Author Topic: Fényezés javítása házilag (?)  (Read 7698 times)

boylepke

  • Guest
Fényezés javítása házilag (?)
« on: 2009 November 03, 23:22:44 pm »
Sziasztok! Úgy tűnik, ilyen gondja még senkinek sem volt, mivel hiába kerestem rá, nem találtam semmit. Este a következő történt velem: Kinéztem magamnak az utolsó szabad helyet a parkolóban, ami pont a háztömbünk mellett haladó kerékpárút szélén van. Hogy ne álljon rá senki, 4 db "demszky" oszloppal van elkerítve. Namost mivel a sorban utolsó előttiként beálló kolléga elég kevés helyet hagyott a saját kocsija és a két szélső oszlopocska között, sikerült a bal hátsó kerékjárati ív lapított részét hozzádörzsölnöm az egyikhez.

Horpadás nincs, sőt az oszlop olyan igénytelenül lett lefestve, hogy csak a bazi vastag sárga festékréteg jött le róla és kenődött fel a kocsira. Ergo most úgy néz ki, mintha valaki összefirkálta volna a kerékdob peremét sárga zsírkrétával.

Gyanítom, hogy nem nagy a baj és akár házilag is orvosolható a probléma, így ehhez várok ötleteket, tippeket. Holnap töltök fel képet is a dologról, hogy mindenkinek tiszta legyen, mi is történt. Addig ne m merek nekimenni semmilyen vegyszerrel, amíg meg nem kérdezlek benneteket...értékeljétek :P

Jóccakát!

- boylepke -

TomeeFiesta

  • Guest
Re: Fényezés javítása házilag (?)
« Reply #1 on: 2009 November 04, 06:36:25 am »
sebbenzin

Offline bull84

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1241
  • Segített?: +42/-0
Re: Fényezés javítása házilag (?)
« Reply #2 on: 2009 November 04, 07:41:49 am »
nekem anno a citroennek mentek neki és az nitroval jött le! Persze ésszel kell használni és vizzel rögtön öblítteni

boylepke

  • Guest
Re: Fényezés javítása házilag (?)
« Reply #3 on: 2009 November 04, 11:40:55 am »
oké, gondolom vigyázni kell, hogy magával ne vigye az alatta lévő eredeti festést. a héten nekiállok és utána természetesen szólok, hogy mire jutottam.

köszi mindenkinek!  :notworthy:

Offline DVZs

  • Adminisztrátor
  • *****
  • Posts: 2064
  • Segített?: +56/-9
Re: Fényezés javítása házilag (?)
« Reply #4 on: 2009 November 04, 11:44:41 am »
Szerintem kezdjed simán vizes szivaccsal/ronggyal, lehet már az is leszedi a nagyját, vegyszerrel csak akkor ha más nem segít...
D.V.Zs.

Offline lacccus

  • A mester
  • *****
  • Posts: 638
  • Segített?: +39/-5
Re: Fényezés javítása házilag (?)
« Reply #5 on: 2009 November 04, 15:10:30 pm »
Én fényezőpasztával csinálnám :P
Minden ami autĂł hifi!:)

boylepke

  • Guest
Re: Fényezés javítása házilag (?)
« Reply #6 on: 2009 November 04, 15:13:42 pm »
na olyanról hallottam már, de hogy működik? tudnom kell az autó színkódját?

Offline lacccus

  • A mester
  • *****
  • Posts: 638
  • Segített?: +39/-5
Re: Fényezés javítása házilag (?)
« Reply #7 on: 2009 November 04, 15:21:54 pm »
Nem kell tudni.van színtelen is. Lakkozott autókhoz az való.
De mindenképpen valami autófesték bolt szintűt kell megvenni,ott tanácsot is adnak.
Lehet hogy drágább,de nagyságrendekkel jobb mint pl. a bevásárlóközpontokban kapható teknőcös,vagy hasonlók.
Valamint sokáig elég,máskor is jó,és vízlepergetővé teszi a festést :P
háztartási vattával a legjobb csinálni. 2 nagy pamacs kell,aztán az egyikre teszel kb 20ft-os nagyságú pasztát,és körkörös mozdulatokkal szétkened,és dörzsölöd,amíg rajta van a másik festék.Kis idő után(kb. 2 perc)a másik vattával,amire nem teszel semmit,letisztítod róla a vékony pasztaréteget.Lehet párszor meg kell ismételni a műveleteket,ha makacs a szennyeződés :-\
Minden ami autĂł hifi!:)

RyAn

  • Guest
Re: Fényezés javítása házilag (?)
« Reply #8 on: 2009 November 04, 21:37:19 pm »
Én fényezőpasztával csinálnám :P

ott a pont fényező szomszéd szerint is azzal a legjobb...

boylepke

  • Guest
Re: Fényezés javítása házilag (?)
« Reply #9 on: 2009 November 05, 00:24:44 am »
köszikösziköszi!

még a héten sort kerítek rá :)