Author Topic: Hangszóró hátsó ajtóba  (Read 10843 times)

BB71

  • Guest
Hangszóró hátsó ajtóba
« on: 2006 August 31, 18:29:58 pm »
Sziasztok!Lehet hogy nem ide kellett volna írni,de nem akartam új témát nyitni.Megtudnátok nekem mondani hogy milyen méretü hangszórót lehet betenni egy 2006-os fiesta 2 hátsó ajtójába,mert a miénkbe csak az első kettőbe van.Előre is kössz.

csigavadasz

  • Guest
Hangszóró hátsó ajtóba
« Reply #1 on: 2006 August 31, 20:13:31 pm »
Sziasztok!Lehet hogy nem ide kellett volna írni,de nem akartam új témát nyitni.Megtudnátok nekem mondani hogy milyen méretü hangszórót lehet betenni egy 2006-os fiesta 2 hátsó ajtójába,mert a miénkbe csak az első kettőbe van.Előre is kössz.
Hali!

5*7 illetve 6*8(Pione..)tökéletesen illenek bele, ha ovált gondoltál. Csak megjegyezném, hogy mielőtt végleg eldöntenéd, hogy a hátsó ajtókba is teszel látogass el egy-két hifis fórumra, mert sokan állítják, hogy Fiestába egy erösítő és egy mély a csomiba szól szépen. Mellesleg, nekem zene nélkül jött Ficere és nálam is csak elön szól két ovál 3utas 6*8(max méret ami még belemegy a gyári helyre átalakítás nélkül). Mindenesetre a méretek stimmelnek, jó keresgélést!

tallman

  • Guest
Re: Hangszóró hátsó ajtóba
« Reply #2 on: 2006 September 01, 19:53:08 pm »
Nálam az ajtókban 16-os (kerek) szett van elöl-hátul. Az átalakítókért kb 3000/pár pénzt fizettem 2 éve.
Az erősítőn megéri gondolkodni, nagyon sokat dobott rajta! Ha van mélyláda, a hátsó ajtóba tényleg szinte felesleges hangszórót tenni. Ha nem vagy zeneőrült, a 4 hangszóró erősítő nélkül is szépen szól. (csak jófajta legyen  ;) )

BB71

  • Guest
Re: Hangszóró hátsó ajtóba
« Reply #3 on: 2006 September 01, 21:19:55 pm »
Sziasztok!Köszönöm az infót,utánna fogok nézni a neten.Mégvalami,ha az autó még garis akkor a hagszórót csak ők tehetik bele vagy elvihetem máshova is?

csigavadasz

  • Guest
Re: Hangszóró hátsó ajtóba
« Reply #4 on: 2006 September 02, 12:19:31 pm »
A lényeg, hogy szakműhely legyen - mármint a te érdeked, hogy aztán ne zörögjön semi, és ne barmolják szét a belsejét. Ott szerelteted be ahol csak akarod, hidd el ez nem érinti a garanciát! ;D

Schwarzi

  • Guest
Re: Hangszóró hátsó ajtóba
« Reply #5 on: 2007 June 29, 20:33:28 pm »
Sziasztok!

szeretnék hangszórókat tetetni a Fiestámba, (2004-es 5 ajtós),
nem tudtok ilyesmivel foglalkozó szakembereket/műhelyeket ajánlani?

Előre is thx,

Schwarzi

Schwarzi

  • Guest
Re: Hangszóró hátsó ajtóba
« Reply #6 on: 2007 June 29, 20:34:42 pm »
Esetleg tudja valakim hogy miként lehet egyszerűen leszedni az ajtók kárpitját?
Én próbáltam, de nem akar engedni, úgy össze van rakva..... :-X

Offline Kuti

  • Lacos
  • A mester
  • *****
  • Posts: 1743
  • Segített?: +33/-4
Re: Hangszóró hátsó ajtóba
« Reply #7 on: 2007 June 29, 21:01:13 pm »
Az enyém meg esik szét mióta az Iv***ics szakemberek megjavították, na mindegy a fóliázásos topikba le van írva azt olvasd el ;)
Astra vagy Fiesta!?
ui.: Saját helyesírási hibáimért előre kérek elnézést! :D

Schwarzi

  • Guest
Re: Hangszóró hátsó ajtóba
« Reply #8 on: 2007 June 30, 11:50:01 am »
oks, köszi....

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Hangszóró hátsó ajtóba
« Reply #9 on: 2007 July 01, 09:25:56 am »
én autóm zörgött, minden baja volt mielőtt én szétszedtem. utána összeraktam és láss csodát, rendesen meg lettek húzva máris nem zörög. dolgoztam műhelybe is és hát 2 lehetőség van 1. kurvasok ideje van a szerelőnek mert nincs meló(na ezt útálják, mivel így nincs pénz) 2. sok a meló és idő nincs, na ekkor jön az h nem húz meg minden csavart jól és zörögni kezd mindenhol. hozzáteszem ez még a jobbik eset, mintha túlhúzná és megszakadna a menet. nekem az OFF ladámba ON a gyújtásmegszakító állítócsavarját húzta túl egy kontár szerelő. na nekem ez a húzása 2 hét szenvedésbe került, és egy új kipuffrendszerbe...

antal1

  • Guest
Re: Hangszóró hátsó ajtóba
« Reply #10 on: 2008 November 18, 21:10:19 pm »
Hali!
A hátsó ajtóhoz hogy lehet kábelezni?
Nekem is csak elől van hagszóró, és a hátsó ajtókhoz szerintem nincs vezetékelve.Vagy mégis?

sztrakk9

  • Guest
Re: Hangszóró hátsó ajtóba
« Reply #11 on: 2008 November 18, 21:15:07 pm »
MK 7 be van vezetékelve hátra is!

antal1

  • Guest
Re: Hangszóró hátsó ajtóba
« Reply #12 on: 2008 November 19, 18:25:16 pm »
Kössz az infót!

tomycz

  • Guest
Re: Hangszóró hátsó ajtóba
« Reply #13 on: 2008 December 02, 22:36:06 pm »
Valaki tud nekem segíteni, hogy a gyári hangszórók milyen paraméterekkel (teljesítmény,márka) rendelkeznek?
Csak mert ezért nem szedném szét... ;D

Mickey80

  • Guest
Hangcuccot szeretnék...
« Reply #14 on: 2009 January 03, 14:18:06 pm »
Szervusztok!

Szeretnék valami hangcuccot a 2003-as 3 ajtós-omba. Sima kazettás fej van benne, és elöl 2 hangszóró.
Milyen márkájú/típusú és méretű gyári hangszóró van benne? Egyáltalán van-e értelme kicserélni a gyári hangszórókat?
Van valami kábelezés a hátsó oldalfalba? Olyan az oldalkárpit hátul, mintha hangszórónak lenne kialakítva. (lukacsos egy kör alakban)
Van-e értelme hátra az oldalába, vagy a kalaptartóba hangszórót rakni, vagy elég csak egy mélynyomót rakni a csomagtartóba egy erősítővel?
A gyári fejre rá tudok-e kötni bármit is (erősítő, hangszóró)?

Gondoltam kérek egy kis infót, jó tanácsot, segítséget, mielőtt nekiesek a szétszedésnek.

Előre is köszönök minden nemű segítséget!!!  ;D