Author Topic: Karcos hang  (Read 4196 times)

petrov

  • Guest
Karcos hang
« on: 2010 May 12, 13:09:05 pm »
Sziasztok.
Nemrég sikerült beszereznem egy 2002-es évjáratú példányt:)
Véleményt szeretnék kérni, hátha tud valaki segíteni.
Mikor felengedem a kuplungot néha olyan furcsa karcos hangot hallok a motortérből de csak ha indulok utánna már magasabb fokozatokban nem. Nem mindig jelentkezik ez a hang, viszont úgy vettem észre általában akkor ha kicsit erölködnie kell pl.: kisebb emelkedőn vagyok.
Ha valakinek van ötlete mi adhatja ki ezt a hangot, ossza meg velem. Köszi szépen.

Szép napot mindenkinek.

Offline Devla

  • Fiesta rajongó
  • **
  • Posts: 255
  • Segített?: +8/-0
Re: Karcos hang
« Reply #1 on: 2010 May 12, 18:33:26 pm »
ez nekemis elöfotdult egyszer. aztán kinyomocsapágy csere lett a vége. bár nekem mk4 em van. sztem nézesd meg. vagy majd fogsz ennél jobb választ is kapni :)

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Karcos hang
« Reply #2 on: 2010 May 12, 23:28:09 pm »
kinyomócsapágyra gyanakszom én is, az szokott ilyen hangot adni, nekem is van, sőt nekem menet közben is, de bírja az még, idővel cserélni kell majd, nekem úgyis váltócsere lesz vmikor, szal én hagyom így ahogy van. :) a másik váltóban meg úgyis lesz :P

petrov

  • Guest
Re: Karcos hang
« Reply #3 on: 2010 May 13, 09:25:52 am »
Köszi a tippeket, megnézetem, megelőzendő a későbbi gondokat :)

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re: Karcos hang
« Reply #4 on: 2010 May 14, 14:12:13 pm »
Akkor is hallod, amikor üresben levő váltónál engeded fel a kuplungot?

Kinyomócsapágy szempontjából ez a hang nem tipikus, mert a rossz kinyomócsapágy általában akkor ad hangot, ha a kuplung be van nyomva.
Mk6 1.3 benzin

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Karcos hang
« Reply #5 on: 2010 May 14, 21:39:21 pm »
akkor azt áruld el nekem légyszives, hogy az enyémbe miért szól, a kinyomó folyamatosan, kivéve mikor a kuplungot kinyomom (és biztos az, mert mikor szét volt szedve a váltó akkor megnéztük és az szól egy kicsikét, minden más, tárcsa, kuplungszerkezet hibátlan, nincs megkopva)

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re: Karcos hang
« Reply #6 on: 2010 May 17, 10:00:13 am »
Nem árulom el, mert nem tudom.  :)

Több okból is.
Neked Mk5-öd van, azt nem ismerem viszont Petrov-nak 2002-es Mk6-ja van, éppúgy mint nekem.
Az, hogy szétszedésnél, megforgatva volt hangja a kinyomócsapágyadnak, nem jelenti azt, hogy összeszerelve, felengedett kuplunggal, járó motorral és üresben levő váltóval (utoljára ezt kérdeztem Petrov-tól) is az adja a hangot.

Egy rossz csapágy akkor szokott hangot adni, amikor a külseje elforog a belsejéhez képest.
Ha felengeded a kuplungot, a kinyomócsapágy nem mozog ilyen módon.
Viszont forog a váltó hajtott tengelye, és a fogaskerekek.
Közismert dolog, hogy az MK6-osok váltója ilyenkor ad egy surrogó hangot, főleg, ha hideg a váltóolaj.

Persze, mielőtt erre gondolnék, megvárnám Petrov válaszát a kérdésemre.  :)


Mk6 1.3 benzin

petrov

  • Guest
Re: Karcos hang
« Reply #7 on: 2010 May 17, 15:03:59 pm »
Hali, köszi a válaszokat. A hangot csak akkor hallom ha 1-es ill hátramenet fokozatban engedem fel a kuplungot.
Az előző tulaj szerint fel van tükrösödve a tárcsa.


sepi

  • Guest
Re: Karcos hang
« Reply #8 on: 2010 May 18, 08:37:38 am »
Nekem 2006-os mk7-esem van, és én is hallom néha, sportosabb indulásnál azt a furcsa morgó hangot. Ha óvatosabban adok gázt akkor nincs hang. Én kicsit égett kuplungtárcsára gyanakszom.

Offline Devla

  • Fiesta rajongó
  • **
  • Posts: 255
  • Segített?: +8/-0
Re: Karcos hang
« Reply #9 on: 2010 May 20, 13:10:55 pm »
sütinek eszkorttya van nem ?  ;D