Author Topic: Elveszett MK7 kulcs pótlása  (Read 11613 times)

Offline czizso

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 44
  • Segített?: +0/-0
Elveszett MK7 kulcs pótlása
« on: 2016 March 31, 18:59:03 pm »
Sziasztok!

Sajnos ma sikerült elveszítenem a 2008.04. havi Fiesa Fresh Plus-szom (FUJA motorkód) eredeti, gyári, 3 gombos távirányítós  indítókulcsát. A vásárláskor 2 db kulcsot kaptam, a most elveszített távirányítóst, illetve egy távirányító nélküli, sima alapkulcsot. Ez utóbbi megvan, ezzel tudom nyitni az ajtókat, s indítani az autót, így a kocsi használható.

Szeretném valahogy pótolni az elveszített távirányítós kulcsomat, de nem igazán tudok kiigazodni a neten olvasható infók közül, ebben kérném a segítségeteket:

1. Tudok vásárolni valahol ehhez a típushoz való, 3 gombos távirányítós kulcsot? (és hol?)
2. Az így beszerzett kulcsot a kézikönyvben lévő leírás alapján kell felprogramoznom?
3. A 2., még meglévő kulcsomon van egy kis gumi szalag, amin van egy szám. Ez kellhet valamikor? (pl. az új kulcs vásárlásakor, vagy a felprogramozáskor?
4. Miután kisvárosban lakom és sokan ismernek, célszerű lenne a teljes indítórendszert átprogramozni, hogy ha valaki rosszindulatú személy találja meg a kulcsomat, nehogy ellopja az autót. Ezt nyilván márkaszervízben kell megtennem, vagy van más megoldás is?

Előre is köszi a válaszokat.
« Last Edit: 2016 March 31, 19:32:16 pm by czizso »

Offline Styleair

  • A mester
  • *****
  • Posts: 671
  • Segített?: +22/-0
  • Moondust Silver Child Carrier
Re:Elveszett MK7 kulcs pótlása
« Reply #1 on: 2016 March 31, 21:56:25 pm »
Sziasztok!

Sajnos ma sikerült elveszítenem a 2008.04. havi Fiesa Fresh Plus-szom (FUJA motorkód) eredeti, gyári, 3 gombos távirányítós  indítókulcsát. A vásárláskor 2 db kulcsot kaptam, a most elveszített távirányítóst, illetve egy távirányító nélküli, sima alapkulcsot. Ez utóbbi megvan, ezzel tudom nyitni az ajtókat, s indítani az autót, így a kocsi használható.

Szeretném valahogy pótolni az elveszített távirányítós kulcsomat, de nem igazán tudok kiigazodni a neten olvasható infók közül, ebben kérném a segítségeteket:

1. Tudok vásárolni valahol ehhez a típushoz való, 3 gombos távirányítós kulcsot? (és hol?)
2. Az így beszerzett kulcsot a kézikönyvben lévő leírás alapján kell felprogramoznom?
3. A 2., még meglévő kulcsomon van egy kis gumi szalag, amin van egy szám. Ez kellhet valamikor? (pl. az új kulcs vásárlásakor, vagy a felprogramozáskor?
4. Miután kisvárosban lakom és sokan ismernek, célszerű lenne a teljes indítórendszert átprogramozni, hogy ha valaki rosszindulatú személy találja meg a kulcsomat, nehogy ellopja az autót. Ezt nyilván márkaszervízben kell megtennem, vagy van más megoldás is?

Előre is köszi a válaszokat.
1. Márkaszerviz. (Nem lesz olcsó.) Internet / E-bay.
2. Nem, mert kulcs (immo) felprogramozáshoz 2 eredeti kulcs kell. A márkaszerviz megoldja ezt is. Csak a távirányítót lehet felprogramozni egyszerűen, az immo-t nem.
3. Ez alapján a szám alapján lehet egy (akár E-bay-ről vett) nyers kulcsot másolni / be maratni. Ez persze kevés, mert kell egy immo chip is, amit fel kell tanítani/programozni.
4. Szerintem márkaszerviz.
Fiesta MKVI 1.3 (2002) EU3
Fiesta MKVI Facelift 1.3 (2005) EU4
Mondeo MKIII 2.0 TDCI Titanium X (2005) EU4

Offline czizso

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 44
  • Segített?: +0/-0
Re:Elveszett MK7 kulcs pótlása
« Reply #2 on: 2016 April 01, 04:34:48 am »
De pont ezt nem értem.

