Author Topic: Karbantartás  (Read 2479 times)

Offline boogie

  • Újonc
  • *
  • Posts: 7
  • Segített?: +0/-0
Karbantartás
« on: 2013 July 24, 17:49:57 pm »
Üdv.
Karbantartással lenne egy-két kérdésem. 1,4 TDCI 2007
A generátor szíj csere itt is úgy megy mint az "egyszerű" autóknál , generátor meglazít szíj le szíj fől és kész vagy itt másképp kell ?
Jól látom hogy a hátsóhíd alsó szilentek cseréjéhez le kell venni a tankot mert nem fér ki a csavar ?
A gyári ford motor olaj milyen ? Mondjuk egy castrol vagy mobilhoz képest ?
Mik a tünetei ha motor tartó halódik ?
Bocsi a sok kérdésért de nem mindegyiket egyenként .
Köszi
« Last Edit: 2013 July 24, 18:58:41 pm by boogie »

Offline MK7GHIA

  • A mester
  • *****
  • Posts: 518
  • Segített?: +20/-2
Re:Karbantartás
« Reply #1 on: 2013 July 25, 05:37:47 am »
Hi,

az olajjal kapcsolatban annyi, hogy amennyire tudom a Castrol olajakat is a BP gyártja, ahogy a gyári Ford olajat is. A Mobilt nekem a benzines ette, a Fordosat érdekes módon nem (ugyan úgy 5W30 viszkozitás). Motortartó bak, ha sz*r akkor rázkódik az egész kocsi, terhelésváltásnál bólint, esetleg hallhatsz koppanást, ha beleér valamibe a billegő blokk. A másik kettőhöz még nem volt szerencsém így arra nem tudok válaszolni.
Jobb láb a gázon, bal láb a jobb lábon ;]

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re:Karbantartás
« Reply #2 on: 2013 July 25, 11:56:20 am »
...1,4 TDCI 2007
A generátor szíj csere itt is úgy megy mint az "egyszerű" autóknál , generátor meglazít szíj le szíj fől és kész vagy itt másképp kell ?
...

Mostanában nem ez a divat.
Általában szíjfeszítő görgő van, legalábbis az én 1.3 benzinesemen. A görgő közepén levő csavart kell megtekerni (nem tudom merre, amerre hagyja magát  :) ) és a szíj lelazul.

A másik, ritkább megoldás, amikor a szíj pont olyan hosszú, hogy magát feszíti. Azt csak levágni lehet és egy kis segédeszközzel lehet az új szíjat felugrasztani.

Ha leveszed a szíjat, mozgasd meg a görgőket, vízpumpát stb. Amelyik zajos vagy kotyog, cserélni kell.
Mk6 1.3 benzin