Author Topic: Nyikorgó pedálok  (Read 12486 times)

BlackStar

  • Guest
Nyikorgó pedálok
« on: 2009 January 19, 17:38:54 pm »
Sziasztok!
Kérdésem: Az utóbbi időben a kuplung és a fékpedálom nyikorog,ropog,recseg(nem mindig). Vajon mitől lehet? A kuplung szárát,ha megfogom,akkor olajos folyadék érezhető rajta(kis mennyiség). Tanácsokat kérek szépen!!
« Last Edit: 2009 January 19, 20:01:33 pm by BlackStar »

Offline scampi

  • Az öreg róka
  • ****
  • Posts: 384
  • Segített?: +14/-7
Re: Nyikorgó pedálok
« Reply #1 on: 2009 January 20, 09:58:11 am »
Sziasztok!
Kérdésem: Az utóbbi időben a kuplung és a fékpedálom nyikorog,ropog,recseg(nem mindig). Vajon mitől lehet? A kuplung szárát,ha megfogom,akkor olajos folyadék érezhető rajta(kis mennyiség). Tanácsokat kérek szépen!!

Vedd ki belőle a madarat!! :D

Amúgy szerintem ki van száradva egy kis szilikonos spray megoldhatja a problémát. A kuplung szárán lévő "olaj" valóban olaj? Ha igen akkor ereszt a kuplung munkahengered! Ha csak "koszos zsír" akkor nincs gond, ez a gyári kenés maradványa!

Offline lacccus

  • A mester
  • *****
  • Posts: 638
  • Segített?: +39/-5
Re: Nyikorgó pedálok
« Reply #2 on: 2009 January 20, 14:48:05 pm »
MK6-7ben nem bowdenes kuplungok vannak??  :P :-X ;)
Minden ami autĂł hifi!:)

Offline kobold79

  • Vezetett már fiestát
  • *****
  • Posts: 183
  • Segített?: +45/-0
Re: Nyikorgó pedálok
« Reply #3 on: 2009 January 20, 17:29:00 pm »
Sziasztok! Mk6-7ben olajos a kuplung. Nem kell egyből betojni. A munkahenger csakúgy nem kezd el ereszteni. WD-40 befúj, és kész. 3-as cassa! :D
kobold

BlackStar

  • Guest
Re: Nyikorgó pedálok
« Reply #4 on: 2009 January 20, 19:50:49 pm »
Amit érzek az tuti olajos cucc és nem koszos...

WD-40? imádom...ő mindent megold. Köszi a tippet! :D

Offline scampi

  • Az öreg róka
  • ****
  • Posts: 384
  • Segített?: +14/-7
Re: Nyikorgó pedálok
« Reply #5 on: 2009 January 21, 09:50:35 am »
Amit érzek az tuti olajos cucc és nem koszos...

WD-40? imádom...ő mindent megold. Köszi a tippet! :D

A fékolaj érintésre eléggé jellegzetes érzés, olyan mintha kiszívná a nedvességet a kezedből - én mindíg a bírsalmára gondolok - én amondó vagyok ha az fékolaj akkor érdemes megnézni honnan került oda, éppen azért mert nem igen szokott "csak úgy" ereszteni. Következtetés: Ha fékolaj akkor mégis csak ereszt valahol, azaz nyugodtan tojjál be :DDD


BlackStar

  • Guest
Re: Nyikorgó pedálok
« Reply #6 on: 2009 January 21, 16:56:49 pm »
A fékolaj érintésre eléggé jellegzetes érzés, olyan mintha kiszívná a nedvességet a kezedből - én mindíg a bírsalmára gondolok - én amondó vagyok ha az fékolaj akkor érdemes megnézni honnan került oda, éppen azért mert nem igen szokott "csak úgy" ereszteni. Következtetés: Ha fékolaj akkor mégis csak ereszt valahol, azaz nyugodtan tojjál be :DDD



De az olajat a kuplungon érzem...a fékpedálon nem :(

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Nyikorgó pedálok
« Reply #7 on: 2009 January 21, 17:35:40 pm »
De az olajat a kuplungon érzem...a fékpedálon nem :(

de a hidraulikus kuplungba is fékolaj van!