Az 1. kérdésre adott válasz esetében, ha a neten veszek egy távirányítós kulcsot, akkor azt a könyv szerint felprogramozva a távirányító működni fog, de nem fogja indítani az autót?

És mechnaikusan is nyitni fogja az ajtókat? Ha ez így van, akkor minden neten vásárolt Ford kulccsal ki tudok nyitni minden Ford ajtót mechanikusan??

Offline Styleair

  • A mester
  • *****
  • Posts: 671
  • Segített?: +22/-0
  • Moondust Silver Child Carrier
Re:Elveszett MK7 kulcs pótlása
« Reply #3 on: 2016 April 01, 07:24:07 am »
De pont ezt nem értem.

Az 1. kérdésre adott válasz esetében, ha a neten veszek egy távirányítós kulcsot, akkor azt a könyv szerint felprogramozva a távirányító működni fog, de nem fogja indítani az autót?

És mechnaikusan is nyitni fogja az ajtókat? Ha ez így van, akkor minden neten vásárolt Ford kulccsal ki tudok nyitni minden Ford ajtót mechanikusan??
Igen nyitni fogja, de nem indul az autó. Ha volna két kulcsod akkor tudnál immot is tanítani, de egyel nem.

Három részből áll a kulcs.
1. A szárát másoltatod/maratod le/be kulcsmásoló szakemberrel, akár egy odavitt kulcsról, akár a kód alapján ami a megmaradt - távirányító nélküli - kulcsodon található gumiszalagon van. Nem tudod majd nyitni vele az összes Fordot, csak a sajátodat. Viszont a zárni igen, mert minden Ford kulccsal lehet zárni a a többit is. Ezt a nyerskulcsot, lehet akár bicska kulcs is, veheted E-bay-ről is (700-1500 Ft).
2. Távirányítót fel tudnád programozni otthon is, ha megvolna a másik. Veszel egy bontóból egy kulcsot (kb 4000 Ft), s az elektronikát át rakod belőle az új nyerskulcsba/bicskakulcsba és fel tanítod a másik kulccsal a leírtak alapján.
3. Immobiliser chip, amit nehezebb beszerezni. Az internetről azt is meg lehet venni, de azt nem tudom milyen kell pontosan. S létezik hozzá software (fizetős), amivel fel lehet programozni az autóhoz.

Ahhoz, hogy minden működjön, mind a három dolognak meg kell lennie.

Ezt az egészet fogja neked a márkaszerviz egyben adni, nem olcsón. Nem tudom mennyi, de 40-50e-re tippelnék.

Merre laksz? Tudok Pesten ajánlani valakit, aki lehet, hogy tud segíteni olcsóbban. Beszélsz vele, s kiderül.
Fiesta MKVI 1.3 (2002) EU3
Fiesta MKVI Facelift 1.3 (2005) EU4
Mondeo MKIII 2.0 TDCI Titanium X (2005) EU4

Offline czizso

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 44
  • Segített?: +0/-0
Re:Elveszett MK7 kulcs pótlása
« Reply #4 on: 2016 April 01, 09:48:18 am »
Igen nyitni fogja, de nem indul az autó. Ha volna két kulcsod akkor tudnál immot is tanítani, de egyel nem.


Olyan szerencsém van, hogy megtalálták a kulcsot, amelyet leadtak a rendőrségen, így megvan a gyári távirányítós kulcsom.
Ennek ellenére úgy döntöttem, hogy a biztonság kedvéért veszek egy távirányítós kulcsot, hogy legyen kettő. Így megvan a gyári távirányítós kulcsom, illetve a gyári távirányító nélküli kulcsom is. Ezzel a két kulccsal már tudom úgy tanítani az újonnan vásárolt kulcsomat, hogy az nyissa az ajtókat és indítsa is a kocsit?

