Author Topic: Elveszett kulcs.  (Read 31483 times)

Offline Pocok

  • A mester
  • *****
  • Posts: 529
  • Segített?: +45/-1
Re: Elveszett kulcs.
« Reply #30 on: 2009 January 03, 17:50:57 pm »
már csak 2 kulcs van. nekem egy távirányitós meg egy sima,amin kék jelzés van...

keletnyugat

  • Guest
Re: Elveszett kulcs.
« Reply #31 on: 2009 February 19, 15:01:50 pm »

Itt különböző dolgakat írtatok, és kicsit meg vagyok zavarodva. Kérlek, segítsetek!
Szóval: a kiskönyv leírja, hogyan lehet új kulcsot bekódolni, ti azt írjátok, ezért nem is kell szervízhez fordulni. De a leírás azt írja, két jó kulcs kell egy új kulcs kódolásához. Mit tegyen az ember, ha csak egy kulcsa van? Akkor hogyan lehet egyedül, a szervíz kihagyásával bekódolni azt? ???

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re: Elveszett kulcs.
« Reply #32 on: 2009 February 19, 16:06:08 pm »
... Mit tegyen az ember, ha csak egy kulcsa van?...

Ne hallgasson azokra, akik azt mondják, hogy kódolni egy kulccsal is lehet.  :o

Akik itt erről írtak, azok a régi mesterkulcsos verzióból indultak ki, ami az MK6-MK7-re nem érvényes.
És senki sem prezentált egykulcsos működő módszert.

Sajnos ez van. Marad a szervíz.  >:(
Mk6 1.3 benzin

Mickey80

  • Guest
Re: Elveszett kulcs.
« Reply #33 on: 2009 February 22, 14:09:44 pm »
Ahogy olvasom a hozzászólásokat, rá kell jönnöm, hogy nem is olyan "genyóság" 3500-at elkérni a kulcs tanításért.
Nekem is csak 1db kulcsom volt az autóhoz, úgyhogy nem is sikerült volna a könyv szerint.  ???

Ugye?  :-\

keletnyugat

  • Guest
Re: Elveszett kulcs.
« Reply #34 on: 2009 March 05, 13:32:53 pm »
Velem a következő történt. Nemrég vettük az autót, a kereskedő a hitelező banknak és a biztosítónak lejelentette, hogy két kulcsot ad az autóval, de mire az autó átvételére került a sor, kiderült, hogy csak egy kulcs van. Ezt rögtön jeleztük a biztosítónak. A biztosító közölte, hogy ki kell cseréltetni az összes zárat, mert csak így érvényes a biztosítás (zárcsere 51ezer forint). Elvileg a kereskedő kifizeti nekünk (neki kell lejelentenie a biztosítónak számlával igazolva, hogy a zárcsere megtörtént). Egyelőre ott tart a dolog, hogy mi megcsináltattuk, kifizettük, és csak reménykedünk, hogy a kereskedő tényleg visszaadja nekünk a ráfordított pénzt. (az időt, energiát stb-t persze nem)

Offline sziki8

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 20
  • Segített?: +0/-0
Re:Elveszett kulcs.
« Reply #35 on: 2015 January 25, 09:44:39 am »
Üdv Mindenkinek!

Olyan problémám lenne, hogy sajna összetört a Fiestám, ismerősök ajánlottak egy "jó szakít" aki rendbe hozza a kocsid.. jött is megnézte elvitte... és mikor vissza hozta azt hittem sírva fakadok olyan munkát végzett de nem is részletezném milyet nagyon sok olyan dolog van amit nem csinált meg rendesen vagy inkább eltakar vmivel vagy azt mondta hogy jó rajta de még sem az, most szeretném én itthon megcsinálni rajta sok dolgot, az első ilyen az lenne hogy egy kulccsal tudja nyitni a kocsit meg indítani mert ez most két külön kulccsal sajnos, össze tudom hangolni a két kulcsot vagy zárakat illetve gyújtás kapcsolót kell cserélnem amihez egy kulcs van ?

Segítségeket köszönőm előre is Smiley
Ford Fiesta / 1.4 16V /

Offline Styleair

  • A mester
  • *****
  • Posts: 671
  • Segített?: +22/-0
  • Moondust Silver Child Carrier
Re:Elveszett kulcs.
« Reply #36 on: 2015 January 25, 10:46:49 am »
Üdv Mindenkinek!

Olyan problémám lenne, hogy sajna összetört a Fiestám, ismerősök ajánlottak egy "jó szakít" aki rendbe hozza a kocsid.. jött is megnézte elvitte... és mikor vissza hozta azt hittem sírva fakadok olyan munkát végzett de nem is részletezném milyet nagyon sok olyan dolog van amit nem csinált meg rendesen vagy inkább eltakar vmivel vagy azt mondta hogy jó rajta de még sem az, most szeretném én itthon megcsinálni rajta sok dolgot, az első ilyen az lenne hogy egy kulccsal tudja nyitni a kocsit meg indítani mert ez most két külön kulccsal sajnos, össze tudom hangolni a két kulcsot vagy zárakat illetve gyújtás kapcsolót kell cserélnem amihez egy kulcs van ?

