Author Topic: Hidegindításnál furcsa hang stb..  (Read 3524 times)

Avirex

  • Guest
Hidegindításnál furcsa hang stb..
« on: 2009 October 28, 23:43:50 pm »
Sziasztok!
Egy 2003-mas benzines fiestáról lenne szó,hideg motornál egy hangos zörgés jön a motorból (mint ha a vezérműlánc csapóda valamihez)kicsit füstöl is (fekete korom) a kocsi és ami még szebb hogy a teljesítmény is lecsökkent kb 75% osnak érzem.:( Tudom mindenképp szerelő lesz a vége,de azért esetleg van e valami tapasztalat ötlet hogy milyen irányba is kelljen javítani a kocsit.
Előre is köszi mindenkinek!
Sanyi

Offline Kuti

  • Lacos
  • A mester
  • *****
  • Posts: 1743
  • Segített?: +33/-4
Re: Hidegindításnál furcsa hang stb..
« Reply #1 on: 2009 October 30, 08:19:25 am »
kobold véleményét várd meg!
Astra vagy Fiesta!?
ui.: Saját helyesírási hibáimért előre kérek elnézést! :D

Avirex

  • Guest
Re: Hidegindításnál furcsa hang stb..
« Reply #2 on: 2009 October 30, 14:55:05 pm »
oks! köszi

vadri27

  • Guest
Re: Hidegindításnál furcsa hang stb..
« Reply #3 on: 2009 November 27, 20:13:11 pm »
Sziasztok!
Nekünk egy 1.4 tdci-k van.Ahogy bejött az első hidegebb idő azóta azt vettem észre hogy a megszokott alapjárat helyett kb. fél percig rángat illetve alapjárat ingadozás van (mintha kihagyna egy henger, mint régen a Lada 1500-nél).Melegebb időben abba hagyta de most megint elkezdte csinálni.Autószerelő ismerős tanácsa-üzemanyagszűrő csere.Ez meg is történt.Azóta reggeli 4 foknál ha alapjáraton nem is de gázadásnál a probléma ismét jelentkezik .Tanácstalan vagyok mert a szerelők mindenképp porlasztót akarnak cserélni.De nem hinném hogy 55 ezer km után porlasztót v.porlasztócsúcsot kellene cserélni.
Várom a tanácsaitokat, véleményeiteket.sziasztok

Offline Roxin

  • A mester
  • *****
  • Posts: 435
  • Segített?: +6/-1
Re: Hidegindításnál furcsa hang stb..
« Reply #4 on: 2009 November 28, 08:00:22 am »
Én is porlasztó csúcsra gondolok,más nem lehet!Az üzemanyag szűrőt hiába cseréltette ki veled!  :'(  A porlasztó csúcs nem bisztos,h rossz főleg ha 55 Ezer van csak a kocsiba!!Én bisztosra veszem,h dugulása van a porlasztó csúcsban v az oda vezető csőben(ami fém ha jóltudom)!! Most sUDYe bisztos bepipul ;D ,de én tuti raknák a tankba sima 2T(kétütemű motorolaj)-at! 1:50 arányba és egy kicsit hosszab távú úton ahol nincs sün jól huzasd ki az autót kicsit hajsd meg!!!  ;) Befog válni!!!  ;)

Offline Littleb

  • Ült már fiestában
  • ****
  • Posts: 120
  • Segített?: +11/-2
Re: Hidegindításnál furcsa hang stb..
« Reply #5 on: 2009 November 28, 20:00:50 pm »
A Mondeo klubban sok tdci-s alapjárat ingadozós, porlasztó elkoszolódós panaszt oldott meg a Protec direkt common rail dízelekhez gyártott tisztító löttye. Én nem vagyok híve ezeknek a csodaszereknek, de ha sok hasonló problémát megoldott nem lehet rossz.

Pl. itt is kapható:
http://www.cromax.hu/?katid=35552744&termek_al_id=16534&katnev=Diesel-rendszer%20tisztító%20COMMON%20RAIL%20rendszerekhez

Teli tanhoz beöntöd, használod, reméled, hogy megjavul..  ;)

Egy próbát megér. Ártani biztos nem árt.

grimmcsalad

  • Guest
Re: Hidegindításnál furcsa hang stb..
« Reply #6 on: 2009 November 28, 20:11:06 pm »
És ha teheted ne MOL-nál tankolj.

Offline My Geri

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 33
  • Segített?: +0/-0
Re:Hidegindításnál furcsa hang stb..
« Reply #7 on: 2014 October 31, 21:45:29 pm »
Hello nekem is van egy 1.4 benzines Fiestam hidegen inditasnal kb 10 mp-ig rettentoen csorog. Egesz nyaron nem volt hangja de a hidegben elojott megint. Nekem azt mondtak hogy a leomlo lehet elrepedve es az csorog amig fel nem melegszik kicsit. Mit gondoltok mi lehet a problema.