Author Topic: Gyergya!  (Read 2548 times)

Offline tegsanti

  • Újonc
  • *
  • Posts: 6
  • Segített?: +0/-0
Gyergya!
« on: 2010 April 22, 15:56:31 pm »
Sziasztok!

Még újj vagyok itt és kellene egykis segítség!szerintetek mi lehet az oka,hogy az 1.1es fiestámon az egyik gyergyánál(gyergya mellett)szivárog az olaj,nem eszik sok olajat de az egyik gyergyánál mégis mintha eresztene!(és mégse köpi be,bocsi nem sokat értek hozzá:)))

Mi lehet az oka segítsetek!!!!

Offline DVZs

  • Adminisztrátor
  • *****
  • Posts: 2064
  • Segített?: +56/-9
Re: Gyergya!
« Reply #1 on: 2010 April 22, 17:23:40 pm »
Na, megvan Ph0en1x utódja, legalábbis autóilag! :) Üdv neked, te új tag!
Ha jól értem, akkor a gyertya tetejénél van olaj, és nem az alsó részen? Gondolom akkor szelepfedéltömítés lehet a gyanús - de majd szakértők is mondanak valamit.
D.V.Zs.

Offline Roxin

  • A mester
  • *****
  • Posts: 435
  • Segített?: +6/-1
Re: Gyergya!
« Reply #2 on: 2010 April 23, 06:34:40 am »
DVZs jól mondta..szelepfedél tömítés. (1500.-) Vagy a gyárgyá  ;D nincs rendesen meghúzva...
« Last Edit: 2010 April 23, 06:36:51 am by Roxin »

Offline DVZs

  • Adminisztrátor
  • *****
  • Posts: 2064
  • Segített?: +56/-9
Re: Gyergya!
« Reply #3 on: 2010 April 23, 07:36:48 am »
Ha nem lenne meghúzva akkor a hengerből kaphatna olajat csak - akkor viszont be is lenne köpve, nem?
D.V.Zs.

Offline Ph0en1x

  • Vezetett már fiestát
  • *****
  • Posts: 197
  • Segített?: +2/-0
Re: Gyergya!
« Reply #4 on: 2010 May 26, 13:38:01 pm »
Igen igen, Ő az új tulaj az én kis kicsi kocsimnak! Amúgy a probléma az volt, hogy mikor ránéztem szemből a motorra, látszott a gyertya mellett, hogy felbugyog az olaj. Csak kicsit buborékolt. Végül az lett a baja, hogy nem lett rendesen meghúzva a gyertya. Eladás előtt cseréltem ki a gyertyákat, motorcraft gyertyákra, és valószínű nem húztam meg eléggé. Telefonon beszéltem a sráccal, és onnan tudom. Amúgy én is valami tömítésre gyanakodtam...

Offline MrChrome

  • Vezetett már fiestát
  • *****
  • Posts: 159
  • Segített?: +4/-0
Re: Gyergya!
« Reply #5 on: 2010 May 29, 00:35:09 am »


Ez az olajosdi egy állandó dolog. nekem is olajos ott egy picit a gyertyánál de nem sokáig.

A tömitést én az MK4-emhez kemény 472,- Ft -ért vettem meg. (nem bonottat :) )

A gyerták viszont birni fogják ha meg vannak húzva, én most 12 éves kora után cserélek gyertyát benne. Még az eredetiket cserélem. :)
 

4db Motorcraft Japán platinás origin gyerták : 11.000,- -ért.

Persze a 11 ropi fájt egy picit de tudom hogy legalább nem lesz vele gondom.