Segítségeket köszönőm előre is Smiley
Távirányítóval nyílik?, mert azt hozzá lehet tanítani (egyiket a másikhoz).
Fiesta MKVI 1.3 (2002) EU3
Fiesta MKVI Facelift 1.3 (2005) EU4
Mondeo MKIII 2.0 TDCI Titanium X (2005) EU4

Offline sziki8

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 20
  • Segített?: +0/-0
Re:Elveszett kulcs.
« Reply #37 on: 2015 January 25, 11:00:03 am »
Távirányítóval nyílik?, mert azt hozzá lehet tanítani (egyiket a másikhoz).



utólag lett beszerelve a központi zár a kocsiba, sima kulcsom van hozzá, de igen azzal nyílik a kocsi vagy is csak félig mert a hátsó két ajtót nyitja az első kettőt vmiért nem, sztem csak be kell állítani a ajtónyitó motorokat vagy pálcákat, így az első két ajtót kulccsal tudom nyitni, ha jobb idő lesz akkor szétszedem majd és megnézem mi lehet vele csak ilyen hidegben nem akarom a műanyagokat piszkálni
Ford Fiesta / 1.4 16V /

Offline Styleair

  • A mester
  • *****
  • Posts: 671
  • Segített?: +22/-0
  • Moondust Silver Child Carrier
Re:Elveszett kulcs.
« Reply #38 on: 2015 January 25, 13:49:49 pm »
utólag lett beszerelve a központi zár a kocsiba, sima kulcsom van hozzá, de igen azzal nyílik a kocsi vagy is csak félig mert a hátsó két ajtót nyitja az első kettőt vmiért nem, sztem csak be kell állítani a ajtónyitó motorokat vagy pálcákat, így az első két ajtót kulccsal tudom nyitni, ha jobb idő lesz akkor szétszedem majd és megnézem mi lehet vele csak ilyen hidegben nem akarom a műanyagokat piszkálni
Azt kell megoldani, hogy távirányítóval nyíljon az összes ajtó, és kulccsal meg indítasz!
Anyósom MKVI-án is így van. Olyan riasztó lett beleszerelve, ami vezérli a központi zárat. Így csak az indításnál kell kulcsolni, nyitásnál meg gombot nyomni.
Nálad akkor ezek szerint másik zár került az ajtóba, vagy a gyújtáskapcsolóba. Ezért van két kulcs.
Fiesta MKVI 1.3 (2002) EU3
Fiesta MKVI Facelift 1.3 (2005) EU4
Mondeo MKIII 2.0 TDCI Titanium X (2005) EU4

Offline sziki8

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 20
  • Segített?: +0/-0
Re:Elveszett kulcs.
« Reply #39 on: 2015 January 25, 18:35:34 pm »
Azt kell megoldani, hogy távirányítóval nyíljon az összes ajtó, és kulccsal meg indítasz!
Anyósom MKVI-án is így van. Olyan riasztó lett beleszerelve, ami vezérli a központi zárat. Így csak az indításnál kell kulcsolni, nyitásnál meg gombot nyomni.
Nálad akkor ezek szerint másik zár került az ajtóba, vagy a gyújtáskapcsolóba. Ezért van két kulcs.


Igen az ajtó zárak lettek kicserélve, akkor nem úszom meg téli ajtó szétszedéseket, ha esetleg a központi nem jó akkor tudsz ajánlani vmit jó központit ami megbízható ?
Ford Fiesta / 1.4 16V /

Offline Styleair

  • A mester
  • *****
  • Posts: 671
  • Segített?: +22/-0
  • Moondust Silver Child Carrier
Re:Elveszett kulcs.
« Reply #40 on: 2015 January 25, 21:47:02 pm »


Igen az ajtó zárak lettek kicserélve, akkor nem úszom meg téli ajtó szétszedéseket, ha esetleg a központi nem jó akkor tudsz ajánlani vmit jó központit ami megbízható ?
Az anyós autójában is gyári a központi zár, csak nem volt hozzá távirányító amit a riasztó irányítója most már vezérel.
(Én gyárit ajánlok, ha még nincsen semmi. Veszel egy bontott szettet és azt rakod bele.)
A helyedben a mostanit próbálnám beüzemelni rendesen. Illetve ha a szaki csinálta, akkor vele rakatnám rendbe garanciába.
Az még mindig nem egyértelmű számomra, hogy gyári bontott központi zár lett beszerelve a régi helyett vagy valami univerzális? Miért lett kiszerelve a régi zár amit ugyanaz a kulcs nyitott, mint amit gyújtásba raksz?
Ahhoz egy univerzális központi zár is elég lett volna.
Fiesta MKVI 1.3 (2002) EU3
Fiesta MKVI Facelift 1.3 (2005) EU4
Mondeo MKIII 2.0 TDCI Titanium X (2005) EU4

