Author Topic: Riasztó  (Read 2880 times)

takee

  • Guest
Riasztó
« on: 2012 April 03, 08:14:59 am »
Kollégák!

Valami folyamatosan szívta az akksimat a kezdetek óta. Gyanítottam, hogy egy utólagos eszköz lesz, meg is találtam a riasztó dobozát a fűtsépanel mögött. Kikötöttem, de nem változott semmi, továbbra is leszívja 2 nap állás alatt. Ma, bikázás közben vettem észre, hogy villant kettőt a vészvillogó, vagyis van még benne vaalmi utólagos kütyü, ami eszi az áramot. Valszeg immo lesz, de nem találtam meg eddig.

Kérdés: Hol a rákban keressem? Hol szokás MK3-asban elhelyezni ilyen elektronikát?

Offline Pocok

  • A mester
  • *****
  • Posts: 529
  • Segített?: +45/-1
Re:Riasztó
« Reply #1 on: 2012 April 03, 08:23:04 am »
Ha utólagos akkor bárhol lehet a műszerfal alatt szerintem.

Offline Bencur13

  • Vezetett már fiestát
  • *****
  • Posts: 157
  • Segített?: +3/-0
Re:Riasztó
« Reply #2 on: 2012 April 03, 08:25:35 am »
Nekem a biztitábla fölött van minden...
'92 1,3 3a. Piros Fiesta Calypso tetővel!
+Bicskakulcs project :) Vót

takee

  • Guest
Re:Riasztó
« Reply #3 on: 2012 April 03, 08:28:54 am »
Nekem a biztitábla fölött van minden...

Ott néztem, semmi. Rádió mögött volt a riasztó, de a műszerfal és az utastér többi részében semmi sincs.  :-[

Offline DVZs

  • Adminisztrátor
  • *****
  • Posts: 2064
  • Segített?: +56/-9
Re:Riasztó
« Reply #4 on: 2012 April 03, 09:55:52 am »
Nekem motortérben volt az utólagos riasztóm, ami 2 nap alatt megette az aksit, de addig is random ki-be kapcsolta a központit... :)
D.V.Zs.

takee

  • Guest
Re:Riasztó
« Reply #5 on: 2012 April 03, 17:06:27 pm »
Motortérben a devander (fékszervó) alá volt rejtve egy sziréna, követtem a vezetékét. A benzin cut-off relé fölött (bal lábtér burkolat) volt eldugva egy laserline 906, 1995-ből.

Kihúztam a csatiját, kivettem. Meglátjuk mennyit bír így az akksi.

Offline Tomcsika

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 11
  • Segített?: +0/-0
Re:Riasztó
« Reply #6 on: 2012 April 06, 11:08:00 am »
Nekem is volt benne. Csak nálam nem az aksit szívta le , hanem behülyült és nem bírtam az autót beindítani. Nekem valahol a biztosíték tábla mögött volt és fekete , olyan mint a relé. Ha nem sikerül megtalálni és kiszedni , akkor küldök majd képet.

takee

  • Guest
Re:Riasztó
« Reply #7 on: 2012 April 06, 11:22:14 am »
Most úgy tűnik, hogy a kiszedett riasztó modulon kívül nincs más a kocsiban. Azóta nem merült le az akksi sem.

Bízok benne, hogy ez így is marad.