Author Topic: Elveszett MK7 kulcs pótlása  (Read 11614 times)

Offline czizso

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 44
  • Segített?: +0/-0
Re:Elveszett MK7 kulcs pótlása
« Reply #15 on: 2016 May 07, 07:15:30 am »
Nekem is bicskakulcsom van, a belsejében ki van alakítva a chipnek a helye, így máshová nem nagyon tudom rakni, illetve ragasztani sem kell, mert pont beleül a helyére.

Sárospatak

Offline Styleair

  • A mester
  • *****
  • Posts: 671
  • Segített?: +22/-0
  • Moondust Silver Child Carrier
Re:Elveszett MK7 kulcs pótlása
« Reply #16 on: 2016 May 07, 15:18:18 pm »
Nekem is bicskakulcsom van, a belsejében ki van alakítva a chipnek a helye, így máshová nem nagyon tudom rakni, illetve ragasztani sem kell, mert pont beleül a helyére.

Sárospatak
Így van. Lehet nem jó az új chip. Az honnan van?
Én Budapest. Sajnos messze vagy, hogy személyesen segítsek, vagy az akit ajánlani tudtam volna.
Fiesta MKVI 1.3 (2002) EU3
Fiesta MKVI Facelift 1.3 (2005) EU4
Mondeo MKIII 2.0 TDCI Titanium X (2005) EU4

Offline czizso

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 44
  • Segített?: +0/-0
Re:Elveszett MK7 kulcs pótlása
« Reply #17 on: 2016 May 08, 06:16:49 am »
Quote
Lehet nem jó az új chip. Az honnan van?

E-bay-ről van minden, a kulcs távirányító része az jól működik. A kulccsal tudom mechanikusan zárni a kocsi ajtaját, de nyitni nem. Ez is a hibás chip miatt lehet?

Offline Styleair

  • A mester
  • *****
  • Posts: 671
  • Segített?: +22/-0
  • Moondust Silver Child Carrier
Re:Elveszett MK7 kulcs pótlása
« Reply #18 on: 2016 May 08, 08:05:56 am »
E-bay-ről van minden, a kulcs távirányító része az jól működik. A kulccsal tudom mechanikusan zárni a kocsi ajtaját, de nyitni nem. Ez is a hibás chip miatt lehet?
Ha az eredeti kulcsal nyílik az ajtó és a gyújtásban is elfordul, akkor a másolt új kulcsnak is működnie kell.
Járasd meg az ajtózárban (ki, be) is az új kulcsot. Ha nem megy utána sem, akkor menj vissza a másoló emberhez.

Ebay-ről sem mindig jó minden amit veszünk. Lehet nem jó  a chip. Reklamáld meg (open case).
Én is jártam úgy, hogy ELM327 klón nem tudta a Ford protokollt (J1850) hiába szerepelt a leírásban, s nem kommunikált az autóval. Küldött újat az eladó, az se volt jó. Majd pénz vissza.
Fiesta MKVI 1.3 (2002) EU3
Fiesta MKVI Facelift 1.3 (2005) EU4
Mondeo MKIII 2.0 TDCI Titanium X (2005) EU4

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re:Elveszett MK7 kulcs pótlása
« Reply #19 on: 2016 May 08, 14:04:43 pm »
E-bay-ről van minden, a kulcs távirányító része az jól működik. A kulccsal tudom mechanikusan zárni a kocsi ajtaját, de nyitni nem. Ez is a hibás chip miatt lehet?

A chip nem játszik, az ajtózárat a kulcs mechanikusan nyitja.

Ha hagyományos, hengeres Ford kulcsod van, akkor egyszerűen le lehet ellenőrizni, hogy jól van-e kimarva.

Egymásra kell rakni két kulcsot, úgy hogy a fejük párhuzamos legyen. A szárakon 6-6 lapka van változó szögben kimarva. A lehetséges szögek 0 fok, 11 fok, 24 fok, 35 fok, de nem a pontos érték a fontos.

Együtt kell forgatni a két kulcsot és a napnak az azonos pontokon, mint kis tükrökön, egyszerre kell megcsillannia.
A lapkák szögének a kulcs 4 "élén" egyformának kell lennie.
Ha nem így van, akkor rossz a köszörülés.

Attól a zárás működni fog, mert akármelyik Ford kulcs zárja akármelyik másik Fordot. A gyujtás zárja lehet, hogy kopottabb, azért működik.