Offline sziki8

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 20
  • Segített?: +0/-0
Re:Elveszett kulcs.
« Reply #41 on: 2015 January 26, 16:28:37 pm »
Az anyós autójában is gyári a központi zár, csak nem volt hozzá távirányító amit a riasztó irányítója most már vezérel.
(Én gyárit ajánlok, ha még nincsen semmi. Veszel egy bontott szettet és azt rakod bele.)
A helyedben a mostanit próbálnám beüzemelni rendesen. Illetve ha a szaki csinálta, akkor vele rakatnám rendbe garanciába.
Az még mindig nem egyértelmű számomra, hogy gyári bontott központi zár lett beszerelve a régi helyett vagy valami univerzális? Miért lett kiszerelve a régi zár amit ugyanaz a kulcs nyitott, mint amit gyújtásba raksz?
Ahhoz egy univerzális központi zár is elég lett volna.



Ahogy fentebb említettem összetört a kocsi, volt egy " jó szaki" aki megcsinálja ugye ez nem jött neki össze és most szívok vele sokat hogy rendben tegyem a kocsit.
azért lett cserélve zár a kocsiban mert a törés miatt nem tudta azokat javítani állítólag, és ezért van két kulcsom, garanciát nem tudom érvényesíteni mert a szaki eltűnt Mo.ról :(
Ford Fiesta / 1.4 16V /

Offline Styleair

  • A mester
  • *****
  • Posts: 671
  • Segített?: +22/-0
  • Moondust Silver Child Carrier
Re:Elveszett kulcs.
« Reply #42 on: 2015 January 26, 17:26:10 pm »


Ahogy fentebb említettem összetört a kocsi, volt egy " jó szaki" aki megcsinálja ugye ez nem jött neki össze és most szívok vele sokat hogy rendben tegyem a kocsit.
azért lett cserélve zár a kocsiban mert a törés miatt nem tudta azokat javítani állítólag, és ezért van két kulcsom, garanciát nem tudom érvényesíteni mert a szaki eltűnt Mo.ról :(

Értem. El kéne menni egy normális autóvillamossági szakemberhez, aki az utólagos központi záradat összerakja rendesen, hogy minden ajtót nyisson. Azt még mindig nem tudom, hogy ez megoldás lesz-e az egykulcsos használathoz. Az nem derült ki, hogy távirányítós, vagy nem!?
XX. kerületben tudok ajánlani autóvillamossági műhelyt, ahol nem kóklerek dolgoznak. Nem tudom, hogy az messze vagy közel van-e neked, mert az adatlapodból nem derül ki.
Fiesta MKVI 1.3 (2002) EU3
Fiesta MKVI Facelift 1.3 (2005) EU4
Mondeo MKIII 2.0 TDCI Titanium X (2005) EU4

Offline sziki8

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 20
  • Segített?: +0/-0
Re:Elveszett kulcs.
« Reply #43 on: 2015 January 30, 17:49:57 pm »
Értem. El kéne menni egy normális autóvillamossági szakemberhez, aki az utólagos központi záradat összerakja rendesen, hogy minden ajtót nyisson. Azt még mindig nem tudom, hogy ez megoldás lesz-e az egykulcsos használathoz. Az nem derült ki, hogy távirányítós, vagy nem!?
XX. kerületben tudok ajánlani autóvillamossági műhelyt, ahol nem kóklerek dolgoznak. Nem tudom, hogy az messze vagy közel van-e neked, mert az adatlapodból nem derül ki.



Igen távirányítós, jelenleg Nagykanizsán élek innen nincs olyan messze Bp. megpróbálom megnézni először én a központot hátha megyek valamire vele. Csomagtérajtó se nyílik gombra ott van vmi kis motor? vagy mi nyitja azt, azt nem tudod véletlenül ?
Ford Fiesta / 1.4 16V /

Offline Styleair

  • A mester
  • *****
  • Posts: 671
  • Segített?: +22/-0
  • Moondust Silver Child Carrier
Re:Elveszett kulcs.
« Reply #44 on: 2015 January 30, 18:03:49 pm »



Igen távirányítós, jelenleg Nagykanizsán élek innen nincs olyan messze Bp. megpróbálom megnézni először én a központot hátha megyek valamire vele. Csomagtérajtó se nyílik gombra ott van vmi kis motor? vagy mi nyitja azt, azt nem tudod véletlenül ?
:D Hű...onnan messze vagy. A műszerfali gomb se nyitja a csomagtartót?
Fiesta MKVI 1.3 (2002) EU3
Fiesta MKVI Facelift 1.3 (2005) EU4
Mondeo MKIII 2.0 TDCI Titanium X (2005) EU4