Offline Styleair

  • A mester
  • *****
  • Posts: 671
  • Segített?: +22/-0
  • Moondust Silver Child Carrier
Re:Elveszett MK7 kulcs pótlása
« Reply #5 on: 2016 April 01, 16:55:38 pm »
Olyan szerencsém van, hogy megtalálták a kulcsot, amelyet leadtak a rendőrségen, így megvan a gyári távirányítós kulcsom.
Ennek ellenére úgy döntöttem, hogy a biztonság kedvéért veszek egy távirányítós kulcsot, hogy legyen kettő. Így megvan a gyári távirányítós kulcsom, illetve a gyári távirányító nélküli kulcsom is. Ezzel a két kulccsal már tudom úgy tanítani az újonnan vásárolt kulcsomat, hogy az nyissa az ajtókat és indítsa is a kocsit?
Veszel egy nyers kulcs szárat (ilyet): http://www.ebay.com/itm/Remote-Key-Fob-FO21-Blade-For-Ford-Mondeo-Focus-Transit-C-Max-Fiesta-KA-Puma-New-/401043038109?fits=Model%3AFiesta&hash=item5d60071f9d:g:XiUAAOSwhkRWcp7B&vxp=mtr

Ezt bemaratod az autódhoz, bejáratod a gyújtás kapcsolóba (sokszor ki be), hogy nehogy összeszoruljon, kicsit összekopjon.
Majd veszel a bontóból egy kulcsot, a szárát eldobod. Fontos, hogy FL Fiesta kulcs legyen. MK3 Mondeo-é pl nem jó, hiába ugyanúgy néz ki. Más benne az immo chip. Összerakod az új szárral. A két gyári kulccsal feltanítod a harmadikat. Immot is és a távirányítót is.
« Last Edit: 2016 April 01, 16:59:55 pm by Styleair »
Fiesta MKVI 1.3 (2002) EU3
Fiesta MKVI Facelift 1.3 (2005) EU4
Mondeo MKIII 2.0 TDCI Titanium X (2005) EU4

Offline czizso

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 44
  • Segített?: +0/-0
Re:Elveszett MK7 kulcs pótlása
« Reply #6 on: 2016 April 01, 19:32:29 pm »
És azt honnan tudhatom meg, hogy ha komplett kulcsot szeretnék venni (szárral, távirányító elektronikával és a transzponder chippel együtt) akkor milyen típusúnak/számúnak kell lennie a chipnek. A különböző oldalaokon írják, hogy az általuk kínált komplett készlet pl. 4D60-as immo chip-hez valók.

Offline Styleair

  • A mester
  • *****
  • Posts: 671
  • Segített?: +22/-0
  • Moondust Silver Child Carrier
Re:Elveszett MK7 kulcs pótlása
« Reply #7 on: 2016 April 01, 21:41:14 pm »
És azt honnan tudhatom meg, hogy ha komplett kulcsot szeretnék venni (szárral, távirányító elektronikával és a transzponder chippel együtt) akkor milyen típusúnak/számúnak kell lennie a chipnek. A különböző oldalaokon írják, hogy az általuk kínált komplett készlet pl. 4D60-as immo chip-hez valók.
Passzolok. Ezt nem tudom.
Olyan helyről vegyed, ahol van gari, s ha nem jó, visszakapod a pénzed.
« Last Edit: 2016 April 02, 21:40:02 pm by Styleair »
Fiesta MKVI 1.3 (2002) EU3
Fiesta MKVI Facelift 1.3 (2005) EU4
Mondeo MKIII 2.0 TDCI Titanium X (2005) EU4

