Author Topic: Kuplung ??? Vagy nem ???  (Read 3452 times)

Offline boogie

  • Újonc
  • *
  • Posts: 7
  • Segített?: +0/-0
Kuplung ??? Vagy nem ???
« on: 2013 June 18, 17:36:40 pm »
Sziasztok.
A kérdésem az lenne hogy 1,4 tdci-nél észleltem olyat hogy induláskor 1-be, kuplung felengedésekor egy kicsit de érezhetően berángat a vas és így indul, több gázt kell adni mint régen hogy ne csinálja, és egy picit mintha erősödne ha jól bemelegszik a motor ( bár lehet hogy csak nagyon figyelem már ) a többi sebességnél nincs ilyen, szépen működik minden rendben.
94000ezr van a vasban.
Légyszi mondjátok mi lehet ez , mert baromira csóró vagyok nem tudom szervizbe vinni a kocsit.
Köszönöm .

Offline csocsi

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 30
  • Segített?: +1/-0
Re:Kuplung ??? Vagy nem ???
« Reply #1 on: 2013 June 19, 05:25:27 am »
Valószínűleg a tárcsa elkopott és már a szegecseket eszi,nekem ugyan ez volt most, igaz mk3-nál ,de a tünet teljesen ez volt kivéve a bemelegedett motoros rész.

Offline MK7GHIA

  • A mester
  • *****
  • Posts: 518
  • Segített?: +20/-2
Re:Kuplung ??? Vagy nem ???
« Reply #2 on: 2013 June 19, 05:52:49 am »
Leállításnál nem koppan?
Jobb láb a gázon, bal láb a jobb lábon ;]

Offline boogie

  • Újonc
  • *
  • Posts: 7
  • Segített?: +0/-0
Re:Kuplung ??? Vagy nem ???
« Reply #3 on: 2013 June 19, 15:04:45 pm »
Nem. Nem koppan .  :-\

Offline MK7GHIA

  • A mester
  • *****
  • Posts: 518
  • Segített?: +20/-2
Re:Kuplung ??? Vagy nem ???
« Reply #4 on: 2013 June 19, 20:42:37 pm »
Akkor lehet tényleg kuplung. Azt próbáld még ki, hogy ha úgy indulsz mint annó rutinpályán vagy mint ha gyorsulási versenyen lennél akkor berángat-e.
Jobb láb a gázon, bal láb a jobb lábon ;]

Offline boogie

  • Újonc
  • *
  • Posts: 7
  • Segített?: +0/-0
Re:Kuplung ??? Vagy nem ???
« Reply #5 on: 2013 June 20, 10:49:35 am »
A gyorsulási versenyes indulásnál nincs probléma , a rutin pályás alatt nem tudom mire gondolsz.
Nem tudtok valakit esetleg aki ért hozzá vagy van tapasztalat és vezetné egy kicsit a gépet hogy mi lehet ez ?
Soroksáron lakom, de természetesen nem nagyon messzire elmegyek. :notworthy: :notworthy:

Offline MK7GHIA

  • A mester
  • *****
  • Posts: 518
  • Segített?: +20/-2
Re:Kuplung ??? Vagy nem ???
« Reply #6 on: 2013 June 21, 08:48:16 am »
A rutinpályás alatt azt értem amikor kb 20 másodperc alatt gyorsulsz fel 10-re :D De ha ilyen lassú indulásnál vagy amikor kilősz nincs probléma akkor valszeg simán elfogyott a kuplung.
Jobb láb a gázon, bal láb a jobb lábon ;]

sztrakk9

  • Guest
Re:Kuplung ??? Vagy nem ???
« Reply #7 on: 2013 June 21, 10:10:18 am »
Nekem is berángat a kuplungom,de nekem valszeg lendkerék, pedig nem koppan.

Offline MK7GHIA

  • A mester
  • *****
  • Posts: 518
  • Segített?: +20/-2
Re:Kuplung ??? Vagy nem ???
« Reply #8 on: 2013 June 21, 13:50:50 pm »
Fater régi golfja a kuplung miatt csinálta ugyan ezt a mutatványt. De biztosat úgyis cak akkor lehet mondani, ha meg van bontva.
Jobb láb a gázon, bal láb a jobb lábon ;]

Offline boogie

  • Újonc
  • *
  • Posts: 7
  • Segített?: +0/-0
Re:Kuplung ??? Vagy nem ???
« Reply #9 on: 2013 June 21, 14:05:49 pm »
Eltudod nekem mondani hogy , hogyan kell eljutni a kuplungig ? Tehát úgy értem hogy 1: ezzel kezd
                                                                                                                                          2:ezután szed le ezt
                                                                                                                                          3:stb
                                                                                                                                          4:stb és így tovább.

Nem vagyok egy ügyetlen gyerek ha elmondják hogy kell, meg hogy mire vigyázzak szvsz meg tudom csinálni. :notworthy:

Offline csocsi

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 30
  • Segített?: +1/-0
Re:Kuplung ??? Vagy nem ???
« Reply #10 on: 2013 June 21, 16:07:55 pm »
Nem tudom mk6-7, hogy könnyebb motort ki ,vagy váltót le ,vagy együtt a motor váltóval ki,ha nem csináltál még ilyet ,akkor bízd szakemberre,vagy kérd meg egyik ismerősöd, aki csinált már kuplung cserét, hogy segítsen .

Amúgy nem nagy ördöngösség,csak bontani kell hozzá rendesen,durván 20 perces munka miatt.
« Last Edit: 2013 June 21, 16:20:07 pm by csocsi »