Author Topic: Gyújtógyertya. Mi a Különbség?  (Read 6743 times)

Dani81

  • Guest
Gyújtógyertya. Mi a Különbség?
« on: 2009 February 22, 22:33:01 pm »
Sziasztok!

Tud valaki segíteni abban, hogy az 1.3-as fiestámban lévő AYFS32CJ típusú gyertyát ki lehet e cserélni AYFS22CB re? Valamiért a boltban ilyet adtak az autómhoz, de fogalmam sincs mi a különbség köztük.

Köszi

RyAn

  • Guest
Re: Gyújtógyertya. Mi a Különbség?
« Reply #1 on: 2009 February 22, 22:33:55 pm »
motorcraft ?

Dani81

  • Guest
Re: Gyújtógyertya. Mi a Különbség?
« Reply #2 on: 2009 February 23, 09:28:14 am »
Igen motocraft 32CJ-s a másik is ford de arra FoMoCo van írva. míg az első japán a másik német.

Offline bruno13

  • Vezetett már fiestát
  • *****
  • Posts: 179
  • Segített?: +18/-6
Re: Gyújtógyertya. Mi a Különbség?
« Reply #3 on: 2009 February 23, 14:04:23 pm »
elektróda külömbség van a kettő közt míg az első túlnyúló közép elekrtódás,addig a másiknak félig fedett amit viszont 1,6 és 1,8as motorhoz ajánlott!kérdés hol vetted és mi alapján adták?

Dani81

  • Guest
Re: Gyújtógyertya. Mi a Különbség?
« Reply #4 on: 2009 February 23, 14:40:32 pm »
Nevet nem akarok mondani, de olyan helyen vettem ahol ford alkatrészekkel foglalkoznak, és elméletileg tudják az autóm összes adatát, az alvázszám alapján.
Lehet hogy csak mellényúlt mikor levette a polcról?

Offline bruno13

  • Vezetett már fiestát
  • *****
  • Posts: 179
  • Segített?: +18/-6
Re: Gyújtógyertya. Mi a Különbség?
« Reply #5 on: 2009 February 23, 15:14:26 pm »
ha a 8szelepes duratec motorod van akkor valóban tökéletes bele,utána néztem biztos ami biztos

Mickey80

  • Guest
Re: Gyújtógyertya. Mi a Különbség?
« Reply #6 on: 2009 February 23, 23:39:38 pm »
Esetleg van valami jó tippetek, hogy ha gyertyát szeretnék cserélni (egyébként is időszerű),
van-e valami jó fajta, ami jobban működik a mint gyári? Jobban megy tőle, de nem káros a motorra.

Dani81

  • Guest
Re: Gyújtógyertya. Mi a Különbség?
« Reply #7 on: 2009 February 24, 09:36:50 am »
köszi a válaszokat, közben megkérdeztem a boltban is mi az oka hogy másfajtát adtak.
Azt mondták, hogy a ford meg is szüntette a másik típust és most már ez való hozzá. Igaz ők sem értik miért kellett lecserélni, mert ez az új valami rézelektródás a régi meg jobb volt de nem tudom az mit jelenthet pontosan. Bizos tudják mit csinálnak.

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Gyújtógyertya. Mi a Különbség?
« Reply #8 on: 2009 February 24, 11:01:21 am »
Esetleg van valami jó tippetek, hogy ha gyertyát szeretnék cserélni (egyébként is id?szer?),
van-e valami jó fajta, ami jobban m?ködik a mint gyári? Jobban megy t?le, de nem káros a motorra.
nincs, gyári motorcraft gyertyát vegyél. olcsó és azzal megy a legjobban. (nem véletlenül azt rakták abba a motorba a gyárban, mérnökök hosszas tervezgetése számolgatása után..)

Offline bruno13

  • Vezetett már fiestát
  • *****
  • Posts: 179
  • Segített?: +18/-6
Re: Gyújtógyertya. Mi a Különbség?
« Reply #9 on: 2009 February 24, 14:28:40 pm »
Mickey80 egy gyertyától nem fog jobban menni az autód,gondolom hallottál már ezekről a csoda tuning gyertyákról amit én semmi esetre sem javaslok ezért kérdeztél!Mert az élettartam ezeknél 30ezer míg a mostani gyertyák akár 90-120ezer km-ig is bírják!Rengeteg Gyújtógyertya kapható a piacon de igazából minimális a külömbség pl. a több vagy egy pólusúgyertya közt, mert hiába a több pólus a szikra mindig a legrövidebb útat keresi viszont nagyobb a szikra biztonság lehetne ezt még ragozni bőven de felesleges a lényeg szerintem ebből is kiderűl!Csak is amit a gyár előír ahogy Sudye  :notworthy: is írta,
ui:Egy sz*r gyertya (csip csup tuning)hajlamos a trafódat is tönkrevágni!

Mickey80

  • Guest
Re: Gyújtógyertya. Mi a Különbség?
« Reply #10 on: 2009 February 25, 01:01:56 am »
Kedves bruno13!

Azt írod 90-120ezer km-ig is bírják. Nekem most 90ezer van benne.
Ez azt jelenti, hogy sürgősen cseréljem le?

Offline bruno13

  • Vezetett már fiestát
  • *****
  • Posts: 179
  • Segített?: +18/-6
Re: Gyújtógyertya. Mi a Különbség?
« Reply #11 on: 2009 February 25, 08:26:49 am »
Az attól függ hogy 60ezres szervizen cserélték-e mert nekik így van elő írva elvileg a szervízkönyvedben benne van hogy miket cseréltek!Ha cserélték akkor még bőven ráérsz vele ;)