy fagyálló csere vagy csak én bonyolítom túl, de már érik a gondolat, hogy inkább elviszem szervizbe.

Offline kombusz

  • A mester
  • *****
  • Posts: 438
  • Segített?: +33/-8
Re:Hűtővíz csere menete
« Reply #6 on: 2015 June 13, 17:44:04 pm »
Szerintem jot csavarsz kifelé.
Ne csavarhuzoval probálkozz hanem pénzzel.
20, 50 vagy 100ft-os pénzzel esetleg 200ft-al.
Az nem nyirja el a menetet mert jobban kitölti a helyet kicsavaráskor.
Amugy nem kell azt kivenni teljesen csak csavard ki és már pár menet kicsavarása után folyni fog kifelé a viz.
Kifog folyni ugyis hogy nem szeded ki a leeresztö müanyagcsavart csak teljesen kicsavarod és a csavar bennmarad.
Kifogja birni a cserét a gumicsö nekem 97-es a fiestám már elöttem is volt rajta hütö cserélve és már én is cseréltem rajta hütöt is meg külön hütövizet is.
Egyáltalán nincs még rajta repedés vagy öregedés.
Ha kicsavarod a müanyag leeresztöcsavart akkor a csövet sem kell levenni.
Gondolom a szerszámban meg a patentfogora gondolsz az jo hozzá.