Author Topic: Fiesta 1.4 TDCi duratorq 2005  (Read 3336 times)

biggiephoto

  • Guest
Fiesta 1.4 TDCi duratorq 2005
« on: 2012 February 02, 08:34:47 am »
Sziasztok!

Új vagyok a fórumon, remélem jó helyen keresgélek.

A fent említett kis ördög nagyon jól szuperált kb. 1 hónappal ezellőtig. Rendesen van szervízelve, olaj, szűrők stb. MOL v. OMV gázolajat kap. Fogyasztása tökéletes.

Párom jár vele munkába minden nap kb. 25km.

Egy hónapja kb. nem indult be az autó, 5%-os lejtőn állt. Előszőr azt hittük, hogy nincs elég üzemanyag - utolsó pálcika volt a kijelzőn - de eddig még ez nem volt gond.
A szerelőm azt mondta, hogy nyomkodjam meg a kis pumpát a blokk bal oldalán. Láss csodát beindult.
Igen ám, de ezt egyre gyakrabban csinálja. Volt amikor nem jelentkezett ez a hiba, de volt amikor minden indításkor, napi 5X!

Nem bírtam tovább, ezért kicseréltettem a szűrőt és a szerelőm azt ajánlotta, hogy tegyünk bele - a gázolajhoz - valami tisztító folyadékot is.

Eltelt 2 nap de a probléma nem szűnik. Ahogy néztem a pumpát - amit nyomogatni kellett - olyan mintha nem lenne benne anyag. Normalis ez? Már mint álló motorral.

Mi lehet a gond?

Válaszotokat előre is köszönöm.

Robi ;)


Offline msi

  • Ült már fiestában
  • ****
  • Posts: 103
  • Segített?: +4/-0
Re:Fiesta 1.4 TDCi duratorq 2005
« Reply #1 on: 2012 February 02, 11:49:25 am »
Szia, lehet hogy nem 100% megoldás a te problémádra, de nekem hideg téli időben ez a trükk szépen bejön a TDCi hidegindításakor: indítózás előtt a kulcsott 2-es pozicióba teszed, megvárod míg az izzítógyertya akcióba lép (a kijelzőn ez egy sárga rugószerű jel) 3-5 másodperc, majd csak utána indítózod az autót. Nyáron nekem is azonnal indult, csak most télen kicsit "köhögősebb" a kicsike :), de ezzel a trükkel "nyáriasan" viselkedik hideg motornál is...


Viszont ha nálad langyos motornál is makacskodik a kicsike, akkor valami más lehet geb*sz és nem a téli hideg...

biggiephoto

  • Guest
Re:Fiesta 1.4 TDCi duratorq 2005
« Reply #2 on: 2012 February 02, 12:00:27 pm »
Szia MSI!

Azt is próbáltam már. A gond az, hogy reggel amikor a garázsban indítom már akkor jelentkezik a hiba. Amikor párom
elmegy melóba, akkor kint áll egész nap. Van úgy, hogy beindul, van úgy, hogy nem. :( Akkor viszont pumpálni kell.
Eddig nem volt probléma a hideg.

Köszi azért, hogy írtál.

Legyen szép napod!


Offline Sebyyy

  • Ült már fiestában
  • ****
  • Posts: 115
  • Segített?: +7/-1
    • MakroCar- Ford Alkatrész Webáruház
Re:Fiesta 1.4 TDCi duratorq 2005
« Reply #3 on: 2012 February 02, 22:23:33 pm »
Szia!

Az oka vagy a pumpa csöve kikopott és visszaengedi a gázolajat...vagy a résolajcső "O" gyűrűnél van a gebasz és szintén visszaengedi a gázolajat!

Ezeket nézd (nézessed) meg. Ha alkatrész kell szoljál, van raktáron mind a kettő!

 ;)
www.makrocar.hu
Ford Alkatrész Webshop
info@makrocar.hu
Tel:30 502 5997 www.facebook.com/makrocarfordalkatresz

biggiephoto

  • Guest
Re:Fiesta 1.4 TDCi duratorq 2005
« Reply #4 on: 2012 February 03, 09:27:02 am »
Szia Sebyyy!

Ma sógorom ment vele dolgozni és pöcc-röff indult. Az utolsó kanyarban a melóhelye előtt egyszer csak leállt és azt írta ki a műszerfalon, hogy AC FAIL. Ha jól fordítom akkor az üzemanyag pumpa. Kinyitotta a motorház tetőt és megnézte van-e anyag a csőben. Volt. Beült, indított és brummmm. Beindult. Na most egy kicsivel közelebb vagyunk a megoldáshoz.
Azt hiszem. ???

Megvárom mi történik a hétvégén és milyen hibaüzenet érkezik még, aztán megpróbálok dönteni, hogy mit cseréljük.

Köszi a hozzászólásokat. Majd írom, hogy mi lett vele. :)

Kellemes hétvégét mindenkinek.

Robi

Offline Sebyyy

  • Ült már fiestában
  • ****
  • Posts: 115
  • Segített?: +7/-1
    • MakroCar- Ford Alkatrész Webáruház
Re:Fiesta 1.4 TDCi duratorq 2005
« Reply #5 on: 2012 February 03, 09:44:45 am »
 :o

Érdekes hiba...szivattyú lenne??? Nem nagyon cseréltem még (csak ha rossz anyagot tankolnak)!
www.makrocar.hu
Ford Alkatrész Webshop
info@makrocar.hu
Tel:30 502 5997 www.facebook.com/makrocarfordalkatresz

Offline kombusz

  • A mester
  • *****
  • Posts: 438
  • Segített?: +33/-8
Re:Fiesta 1.4 TDCi duratorq 2005
« Reply #6 on: 2012 February 03, 09:58:28 am »
azért én ugy nem járkálnék az autoval hogy bármikor leállhat.
merthogy irtad a kanyarban leállt utközben.
egyszer áll le éppen rosszkor valaki meg beleszáll akkor az nem éppen vicces dolog lesz.
elkéne vinni egy diagnosztikára mert ezzel igy lutri a közlekedés

biggiephoto

  • Guest
Re:Fiesta 1.4 TDCi duratorq 2005
« Reply #7 on: 2012 February 03, 10:08:01 am »
Szerencsére csak 1 km a táv, de igazad van mert ez nem biztonságos. :)

Rendesen volt tankolva, soha nem volt benne ukrán, román vagy más gázolaj. MOL v. OMV néha SHELL. Ennyi.

Megnézetem az AC pumpát, mert most legalább kiírt valamit, hoyg mi lehet a hiba.

Köszi mindenkinek.

:)