Author Topic: Benzin tankolás TDCI-be  (Read 2274 times)

Offline runzi

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 17
  • Segített?: +1/-0
Benzin tankolás TDCI-be
« on: 2016 March 10, 10:08:17 am »
Sziasztok,

remélem nincs még ilyen sztori, de hátha más kárából tanultok...

Tegnap sikerült 30L benzint tankolni a TDCI-s autóba. A kutas mondta, hogy NE indítsam be a kocsit, le kell szívni mind. Persze este volt én meg pánikban... Van egy klubkártyszerüségem. Felhívom. "Ez nincs biztositva, de kulanzban megcsinálják és küldenek VONTATÓ kocsit" mondták. Elviszik a város másik végébe.

 A vontató felajánlotta, hogy ö a műhelyben le is tudja szívni a közel 40 literes keveréket. Gondoltam, egy "cső be és 40 Liter leszívása csak nem a világ. 1,5 óra múlva lett meg. 276€ volt de nincs benne a vontatás.  Ez is csak akkor lett kész mikor hívtam a szomszédot segíteni, különben még ott ülhettem volna. Persze utána elvitt a szomszéd Aral kútra ahol +20%ért (a normál kúthoz képest) meg is tudtam tankolni. Nos, mit lehet ebből tanulni (tanultam):

1) Feketével jelzett tankpisztoly nem mindig dízel. (meg el kell olvasni, mi van rá irva)
2) Motort NEM szabad indítani! Eltolni egy parkolóba és
3) Semmi pánik
4) Nem kell szerelő!!!!
5) kell szerezni megfelelő kanisztert és mindent kiszivni. 40 Liter megoldható a kézi pumpával is vagy simán csővel leszívni.
6) Ha este van a szervizelés felárat kér!!!
7) a kiszívott keverék "megsemmisítése" 121€!!! (Tudtam volna, elviszem, de mibe, ha már előtte nem volt kaniszter). Gyújtósnak csak kell valakinek)
8) Ha a szervizes elhúz, tuti, hogy a város legdrágább kútjánál kell tele tankolni, hogy kevés maradék ne legyen zavaró.

9) ezek után figyelni fogsz és nem kell rögtön fejbe lőni magad. (1-2 sőr megnyugtat... vagy nem)

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re:Benzin tankolás TDCI-be
« Reply #1 on: 2016 March 10, 19:38:29 pm »
Tanulságos, hogy így leírtad, mert a pánik elkerüléséhez a legfontosabb, hogy az ember gondolatban kicsit felkészüljön. (Kattintottam egy segített pontot.  ;) )

Lehet, hogy minden dízelesnek a pisztoly csövére kellene vetni egy pillantást, amikor megkezdi a tankolást.
Ha gyanúsan vékony a tanknyíláshoz képest, meg kellene hogy szólaljon a vészcsengő.

40 liter benzint eltárolni nem egyszerű. Kell hozzá két 20 literes fémkanna, ami nem minden háztartásban van.
Lehet, hogy éjszaka inkább érdemes otthagyni az autót és másnap körbetelefonálni a közeli kis műhelyeket, hogy ki vállalja legolcsóbban a leszívást. Akár ingyen vontatással.

És egy szerelő, aki ismeri az autókat, azt is tudja, hogy melyik öregebb gépben lehet felhasználni a kicsit dízeles benzint és nem kér plusz pénzt a megsemmisítésért.

Persze nehéz lehet a helyzet, ha az ember pl. egy idegen városban van egy hosszú út közepén.  :(
« Last Edit: 2016 March 10, 19:43:52 pm by fiesta2002 »
Mk6 1.3 benzin