BlackStar

  • Guest
Re: Nyikorgó pedálok
« Reply #8 on: 2009 January 21, 17:45:27 pm »
WD-40 megoldotta a nyikorgást. Az olajos cuccot majd vizsga előtt megnézetem(május)

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re: Nyikorgó pedálok
« Reply #9 on: 2009 January 22, 12:19:15 pm »
WD-40 megoldotta a nyikorgást. Az olajos cuccot majd vizsga előtt megnézetem(május)
Van ebben egy kis kockázat!
A fék és a kuplung ugyanabból a tartályból kapja a hidraulikafolyadékot.

Mindenesetre sűrűn kell ellenőrizni a fékfolyadék szintet!

Ha kevés a folyadék, fel fog levegősödni a kuplung munkahengered.
De a kuplunghoz menő lyuk feljebb van a tartályon, ezért állítólag  a fékhatás nem szünhet meg kuplung tömítetlensége miatt.
Mk6 1.3 benzin

BlackStar

  • Guest
Re: Nyikorgó pedálok
« Reply #10 on: 2009 January 22, 17:06:58 pm »
Van ebben egy kis kockázat!
A fék és a kuplung ugyanabból a tartályból kapja a hidraulikafolyadékot.

Mindenesetre sűrűn kell ellenőrizni a fékfolyadék szintet!

Ha kevés a folyadék, fel fog levegősödni a kuplung munkahengered.
De a kuplunghoz menő lyuk feljebb van a tartályon, ezért állítólag  a fékhatás nem szünhet meg kuplung tömítetlensége miatt.

A fékfolyadék szint jó...amikor megvettem kevés volt benne egy picit és kanyarokban kigyulladt a műszerfalon a visszajelző. Feltöltöttem és azóta tartja a szintet. Legritkábban havonta ellenőrzöm az összes folyadékszintet,de inkább sűrűbben(Lidy szerint ez mánia nálam :D )

amúgy a mai napig tartott a csoda. ma délután megint nyikorogtam :D
« Last Edit: 2009 January 22, 18:49:24 pm by BlackStar »

BlackStar

  • Guest
Re: Nyikorgó pedálok
« Reply #11 on: 2009 January 23, 14:49:31 pm »
Ma takarítás közben kicsit jobban behajoltam a pedálokhoz. A kuplungnál a szitu a következő. A munkahenger és a pedál egy tengellyel csatlakozok egymáshoz. A tengely a pedálhoz tartozik és egy karika csúszik rá ami a munkahengert működteti. Egy a karika csúszkál ide-oda a pedál nyomásakor és ez kattogok,ropog...

normális dolog,hogy az ott mozog? rögzítési lehetőséget nem látok...menet nincs a tengelyena,miről mondjuk hiányozna egy anya...

Ötlet?

Offline kobold79

  • Vezetett már fiestát
  • *****
  • Posts: 183
  • Segített?: +45/-0
Re: Nyikorgó pedálok
« Reply #12 on: 2009 January 23, 18:29:43 pm »
Holnap kimegyek és kezembe veszek egy pedálsort mert igy hirtelen nem emlékszem arra hogy néz ki. Az igazsághoz tartozik hogy mégsoha nem vettük le a munkahengert a pedálsorról. Egybe odaszoktuk adni. :-\
kobold

BlackStar

  • Guest
Re: Nyikorgó pedálok
« Reply #13 on: 2009 January 23, 19:26:49 pm »
Holnap kimegyek és kezembe veszek egy pedálsort mert igy hirtelen nem emlékszem arra hogy néz ki. Az igazsághoz tartozik hogy mégsoha nem vettük le a munkahengert a pedálsorról. Egybe odaszoktuk adni. :-\

Okok...leakartam fényképezni,de lemerült az elem. :( Amúgy ráérsz...ha csak az nyikorog,akkor nem vészes a dolog(remélem)

ferpetee

  • Guest
Re: Nyikorgó pedálok
« Reply #14 on: 2010 March 16, 22:45:37 pm »
Nálam is így kezdődöt, hogy kanyarokban kigyulladt a műszerfalon a visszajelző, utántöltötten, de két hónap múlva ismét. Nálam is nyikorogtak a pedálok. Utána észrevettem az olajat a kuplungpedál szárán. A vége kuplung munkahenger csere volt.