Author Topic: Elemcsere a központizár távirányítójába.  (Read 3871 times)

Bgabeen

  • Guest
Elemcsere a központizár távirányítójába.
« on: 2013 December 09, 11:21:15 am »
Sziasztok!

Nem rég vásároltam egy 2006-os Fiesta-t, amiben szeretném a központi zár távirányítójában az elemet kicserélni.
1. A kérdésem az lenne, hogy elemcsere után kell-e tanítani a kulcsot vagy simán működni fog?
2. Ami még fontos, van riasztó az autóba (szerintem utólagosan beszerelt), ami kulccsal, illetve távirányítóval történő zárásnál is aktiválódik, viszont nyitni csak távirányítóval "szabad" különben beriaszt, és vajon ennek a működését bezavarja-e az elemcsere?

Segítségeteket előre is köszönöm.

Offline Tamás

  • A Fiestás
  • *
  • Posts: 213
  • Segített?: +8/-0
Re:Elemcsere a központizár távirányítójába.
« Reply #1 on: 2013 December 09, 14:47:59 pm »
Szia! Nem kell sem tanìtani, sem a riasxtót nem zavarja be. Üdv
Eddigi autóim:
Alfa Romeo 75 2.4 TD 1990
Ford Fiesta 1.4 TDCI 2008 Fresh Plus
Jelenlegi autóm:
Ford Focus 1.6 TDCI 2010 Fresh

Bgabeen

  • Guest
Elemcsere a központizár távirányítójába.
« Reply #2 on: 2013 December 09, 15:54:10 pm »
Az jó, köszönöm a segítséget!

Kicseréltem az elemet és minden működik :)
« Last Edit: 2013 December 10, 10:26:02 am by Bgabeen »

Offline api

  • Újonc
  • *
  • Posts: 1
  • Segített?: +0/-0
Re:Elemcsere a központizár távirányítójába.
« Reply #3 on: 2014 January 28, 09:33:04 am »
Üdv mindenki!

   (csak azért,hogy ha másvalakinek is ilyen gondja lenne valamikor)
MK7 2006 os gép.Nekem az elemcsere után kellett újratanítani a kulcsot,illetve a vezérlőt tanítani.Az igazság az,hogy már eleve így vettem,csak a kulcs behelyezésével lehetett nyitni zárni.Elemcsere,majd tanítás.De ekkor jött a meglepi.Miszerint az itt leírtaknak megfelelően (már fogalmam sincs hol olvastam) a gyújtáskulcsot I és II között 6s alatt sípolásig kapcsolgatni.A sípolás oké is volt de nem vette a vezérlő a kulcs jelét.Már-már azt hittem vezérlő csere lesz.Kis kínlódás után végre rájöttem,hogy nem I-II között kell kapcsolgatni hanem 0-II között majd II-n hagyva megnyomni a kulcson a gombot.Egyből betanulta.