Author Topic: Fényezés megújítás, karcok eltüntetése. De hogyan? + valami nyöszörög  (Read 6408 times)

Bgabeen

  • Guest
Sziasztok!

A kék Fiesta-m (2006) festésére az előző tulajdonos nem igazán vigyázott, (mondjuk szerintem alapba is kicsit érzékenyebb a festése mint más autóknak) ezért van rajta pár apró karcolás/nyúzás ami csak közelről látszik, de engem kicsit zavarnak, főleg mert különben az autó műszaki és belső állapota jó. Kérdésem az lenne, van-e ötletetek milyen módszerrel lenne célszerű ezeket a kis hibákat kijavítani, eltüntetni, akár házilag is. Gondolkoztam teljes polírozáson is csak nem tudom hová szabadna elvinni - Veszprém megyében -, hogy szép legyen és a festést se szedjék le róla :) Akinek van tapasztalata, ötlete, kipróbált módszere akár otthoni vagy polírozással foglalkozó társaságról attól szívesen veszem a visszajelzéseket.

Segítségeteket előre is köszönöm!
« Last Edit: 2014 February 19, 17:27:08 pm by Bgabeen »

Bgabeen

  • Guest
Még egy dolog lenne, rosszabb zötykölődős úton haladva, illetve például fekvőrendőrön vagy bukkanón történő áthajtásnál ("rugózás közben") valami furcsa nyöszörgő hangot hallok hátulról az autóban, de jobban csak akkor, amikor hátul ül valaki vagy van valami súly a csomagtartóban. Szerelővel átnézettem mindent a felfüggesztést, futóművet de nem jövök rá honnan jön a hang. Nem fémes hangról, inkább két műanyag vagy valami guminak a súrlódásából adódhat a hang (kicsit olyan mint amikor veszel zsugorfóliázott 6-os pakk vizet és az ahogy egymásnak érve nyöszörög cipelés közben :)), de nem jövök rá, hogy mi lehet és az a baj az ilyenekre igen rááll a fülem. :)

Várom az ötleteket és köszönöm!

Offline bundi

  • Ült már fiestában
  • ****
  • Posts: 124
  • Segített?: +0/-0
Mostanában én is hallok ilyen hangot, ha van a kocsi hátuljában egy kis súly!
Tényleg olyan mintha egy zsugor ásványvíz nyikorogna a csomagtartóban.
Nálam se talált semmi bajt a szerelő!


Üdv.Bundi

Offline Pocok

  • A mester
  • *****
  • Posts: 529
  • Segített?: +45/-1
megnéztétek a lengéscsillapítókon a felötközés gátló gumit?
mert nálam az adja a nyüszörgő hangot.

Bgabeen

  • Guest
Szia, hogy derítsem ki, hogy az-e a gond, valamit látni kéne rajta? Valamint ha az a gond mit tudok vele kezdeni, csere? Köszi a tippet, a héten megnézem. Azért várom a további lehetőségeket is :-)

Offline Pocok

  • A mester
  • *****
  • Posts: 529
  • Segített?: +45/-1
leveszed a hátsó kereket, a lengéscsillapítón felhúzod a porvédőt, alatta látod a csillapító szárát és azon a felütközés gátló gumit. valószínűleg már elkopott/elrongyolódott.
ha rossz akkor cserélni kell. viszont ha ránézésre ez rossznak tűnik vidd másik szerelőhöz és ne ahhoz aki nem vette észre.

Offline MK7GHIA

  • A mester
  • *****
  • Posts: 518
  • Segített?: +20/-2
Ilyen nyöszörgést tud még csinálni az a kis gumigallér is ami a kézifékkötelet fogja az alvázhoz. Ha meg van emelve a kocsi érdemes kicsit megrángatni azt is, hallani fogod ha az adja a hangot. Kipattint, zsírt neki, vissza és a következő olajcseréig jó lesz.
Jobb láb a gázon, bal láb a jobb lábon ;]

Offline stardi

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 44
  • Segített?: +0/-0
nos, nyikogás nálam is van, főleg ha ülnek hátul, megnézetem majd egyszer, köszönöm ezt én is. Már csak a fényezésre lennék én is kiváncsi :) főleg elöl motorháztető kavicsfelverődések terén :)

Offline Tamás

  • A Fiestás
  • *
  • Posts: 213
  • Segített?: +8/-0
Sziasztok, nalam olyan gond van, hogy az elso kerekek mogott a sarvedo es kuszobnel lejott a festek latszik a vas. Egyre terjed felfele az sarvedo oldalan. Nalatok is van ilyen gond?
Eddigi autóim:
Alfa Romeo 75 2.4 TD 1990
Ford Fiesta 1.4 TDCI 2008 Fresh Plus
Jelenlegi autóm:
Ford Focus 1.6 TDCI 2010 Fresh

Bgabeen

  • Guest
Nálam ilyen gond szerencsére ezidáig nincsen, de szerintem te akkor egy fényezőt keress aki rendesen lecsiszolja, alapozza és lefesti azt a kis részt.

Offline Tamás

  • A Fiestás
  • *
  • Posts: 213
  • Segített?: +8/-0
Nem gond en is megtudom csinalni, csak erdekelt hogy mas is jart e igy. Mondjuk az en masinamba van 230 000 nem tartom garazsba minden nap telen nyaron hasznalom. Igaz 2008 as.
« Last Edit: 2014 February 23, 18:51:08 pm by Tamás »
Eddigi autóim:
Alfa Romeo 75 2.4 TD 1990
Ford Fiesta 1.4 TDCI 2008 Fresh Plus
Jelenlegi autóm:
Ford Focus 1.6 TDCI 2010 Fresh

Offline stardi

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 44
  • Segített?: +0/-0
Sziasztok, nalam olyan gond van, hogy az elso kerekek mogott a sarvedo es kuszobnel lejott a festek latszik a vas. Egyre terjed felfele az sarvedo oldalan. Nalatok is van ilyen gond?


No ilyen is van nálam :) de nem vészes még, annyira nem is látszik. Hosszabb és szélesebb sárvédőt kell felrakni, ami leér az aszfaltig és autópályán mikor 140-el mész kivülről olyan mintha repülés közben csapdosna a szárnyaival a kicsike... :)

Offline Csipi

  • Adminisztrátor
  • *****
  • Posts: 2626
  • Segített?: +110/-7
Ilyen nyöszörgést tud még csinálni az a kis gumigallér is ami a kézifékkötelet fogja az alvázhoz. Ha meg van emelve a kocsi érdemes kicsit megrángatni azt is, hallani fogod ha az adja a hangot. Kipattint, zsírt neki, vissza és a következő olajcseréig jó lesz.

Ez lesz az!!! Nekem is csinálta, és időnként csinálja, amikor "elfogy" a zsír a kézifékkötélről azon a ponton, ahol az alvázhoz ér. Hónapokig keresték, szerviz nem talált semmit, aztán egy tündér szerelő addig rángatta, amíg rá nem jöttünk... :)
ildipontbretus kukac gmail pont com

Bgabeen

  • Guest
Köszi, ezt akkor megnézem valahogy, lehet be kéne ruházni egy emelőre :) mert ilyen "apróságok" miatt az embernek nincs kedve mindig szerelőhöz járni, hogy emelje már fel a vasat. Amennyiben sikerül alákúsznom vagy bezsíroznom valahogy, valamikor ezt a felfogatást jelzem, hogy történt-e változás. Lehet, hogy a gumicseréig már kibírom valahogy és majd akkor + ott a lengéscsillapító porvédője alatti gumi állapotát is tudnám ellenőrizni  ;)