Offline czizso

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 44
  • Segített?: +0/-0
Re:Elveszett MK7 kulcs pótlása
« Reply #8 on: 2016 April 02, 08:19:41 am »
Találtam egy ilyet, közzéteszem, hátha más is hasznát tudja venni. Itt elvileg megtalálható, hogy milyen típusú immo chip van az adott autótípusban, de nem tudom, hogy mennyire hiteles:

http://transpondery.com/transponder_catalog/ford_transponder_catalog.html

Offline Styleair

  • A mester
  • *****
  • Posts: 671
  • Segített?: +22/-0
  • Moondust Silver Child Carrier
Re:Elveszett MK7 kulcs pótlása
« Reply #9 on: 2016 April 02, 21:42:32 pm »
Találtam egy ilyet, közzéteszem, hátha más is hasznát tudja venni. Itt elvileg megtalálható, hogy milyen típusú immo chip van az adott autótípusban, de nem tudom, hogy mennyire hiteles:

http://transpondery.com/transponder_catalog/ford_transponder_catalog.html
Hasznos oldal! Köszi!
Akkor nem mondtam hülyeséget:
FORD FIESTA 2003-2008   Transponder Texas Crypto 4D63 ● JMA TPX2 - Errebi TX2 ● YS-01 ● SILCA GTI
FORD MONDEO   2001-2007 Transponder Texas Crypto 4D-60 ● ID4D60 ● JMA : TPX2, TP06 ● Silca T7, GTI
Fiesta MKVI 1.3 (2002) EU3
Fiesta MKVI Facelift 1.3 (2005) EU4
Mondeo MKIII 2.0 TDCI Titanium X (2005) EU4

Offline czizso

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 44
  • Segített?: +0/-0
Re:Elveszett MK7 kulcs pótlása
« Reply #10 on: 2016 May 05, 18:04:35 pm »
Most, hogy megvan mind a két, vásárlásnál kapott kulcsom, beszereztem egy nyers bicskakulcsot az autómnak (MK7 Fiesta) megfelelő (4D63) chippel . Kulcsmásoló bemarta, majd megpróbáltam betanítani az autó könyvében leírtaknak megfelelően az újonnan vásárolt kulcsot.

Eredmény:
1. Az új kulcs elfordul a gyújtáskapcsolóban, tudok gyújtást adni az autóra, de indítani nem tufok (a LED villog a műszerfalon)
2. Az új kulcs távirányítóját használva tudom nyitni-zárni az ajtókat.
3. Az új kulcsot az ajtózárba dugva tudom mecehanikusan zárni a kocsi ajtóját, de nyitni már nem.
4. A régi, eredeti kulcsok rendesen működnek.

Mit rontok el??

Korábban többen is írtátok, hogy a két eredeti kulccsal tudom tanítani az immo chippet is, de hogyan?? A kocsi könyvében csak a távirányító tanítása van leírva.

Offline Styleair

  • A mester
  • *****
  • Posts: 671
  • Segített?: +22/-0
  • Moondust Silver Child Carrier
Re:Elveszett MK7 kulcs pótlása
« Reply #11 on: 2016 May 06, 07:38:11 am »
Most, hogy megvan mind a két, vásárlásnál kapott kulcsom, beszereztem egy nyers bicskakulcsot az autómnak (MK7 Fiesta) megfelelő (4D63) chippel . Kulcsmásoló bemarta, majd megpróbáltam betanítani az autó könyvében leírtaknak megfelelően az újonnan vásárolt kulcsot.

Eredmény:
1. Az új kulcs elfordul a gyújtáskapcsolóban, tudok gyújtást adni az autóra, de indítani nem tufok (a LED villog a műszerfalon)
2. Az új kulcs távirányítóját használva tudom nyitni-zárni az ajtókat.
3. Az új kulcsot az ajtózárba dugva tudom mecehanikusan zárni a kocsi ajtóját, de nyitni már nem.
4. A régi, eredeti kulcsok rendesen működnek.

Mit rontok el??

Korábban többen is írtátok, hogy a két eredeti kulccsal tudom tanítani az immo chippet is, de hogyan?? A kocsi könyvében csak a távirányító tanítása van leírva.

A villogás, s hogy nem indul, az biztos immo hibára utal.  A többit jól csináltad (maratás, távirányító tanítás).

