Author Topic: Akkumulátor lemerülés  (Read 21734 times)

Offline tomycz

  • Újonc
  • *
  • Posts: 9
  • Segített?: +0/-0
Re:Akkumulátor lemerülés
« Reply #15 on: 2015 April 26, 15:53:58 pm »
Sziasztok!
Fél éves Motocraft akkum van, és gyanúsan hamar lemerül az akksim, így elkezdtem nyomozni utána esetleg mi szívja le. A mellékelt képen látható adatot mértem, a leírás szerint bekötöttem sorba a multimétert, majd bezártam/leriasztottam a kocsit, vártam vele amíg stabilan beáll az érték. 10A méréstartományba állítottam, és ott is hagytam. Lehet, hogy égetem magam, de ez most jó érték vagy nem? Ez elvileg 0,24A ami 240mA ugye? Vagy tényleg elszégyellem magam és visszamegyek fizikaórára...  :-[

http://kepkezelo.com/images/7a8cyzyeu1ugglxcj20c.jpg
MK7 - Tonic

Offline 52a52a

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 59
  • Segített?: +2/-0
Re:Akkumulátor lemerülés
« Reply #16 on: 2015 April 27, 11:15:34 am »
Sziasztok!
Fél éves Motocraft akkum van, és gyanúsan hamar lemerül az akksim, így elkezdtem nyomozni utána esetleg mi szívja le. A mellékelt képen látható adatot mértem, a leírás szerint bekötöttem sorba a multimétert, majd bezártam/leriasztottam a kocsit, vártam vele amíg stabilan beáll az érték. 10A méréstartományba állítottam, és ott is hagytam. Lehet, hogy égetem magam, de ez most jó érték vagy nem? Ez elvileg 0,24A ami 240mA ugye? Vagy tényleg elszégyellem magam és visszamegyek fizikaórára...  :-[

http://kepkezelo.com/images/7a8cyzyeu1ugglxcj20c.jpg

Szerintem ez teljesen normális érték. Fel kell tölteni teljesen az akksit, és ha utána is lemerül, akkor akksi valószínűleg. Indításkor nézd meg a feszültséget mennyire megy le. Ha 10V alá akkor akksi probléma is lehet (pl. cellazárlat)
Ford Fiesta MK6 1,25 Benzin (2004)

Offline tomycz

  • Újonc
  • *
  • Posts: 9
  • Segített?: +0/-0
Re:Akkumulátor lemerülés
« Reply #17 on: 2015 April 27, 12:22:00 pm »
Szia,
Méricskéltem már, 10,3V-ra esik le amikor indítózok, ezt követően alapjáraton 14,1-14,2V körül mozog fogyasztók nélkül. Amennyiben kapcsolok fényszórót, akkor úgy rémlik felmegy 14,4V fölé is picivel. Ez nem gond? Nem mondható soknak?

Közben kiszedtem a központizár/riasztó biztosítékot, és így 0,16A fogyasztást mértem. A riasztó utólag lett beszerelve, nem gyári.
MK7 - Tonic

Offline 52a52a

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 59
  • Segített?: +2/-0
Re:Akkumulátor lemerülés
« Reply #18 on: 2015 April 28, 07:43:55 am »
Szia,
Méricskéltem már, 10,3V-ra esik le amikor indítózok, ezt követően alapjáraton 14,1-14,2V körül mozog fogyasztók nélkül. Amennyiben kapcsolok fényszórót, akkor úgy rémlik felmegy 14,4V fölé is picivel. Ez nem gond? Nem mondható soknak?

Közben kiszedtem a központizár/riasztó biztosítékot, és így 0,16A fogyasztást mértem. A riasztó utólag lett beszerelve, nem gyári.

Ezek teljesen normális értékek. A kérdés az lenne, hogy milyen távokat mész vele ?
A sokszori indítózás ill. kevés kilométer (5-10km) okozhatja a korábbi lemerülést. Érdemes lenne az akksit megnézetni, mivel garis még.
Ford Fiesta MK6 1,25 Benzin (2004)

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re:Akkumulátor lemerülés
« Reply #19 on: 2015 April 30, 08:49:42 am »
Szerintem a 240 mA sok, az nincs rendben. Az naponta 6 Ah.
A neten 20-50 mA-t írnak hibátlan értéknek.

A feszültségekkel nincs baj. A Ford-oknak un. intelligens töltése van, ami a becsült akkuhőmérséklettől függően maximalizálja a töltőfeszültséget. 14.4V teljesen rendben van. Hidegben akár 16V is lehet.  

Amit írtál, abból az látszik, hogy az akksinak, töltésnek nincs baja. De az akksi tönkre fog menni, ha sokszor teljesen lemerül.  :(

« Last Edit: 2015 April 30, 08:54:09 am by fiesta2002 »
Mk6 1.3 benzin

Offline 52a52a

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 59
  • Segített?: +2/-0
Re:Akkumulátor lemerülés
« Reply #20 on: 2015 April 30, 11:45:39 am »
Szerintem a 240 mA sok, az nincs rendben. Az naponta 6 Ah.
A neten 20-50 mA-t írnak hibátlan értéknek.

A feszültségekkel nincs baj. A Ford-oknak un. intelligens töltése van, ami a becsült akkuhőmérséklettől függően maximalizálja a töltőfeszültséget. 14.4V teljesen rendben van. Hidegben akár 16V is lehet.  

Amit írtál, abból az látszik, hogy az akksinak, töltésnek nincs baja. De az akksi tönkre fog menni, ha sokszor teljesen lemerül.  :(



Ezzel azért vitatkoznék, de nem akarok.
Ford Fiesta MK6 1,25 Benzin (2004)