Author Topic: Gyertya csere  (Read 14145 times)

Breeed

  • Guest
Gyertya csere
« on: 2008 September 20, 22:48:42 pm »
Sziasztok!

Olyan problémám akadt, hogy gyertya cserére került a sor, mivel elérte a szekér (mk6-os) a 60000 km-t, és magam próbáltam kicserélni a gyertyákat. Az első 3 rendben is volt nagy nehézségek árán, mivel elég rossz helyre tervezték őket, a 4. gyertyát viszont nem tudtam kicserélni, mivel egyáltalán nem fértem hozzá. A gyújtáselosztó és egy fém lemez takarja. Ha valaki már cserélt a fityójában gyertyát és rájött a trükkjére hogyan kell kicserélni kérem irjon!

Amadeusboy

  • Guest
Re: Gyertya csere
« Reply #1 on: 2008 September 21, 07:04:12 am »
Sziasztok!

Olyan problémám akadt, hogy gyertya cserére került a sor, mivel elérte a szekér (mk6-os) a 60000 km-t, és magam próbáltam kicserélni a gyertyákat. Az első 3 rendben is volt nagy nehézségek árán, mivel elég rossz helyre tervezték őket, a 4. gyertyát viszont nem tudtam kicserélni, mivel egyáltalán nem fértem hozzá. A gyújtáselosztó és egy fém lemez takarja. Ha valaki már cserélt a fityójában gyertyát és rájött a trükkjére hogyan kell kicserélni kérem irjon!

azt nem ártana tudni,hogy milyen motor van benne...

Breeed

  • Guest
Re: Gyertya csere
« Reply #2 on: 2008 September 21, 08:33:38 am »
1,3-as benzines duratec van benne.

Amadeusboy

  • Guest
Re: Gyertya csere
« Reply #3 on: 2008 September 21, 10:28:29 am »
1,3-as benzines duratec van benne.
akkor passzolom...nekem 1.4 van és mivel a levegőszűrő se ott van az 1.3ban,mint az enyémben ezért nem tudok okoskodni

Breeed

  • Guest
Re: Gyertya csere
« Reply #4 on: 2008 September 22, 14:51:42 pm »
Na srácok! Nemigaz hogy senki nem cserélt még gyertyát. :( Valami tippet pliz!

Gyuri

  • Guest
Re: Gyertya csere
« Reply #5 on: 2008 September 23, 08:54:32 am »
Nekem is 1.3 Duratec van, és én is szembesültem ezzel a problémával nemrég. Szerintem vidd el egy szerelőhöz...

Breeed

  • Guest
Re: Gyertya csere
« Reply #6 on: 2008 September 23, 13:58:13 pm »
A "b" terv a szerelő, az "a" terv meg az, hogy ti adtok tanácsot:). Azért köszi.

Breeed

  • Guest
Re: Gyertya csere
« Reply #7 on: 2008 September 25, 19:33:57 pm »
Hm... Hát mindenki szervizbe viszi a kocsiját? : :-[

Amadeusboy

  • Guest
Re: Gyertya csere
« Reply #8 on: 2008 September 25, 20:00:35 pm »
Hm... Hát mindenki szervizbe viszi a kocsiját? : :-[

Keresd meg és írj Kobold79 nevű tagunknak...ő mindenbe tud segíteni.

sztrakk9

  • Guest
Re: Gyertya csere
« Reply #9 on: 2008 September 27, 20:07:46 pm »
én most készülök  majd cserélni,MK7 remélem ez nem ilyen gázos,majd  megvizsgálom előtte.

zsoletti

  • Guest
Re: Gyertya csere
« Reply #10 on: 2008 September 28, 06:49:05 am »
Üdv mindenkinek! ;D

Én már cseréltem gyertyákat 2003 1.3 duratec motoros. Csuklós gyertyakulcs kell hozzá mert a 4-es hengerét csak azzal lehet kiszedni!
Nem árt előtte a légszűrőházet leszedni  úgy kell lepattintani, három műanyag tüske tartja kettő a motor elejében egy a olajbeöntő nyílás közelében. az első hárommal nincs probléma csak a 4. -el.Nem árt langyos motornál végezni könnyebben kijön.
Tanács: ha belevaló motorcraftos gyertyát tesztek bele a gyári 1.3 tizedes gyertyahézagot nem árt 1-2 tizeddel kissebre venni!
Ugyanis nálam gyorsításnál hirtelen gázadásnál berángatott még az új gyertyával is!
És ez segített rajta. De ezt már feltettem a fórumra. http://www.fordfiestaklub.hu/component/option,com_smf/Itemid,95/topic,258.0/
Remélem segítettem
Zsoletti

Breeed

  • Guest
Re: Gyertya csere
« Reply #11 on: 2008 September 28, 08:59:39 am »
És ha levenném a gyújtáselosztót, hogy hozzáférjek? 4db torx csavar fogja.

Atis77

  • Guest
Re: Gyertya csere
« Reply #12 on: 2008 October 22, 22:04:59 pm »
Sziasztok.Én most cseréltem gyertyákat MK6 1.3-ban.Semmi extra nem kell, csak egy crovafej, 16mm-es, egy csukló, egy toldószár és a hajtóvas.Ez egy normál alap crovakészletben is megtalálható.
A gyertyák kiszedésénél érdemes oda-vissza tekergetni a gyertyákat ha már meglazultak, a rárakodott korom miatt, így nem vágjuk haza a menetet sem a hengerfejben, és könnyebben ki is jönnek a helyükről.
A kábelekre érdemes figyelni, hogy rendesen a helyükre kerültek-e.
Én egyenként cseréltem, és minden gyertya után elindítottam az autót, így a hibát is könnyebb kiszúrni: rossz gyertya, rosszul visszatett kábel...stb
Ja, és nem kell levenni semmit, csak ügyeskedni kell kicsit a crovával, és akkor befér mind a 4 gyertyához!
Sok sikert!

sztrakk9

  • Guest
Re: Gyertya csere
« Reply #13 on: 2008 November 14, 12:25:27 pm »
A Srácnak igaza van csak 1 hosszú nyakú 16 os crova fej kell hozzá meg 1 csukló és simán megy a dolog,most cseréltem.



Sziasztok.Én most cseréltem gyertyákat MK6 1.3-ban.Semmi extra nem kell, csak egy crovafej, 16mm-es, egy csukló, egy toldószár és a hajtóvas.Ez egy normál alap crovakészletben is megtalálható.
A gyertyák kiszedésénél érdemes oda-vissza tekergetni a gyertyákat ha már meglazultak, a rárakodott korom miatt, így nem vágjuk haza a menetet sem a hengerfejben, és könnyebben ki is jönnek a helyükr?l.
A kábelekre érdemes figyelni, hogy rendesen a helyükre kerültek-e.
Én egyenként cseréltem, és minden gyertya után elindítottam az autót, így a hibát is könnyebb kiszúrni: rossz gyertya, rosszul visszatett kábel...stb
Ja, és nem kell levenni semmit, csak ügyeskedni kell kicsit a crovával, és akkor befér mind a 4 gyertyához!
Sok sikert!