Author Topic: Kettőstömegű lendkerék csere  (Read 5095 times)

Offline Sunyix

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 34
  • Segített?: +0/-0
Kettőstömegű lendkerék csere
« on: 2016 January 21, 11:30:48 am »
Sziasztok,

Lenne egy olyan kérdésem, hogy van csereperiódus a kettőstömegűre vagy ha nincs akkor honnan veszem észre, hogy már cserére szorul? Az autóm 2003-as 1,4 TDCI és 320ezer km van benne, de még nem volt cserélve soha. Nem, kopog a váltó, nincs fémes hang, az alapjárat is jó és indítás/leállításnál sincs koppanó hang. Valakinek van ilyen tapasztalata, hogy kibír 300-400ezert is a lendkerék?

Offline Gyikusz

  • Megszállott fiestás
  • ***
  • Posts: 314
  • Segített?: +16/-0
Re:Kettőstömegű lendkerék csere
« Reply #1 on: 2016 January 21, 13:40:35 pm »
SZIA!!

NINCS CSERE PERIODUSA HA sz*r CSERÉLNI KELL ENNYI
JELENSÉG: LEÁLLÍTÁSNÁL INDÍTÁSNÁL CSATANÓ HANG, MENET KÖZBEN FINOM RÁZKODÁS, KUPLUNG PEDÁL KINOMÁSKOR LÜKTETÉS.
DE AZ 1,4 TDCI VOLT EZZEL IS AZZAL IS SZERELVE ÍGY MIVEL A TIEDBEN 320E KM VAN ÉS NINCS BAJ VELE NAGY A VALÓSZÍNŰSÉGE HOGY SZIMPLA KERÉK VAN BENNE.
DE HA DOBSZ EGY ALVÁZSZÁMOT MEGMONDOM NEKED.

Offline guppi14

  • Újonc
  • *
  • Posts: 7
  • Segített?: +0/-0
Re:Kettőstömegű lendkerék csere
« Reply #2 on: 2016 January 29, 17:50:48 pm »
Lendkerék hibával kapcsolatban kérdezném, ha 1000...1200-as fordulat tartományt elérve (induláskor vagy lassuláskor) gyakran éles sípoló hang jön a motortérből, ami olykor szakaszos és olykor folyamatos, és ritkán a fordulatszámmal együtt változik a gyorsasága, NA AZ lehet lendkerék probléma? Amilyen hirtelen előjön úgy el is tűnik, és leginkább lassú fordulatváltozásnál hallható. 1.4i motorról van szó, 2010-es "születésű".
Nem tudom mennyire érthető ez így, de ilyen tapasztalatom van...

Offline Gyikusz

  • Megszállott fiestás
  • ***
  • Posts: 314
  • Segített?: +16/-0
Re:Kettőstömegű lendkerék csere
« Reply #3 on: 2016 January 30, 09:48:28 am »
1,4 benzinen nincs kettős tömegű lendítőkerék a problémád máshol van.

Offline Gyikusz

  • Megszállott fiestás
  • ***
  • Posts: 314
  • Segített?: +16/-0
Re:Kettőstömegű lendkerék csere
« Reply #4 on: 2016 January 30, 09:49:01 am »
bp vagy akkor keres meg és megvizsgáljuk a problémát

Offline guppi14

  • Újonc
  • *
  • Posts: 7
  • Segített?: +0/-0
Re:Kettőstömegű lendkerék csere
« Reply #5 on: 2016 January 31, 16:17:25 pm »
akkor ezt rosszul tudtam,..
szombathelyen vagyok.

csak egy kérdéssel offolnék: ékszíj, görgő, pumpa stb. amit hajt tudnak ilyet produkálni? pl gázadáskor hasonló hang. 5 éves szíj 50e km-t futott.

Offline Gyikusz

  • Megszállott fiestás
  • ***
  • Posts: 314
  • Segített?: +16/-0
Re:Kettőstömegű lendkerék csere
« Reply #6 on: 2016 February 01, 15:29:58 pm »
SZÍA

ÉKSZÍJ LEHET

Offline tomai9

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 23
  • Segített?: +0/-0
Re:Kettőstömegű lendkerék csere
« Reply #7 on: 2016 June 22, 11:44:50 am »
Sziasztok , nem tudom h kettős tömegű e a probléma, ha valaki tapasztalt már hasonlót érdekelne .(2007 1.4 TDCI)
A jelenség a következő : szépen szelem az utakat és mondjuk ha jön egy kereszteződés vagy valami akkor kiveszem üresbe és csak gurulni szoktam , na ekkor amikor kiteszem üresbe akkor elkezd valami berregni elég halhatóan , amikor kinyomom a kuplungot akkor elhallgat szó nélkül . és ha nem teszem vissza sebességbe akkor újra előjön . még van egy mód az elhallgatásához ha ugyanekkor a gázt nyomom akkor viszont ugy tünik el a jelenség h hangosabbá válik, és egyszer csak megszűnik ! ilyenkor persze nincs sebbességben az autó szóval mindig csak üresben , az alapjárattal van gond vagy nem tudom . Kinyomó csapágy volt most cserélve , ugye már akkor szét volt szedve a kuplung is és a kettős tömegű jó , azt mondta a szerelő!

Ha valaki érzékelt hasonlót ne tartsa magában ! Köszi előre is !

Offline Pityke

  • A mester
  • *****
  • Posts: 839
  • Segített?: +31/-13
Re:Kettőstömegű lendkerék csere
« Reply #8 on: 2016 June 23, 16:34:03 pm »
az új kinyomócsapágy is szólhat.én is cseréltem kinyomócsapágyat gyáriként árult fordos csomagolású került bele amit a luk gyárt a hidraulikus részét a csapágy meg INA rajta és az is szólt
Ford a márka Ford vezet, Fordnál jobb csak Ford lehet!
Fiesta MK2 1.6D 1984
Fiesta MK6 1.3 2004
Fiesta MK6 ST 2005

Offline tomai9

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 23
  • Segített?: +0/-0
Re:Kettőstömegű lendkerék csere
« Reply #9 on: 2016 June 25, 10:39:19 am »
igen , de ez már azelőttis jelen volt , igaz nem ilyen intenzitásban . hát nem tudom nem volt még időm megnézetni szerelővel! ha kiderült leírom tapasztalatnak  ;)