Author Topic: 3 kérdés egyszerre  (Read 6488 times)

motodefy

  • Guest
Re:3 kérdés egyszerre
« Reply #15 on: 2012 August 23, 17:48:07 pm »
Na megvan hátul volt a kulcs hál Istennek :D Egy ruhaszárító dróttal sikerült kinyitni de végre sikerült! Anyám jön eggyel :D Köszönöm szépen azoknak akik segítettek. Még esetleg annyit kérdeznék ha van egy pótkulcs akkor még egy kulcs csináltatása hogy zajlik és ezt a kulcsot és chipet beletudom tenni egy bicskakulcsba?

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re:3 kérdés egyszerre
« Reply #16 on: 2012 August 23, 18:39:53 pm »
...Köszönöm szépen azoknak akik segítettek. ...
Az összes fiesta2002-nek?  :) :) :) De ez csak vicc. Látom növelted a pontjaimat, amit köszönök.  :)

...Még esetleg annyit kérdeznék ha van egy pótkulcs akkor még egy kulcs csináltatása hogy zajlik és ezt a kulcsot és chipet beletudom tenni egy bicskakulcsba?
Sajnos ugyanúgy, mintha 0 kulcsod lenne, mert így is a szervízben kell feltaníttatnod az immo-t.
Csak akkor van eltérés, ha olyan nyers kulcsot veszel, amiben a transponder chip tanítható, és a kulcsos ugyanolyan azonosítóra állítja be, mint a meglevő kulcsodat.
Ez olyan, mintha 2 egypetéjű iker kulcsod lenne.  :)
De ennek több a hátránya, mint az előnye:
- az immo a kettőt egy kulcsnak látja, és emiatt pl. harmadiik kulcsot nem tudsz betanítani, vagy törölni
- az elveszett kulcs továbbra is indítja az autót
- ha az  új kulcs távirányítós, akkor mégis el kell vinni a szervizbe, hogy a távir funkcióját betanítsák

A meglevő (nem távirányítós) kulcsot fel tudod használni bicskakulcshoz, de csak barkács módon.
Ki kell belőle bányászni a transpondert és a kulcsszárat is meg kell faragni, hogy be lehessen rakni a bicskába.
« Last Edit: 2012 August 23, 18:45:59 pm by fiesta2002 »
Mk6 1.3 benzin

motodefy

  • Guest
Re:3 kérdés egyszerre
« Reply #17 on: 2012 August 23, 18:47:41 pm »
De legalább be tudom mostmár vinni a szervizbe :D tehát nemtudok olyan kulcsot se csináltatni mint ami a gyári távirányitos?? Nembaj ha elkell vinnem a szervizbe es be kell programozni. Csak gondolom kolcseges mert ki kell ugy faragni a kulcsot megkell venni meg be is kell programoztatni :((

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re:3 kérdés egyszerre
« Reply #18 on: 2012 August 23, 19:08:50 pm »
Ezt most nem értem. Miért ne tudnál?

Úgy gondolom, hogy a meglevő nem távirányítós kulcsot nem érdemes farigcsálni, hanem jobb megőrizni, mint tartalékot.
E mellé hétköznapi használatra vehetsz egy gyári távirányítósat kb 35 ezerért, vagy ugyanezt az angol e-bay-en olcsóbban, vagy komplett bicskakulcsot Ford szárral, transzponder csippel és távirányító elektronikával.

Utána ezt a kulcsot kulcsosnál megreszelteted és szakszervizben feltaníttatod.
Ha a gyári forgalmazóktól vásárolsz, akkor ez összesen kb 45 ezer.
Ha keresel olcsóbb forrást (e-bay, nem gyári bicska), akkor olcsóbb.   :)
Mk6 1.3 benzin

motodefy

  • Guest
Re:3 kérdés egyszerre
« Reply #19 on: 2012 August 23, 19:19:20 pm »
Köszi mindent lehet a biztosító altal tudok egy komplett zár cserét valami 10% al lehet olcsobban kijövök köszi az osszes 2002 es fiestanak :D a hangszorora meg varom a tippeket

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re:3 kérdés egyszerre
« Reply #20 on: 2012 August 24, 09:31:15 am »
Még egy ötlet: A kibontott zárakat kérd el a szervizben és add el, mint használtat. Azzal is visszaszerezhetsz egy kis pénzt. (Nem sokat, mert csak 1 kulcs van hozzá.)
Mk6 1.3 benzin

Offline pufiarc

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 17
  • Segített?: +0/-0
Re:3 kérdés egyszerre
« Reply #21 on: 2012 November 06, 15:09:28 pm »
Sziasztok!Nekem csak 1 kérdésem lenne,2005-ös Fiesta 5 ajtós,abba mekkora (cm)szofita izzo kell?

Offline Pocok

  • A mester
  • *****
  • Posts: 529
  • Segített?: +45/-1
Re:3 kérdés egyszerre
« Reply #22 on: 2012 November 06, 23:32:22 pm »
Ha a rendszámtábla világítást szeretnéd cserélni 11x35mm

Offline pufiarc

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 17
  • Segített?: +0/-0
Re:3 kérdés egyszerre
« Reply #23 on: 2012 November 07, 11:14:47 am »
Igen azt is meg a belső világítást is Ledes szofitára.Köszi a választ.

Offline zoli7503

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 71
  • Segített?: +3/-0
Re:3 kérdés egyszerre
« Reply #24 on: 2012 November 07, 18:37:22 pm »
heló
én is próbáltam belső világításnak a ledes sofitát /kék/ de, lehet hogy jól néz ki , de mint belső világításnak
nem a legjobb, egyrészt nem elég világos legalábbis a kék, másrészt meg kikapcsoláskor is pislákoltak a ledek, halványan de valamiért kapott áramot ,úgy hogy maradtam az eredetinél.
esetleg ha valakinek kell megvannak még ,eladó