Végezd el az alábbi lépéseket 5 másodpercen belül:
1. Első kulcs gyújtáskapcsolóba be és fordítsd el II állásba.
2. Fordítsd vissza a kulcsot 0 állásba, s vedd ki.
3. Második kulcs gyújtáskapcsolóba be és fordítsd el II állásba.
4. Fordítsd vissza a kulcsot 0 állásba, s vedd ki.
5. 10 másodpercen belül tedd be az új kulcsot (amit fel akarsz kódolni) a gyújtáskapcsolóba, és fordítsd el II állásba, ezzel az új kulcs is a rendszerhez kódolódik.
6. Így a kódolás után vedd ki az új kulcsot is a gyújtásból és 5 másodperc várakozás után már üzemképes.

Ha netán nem sikerülne, akkor az új kulccsal való indítás esetén nem fog beindulni és villogni fog a piros led.
Ekkor várni kell kb fél percet, és újra meg kell próbál,ni a kódolási műveletet.
« Last Edit: 2016 May 06, 07:39:44 am by Styleair »
Fiesta MKVI 1.3 (2002) EU3
Fiesta MKVI Facelift 1.3 (2005) EU4
Mondeo MKIII 2.0 TDCI Titanium X (2005) EU4

Offline czizso

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 44
  • Segített?: +0/-0
Re:Elveszett MK7 kulcs pótlása
« Reply #12 on: 2016 May 06, 12:06:52 pm »
Szia, köszi a tippet, megpróbáltam, de semmi változás  ???

Lehet, hogy rossz az immo chippem?

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re:Elveszett MK7 kulcs pótlása
« Reply #13 on: 2016 May 06, 14:54:26 pm »
Szia, köszi a tippet, megpróbáltam, de semmi változás  ???

Lehet, hogy rossz az immo chippem?

Rákerestem a neten és a 4D63-ból létezik 40 és 80 bites változat is. Lehet, hogy ezek nem kompatibilisek.
http://www.wholesalecarkeys.net/fo38-transponder-key-for-ford-4c-4d60-4d63-4d63-new.html

És az is lehet, hogy ez a 4D63 csak a jelre vonatkozó szabvány és a chip fizikai megvalósítása többféla is lehet. Ezen az oldalon profik vitatkoznak, hogy hogy kell a chipet felprogramozni.
http://www.digital-kaos.co.uk/forums/showthread.php/480237-Fiesta-2003-4D63
A részleteket én sem értem, de az biztos, hogy arról az esetről beszélnek, amikor nem az autót tanítjuk meg, hogy fogadja el a kulcs jelét (ezt a módszert írta le fentebb STYLEAIR), hanem az írható chipet módosítjak, hogy ugyanazt a jelet adja le, mint valamelyik meglévő kulcs (klónozás).

Lehet, hogy keresned kellene egy kulcsmásolót, aki foglalkozik Ford kulcs klónozással és megkérdezni, hogy a Te kulcsod nem ilyen-e.
   
Mk6 1.3 benzin

Offline Styleair

  • A mester
  • *****
  • Posts: 671
  • Segített?: +22/-0
  • Moondust Silver Child Carrier
Re:Elveszett MK7 kulcs pótlása
« Reply #14 on: 2016 May 06, 22:59:30 pm »
Szia, köszi a tippet, megpróbáltam, de semmi változás  ???

Lehet, hogy rossz az immo chippem?

Amit leírtam neked azt a Mondeo könyvéből néztem, mert nem volt itthon a Fiesta könyve. Most megnéztem a Fiesta könyvében, de ugyan így írja, csak 5 helyett 10, 10 helyett 20 másodperccel. Tehát a leírás jó.
Jó helyen van a chip? Nekem volt olyan, hogy az utólagos kulcsnál (bicska), gyengén ragasztottam be az immo chipet, s egy elejtéskor elszabadult a kulcs házon belül. Akkor nekem sem indította az autót, csak villogott a piros led, mert már messze volt a chip. Visszaraktam a helyére masszívabban, azóta is jó.

Lehet rossz is a chip.
Merre laksz?
« Last Edit: 2016 May 06, 23:03:31 pm by Styleair »
Fiesta MKVI 1.3 (2002) EU3
Fiesta MKVI Facelift 1.3 (2005) EU4
Mondeo MKIII 2.0 TDCI Titanium X (2005) EU4