Ha jó a kulcsszár köszörülése, akkor meg lehet próbálni zsírspray-vel befújni a zárba, hátha az segít.
« Last Edit: 2016 May 08, 14:19:34 pm by fiesta2002 »
Mk6 1.3 benzin

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re:Elveszett MK7 kulcs pótlása
« Reply #20 on: 2016 May 08, 14:10:51 pm »
Nekem is bicskakulcsom van, a belsejében ki van alakítva a chipnek a helye, így máshová nem nagyon tudom rakni, illetve ragasztani sem kell, mert pont beleül a helyére.

Sárospatak
Próbáld ki, hogy kiveszed a csipet a kulcsból és a betanításkor és a kipróbáláskor odatartod a gyujtáskapcsolóhoz.
Így nagyobb térerőt kap és talán a gyujtáskapcsoló antennája le tudja olvasni.
Mk6 1.3 benzin

Offline bundi

  • Ült már fiestában
  • ****
  • Posts: 124
  • Segített?: +0/-0
Re:Elveszett MK7 kulcs pótlása
« Reply #21 on: 2016 July 12, 20:42:33 pm »
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem hogy az elkopott mk7-es kulcsomat le tudom másoltatni?
Gyári 3-gombos távirányítós kulcs,szétszedhető a chip-es résztől. Csak ford szervíz tud másolni
vagy egyéb kulcsmásolók is?
A másik kérdésem az lenne hogy ha a távirányítóba elemet cserélek,kell-e újratanítani a kulcsot?

Üdv:Bundi

Offline Styleair

  • A mester
  • *****
  • Posts: 671
  • Segített?: +22/-0
  • Moondust Silver Child Carrier
Re:Elveszett MK7 kulcs pótlása
« Reply #22 on: 2016 July 12, 21:05:50 pm »
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem hogy az elkopott mk7-es kulcsomat le tudom másoltatni?
Gyári 3-gombos távirányítós kulcs,szétszedhető a chip-es résztől. Csak ford szervíz tud másolni
vagy egyéb kulcsmásolók is?
A másik kérdésem az lenne hogy ha a távirányítóba elemet cserélek,kell-e újratanítani a kulcsot?

Üdv:Bundi
Nem értem miből, mit szeretnél?
Ellopott kulcsról már nem tudsz másolni, ez értelemszerű. Mi maradt meg, mi van nálad? Abból kell kiindulni.
Elem cserénél nem kell újratanítani (szerintem).
Visszaolvasol sok infóhoz juthatsz. Lehet az is ott van amire szükséged van.
Fiesta MKVI 1.3 (2002) EU3
Fiesta MKVI Facelift 1.3 (2005) EU4
Mondeo MKIII 2.0 TDCI Titanium X (2005) EU4

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re:Elveszett MK7 kulcs pótlása
« Reply #23 on: 2016 July 12, 23:09:26 pm »
Az új autónál a kulcsok mellé eredetileg adtak egy kis fémlapocskát a kulcs marásának kódjával. Egy T betű van rajta és 6 számjegy 1-től 4-ig.. Ennek alapján egy autókulcsmásoló el tudja készíteni a kulcsot. (google Ford Kulcs másolás)

A kopott kulcsról is le lehet olvasni ezt a kódot, mert a 4 különböző marási lépcső akkor is jól megkülönböztethető, ha kissé legömbölyödött.

pl. ITT van egy jó cikk erről.

Igaz, hogy azt írja, hogy a kódot nem lehet a kopott kulcsról leolvasni, de szerintem ez marhaság. A számozás a fej felől kezdődik. Csak az a rész számít, ahol a kulcs élén egy kis vonalszerű kitüremkedés van. A hat terület hossza nem teljesen egyforma, de azért jól elkülöníthetők. Ahol nincs marás, az az 1-es kódú rész. A napon el kell forgatni a kulcsot, és az egyes marási szintek sorban becsillannak. Először az 1-es, utána a 2-es, stb.

Ha nem megy,  vedd fel velem privátban a kapcsolatot, email címet cserélünk, és fénykép alapján megpróbálom leolvasni a kódot.  :)

Pl. a cikk első képén levő kulcs szerintem T432243.  ;)
« Last Edit: 2016 July 12, 23:40:56 pm by fiesta2002 »
Mk6 1.3 benzin